Oud-wethouder Hubert Fermina (74) overleden: 'Geliefd mens en inspirerend politicus’
Hubert Fermina, oud-Tweede Kamerlid voor D66 en oud-wethouder in Dordrecht, is overleden op 74-jarige leeftijd. Hij was in de jaren 90 de eerste Nederlander met Antilliaanse achtergrond in de Tweede Kamer.
Voordat hij kamerlid werd voor D66, was Fermina Statenlid voor Zuid-Holland en was hij wethouder in Dordrecht van 1990 tot 1994, de eerste voor D66 in die stad. Na zijn vier jaar als wethouder maakte hij de stap naar de landelijke politiek en werd hij woordvoerder welzijn, minderhedenbeleid en Antilliaanse zaken. Het was naar eigen zeggen ‘niet zijn gelukkigste tijd’: ,,In Den Haag zijn veel mensen vooral met zichzelf bezig", zo vertelde hij in 2016 aan het AD.
Na zijn periode in Dordrecht verhuisde hij naar Amersfoort. Maar hij kwam nog graag en regelmatig in de stad waar hij wethouder was. In 2015 kwam hij nog verkleed als Piet naar het Sinterklaashuis in Dordrecht. Fermina zette zich jarenlang in tegen discriminatie als directeur van het Landelijk Bureau ter bestrijding van Rassendiscriminatie, en wilde door zich in een pietenpak te hijsen, het imago van Zwarte Piet veranderen.
Imago veranderen
,,Zwarte Piet is jarenlang negatief neergezet waardoor het logisch is dat veel mensen het als discriminerend ervaren. Dat snap ik en daar ben ik het mee eens. In plaats van er tegen te strijden, wil ik het imago veranderen,” zo zei hij destijds.
Fermina liet zich vorig jaar nog uit over de crisis binnen de Dordtse afdeling van D66, die er uiteindelijk voor heeft gezorgd dat de partij niet meedeed aan de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen. ,,Het is droevig dat de partij kennelijk niet in staat is dit op te lossen. Er zijn binnen de afdeling genoeg intelligente mensen die daartoe in staat zijn. Onbegrijpelijk. Het zijn toch bestuurders!”, zo reageerde hij eind vorig jaar.
D66-partijleider Sigrid Kaag noemt Fermina 'een geliefd mens en inspirerend politicus’. ,,Zijn overlijden is droevig, maar zijn leven bijzonder en hoopgevend.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dordtenaren met laag inkomen mogen voortaan gratis lid worden van de bieb
Dordtenaren met een laag inkomen kunnen voortaan op vertoon van hun Dordtpas gratis lid worden van de bibliotheek. Op die manier wil de gemeente bezoek aan de bieb stimuleren. -
PREMIUMKoken & Eten
Granola supergezond? Als je dit erin doet, krijg je alsnog een suikerpiek (en dip)
Granola is een van de populairste ingrediënten bij het ontbijt. Wie granola kiest, denkt ook automatisch gezond bezig te zijn, maar klopt dat wel? Alles hangt af van de mix van de ingrediënten in de granola en hoe je die klaarmaakt, vindt chef en voedingsdeskundige Sandra Bekkari. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden. -
Motorrijder en fietser klappen op elkaar in Dordt; een gewonde
De hulpdiensten werden woensdagmiddag net na 12.15 uur opgeroepen voor een aanrijding tussen een motorrijder en een fietser, bij de kruising van de Dokweg en Weeskinderendijk. De vrouw op de fiets is gewond naar een ziekenhuis gebracht. -
Sportdag voor vluchtelingenkinderen in het Klimbos: ‘Ontspannen door in te spannen’
De stichting Playing for Succes houdt woensdag, donderdag en vrijdag een klim- en speelfestijn voor vluchtelingenkinderen in het Klimbos Dordrecht.
-
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
PREMIUMDORDT EIGEN-AARDIG
Op de Voorstraat kon je tot 25 jaar geleden je drollen en plasjes voorbij zien drijven
Het is tegenwoordig zo logisch: huizen zijn aangesloten op het riool. Maar in Dordrecht is dat nog niet eens zo lang normaal. Dit jaar is het 25 jaar geleden dat pas de hele Voorstraat op het riool was aangesloten, een ‘jubeljaar’. -
Twee biertjes voor de prijs van één in Sliedrecht? Dat is en blíjft verboden
Het blijft, als het aan burgemeester Jan de Vries ligt, Sliedrechtse horeca verboden om happy hours te organiseren in de kroeg.