Dordtse kunst op grootste skatepark van Nederland
De tegeltableaus waarmee de grootste skatebaan van Nederland op het Zeeburgereiland in Amsterdam is aangekleed, zijn van Dordtse makelij.
Delen per e-mail
DOOR-kunstenaars Arno Coenen en Ton Haring en streetart-kunstenaar Simian Switch van Iconoclash zijn sinds vorig jaar juni bezig geweest met de kunstwerken, bijgestaan door Iris Roskam en Jannetje Jeanine.
Coenen, onder meer bekend van de plafondschilderingen in de Rotterdamse Markthal, kreeg de opdracht van de gemeente Amsterdam. Samen met Roskam maakte hij het ontwerp en vroeg zijn Dordtse collega’s om hem te assisteren. Haring, wiens atelier in DOOR tegenover dat van Coenen zit, is bekend om zijn surrealistische teken- en schilderstijl. Simian Switch heeft in Dordrecht diverse muurschilderingen gemaakt.
De tekeningen zijn verspreid over de hele baan te zien. ,,We zouden aanvankelijk twee maanden tekenen, maar in februari dit jaar waren we nog bezig. Bij elkaar vormen de tableaus één groot kunstwerk”, vertelt Haring.
Het skatepark ging op 19 juni open en is onderdeel van de Urban Sportzone in het hart van de Sportheldenbuurt. De skatebaan is bedacht door de skatescene zelf en heeft een oppervlakte van 3100 vierkante meter.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Drugsverdachte krijgt 20.817 euro terug na vrijspraak
Groente- en fruithandelaar G. de J. (31) uit Hendrik-Ido-Ambacht is door de rechtbank vrijgesproken van coke dealen, hennep kweken, stroomdiefstal en witwassen. Het in beslag genomen geldbedrag van 20.817,60 euro, krijgt hij terug. -
PREMIUMTWITTERRUZIE
Secretaris SP Dordrecht tegen Wilders: ‘Uw angst voor andersgekleurden is niet gezond meer.’ Partij neemt afstand van uitspraak
De SP in Dordrecht ligt fel onder vuur na een tweet van secretaris Paul Baars. Tijdens het debat in de Tweede Kamer over de invoering van de avondklok in Nederland beet hij PVV-leider Geert Wilders online toe dat die in een psychiatrisch ziekenhuis thuishoort en zijn ‘angst voor andersgekleurden niet gezond meer is.’ De SP benadrukt dat Baars’ mening geen partijstandpunt is. -
Wijkagent boos over gevelde bomen in Brandwijk: ‘Als je wilt zagen, ga als vrijwilliger wilgen knotten’
,,Als je je verveelt en per se in een boom wilt zagen, ga als vrijwilliger wilgen knotten.’’ Dat advies geeft wijkagent Piet Tijssen aan vandalen die in Brandwijk twee bomen hebben omgezaagd. -
Amerikaanse senator Bernie Sanders ‘gespot’ in Dordrecht en Giessenburg
De Amerikaanse senator Bernie Sanders is in Dordrecht gespot in een toeristentreintje en op een brug in Giessenburg. -
Tuin Magazijn wordt optisch een stukje groter dankzij muurschildering
Serge Kortenbroek zorgt er eigenhandig voor dat de tuin van restaurant Het Magazijn nóg een stukje groter lijkt. De afgelopen dagen heeft de graffitikunstenaar zich gestort op een wand bij het terras van de Dordtse horecagelegenheid op de Voorstraat.
-
PREMIUMDrie jaar na inferno Londen
Vraagtekens bij brandveiligheid Dordtse flats: ‘Het niveau is hier zeer acceptabel’
Zijn flatbewoners in de Drechtsteden goed beschermd tegen brand, of is een inferno zoals enkele jaren geleden in de Grenfell Tower in Londen nog altijd een reële optie? Dat wil de PvdA weten. -
Deze metershoge hengst siert voortaan de wand van parkeergarage Achterom
In een week tijd transformeerde de zijkant van de parkeergarage Achterom van een saai, grijs vlak tot een in het oog springend kunstwerk. -
PREMIUM
Gevallen topman politie krijgt privéfoto’s terug na nieuwe veroordeling voor dierenporno
De voormalige hoge politiefunctionaris John van P. (67) uit Dordrecht moet van justitie een berg privé-informatie terugkrijgen. Het gaat onder meer om familiefoto’s en persoonlijke documenten die op zijn computer stonden. Nadat op het apparaat ruim honderd foto’s en twaalf filmpjes met dierenporno waren gevonden, was de pc in beslag genomen.