Dortmund-coach: ‘We wisten dat Ajax goed was, maar ze zijn écht goed’
SamenvattingTrainer Marco Rose kreeg vlak na de nederlaag van zijn Borussia Dortmund tegen Ajax (4-0) de vraag wat voor een gevoel hij had overgehouden aan een avondje voetballen in de Johan Cruijff Arena. ,,Das war scheisse”, luidde zijn korte antwoord.
,,We begonnen nog wel aardig”, zei de coach van de nummer twee van de Bundesliga. ,,Maar dan komen we op achterstand en wordt het ook snel 2-0", doelde hij op een eigen doelpunt van Marco Reus en een treffer van Daley Blind. ,,En Ajax kreeg nog veel meer kansen. In de rust dachten we dat er misschien nog wel wat mogelijk was. Maar dan wordt het 3-0. Ajax speelde met zo veel plezier. Er hing voor hen ook een fantastische sfeer in het stadion. Bij ons werden de benen steeds zwaarder en uiteindelijk wordt het dan 4-0.”
,,We wisten dat Ajax goed is”, zei Rose. ,,Maar ze zijn écht goed. We hebben wel een paar kansen gehad. Maar hun doelman was ook erg goed”, zei hij over Remko Pasveer. ,,Ajax combineerde zo goed en legde zoveel agressie in de duels. We moeten hier snel van leren. Want over twee weken spelen we weer tegen elkaar. Maar dan in ons stadion.”
Rose vindt dat zijn ploeg een flinke les moet trekken van het debacle in de Johan Cruijff Arena: ,,Als je met 2-0 achter staat, ben je natuurlijk nooit tevreden. Maar denk je dat Joshua Kimmich zich erbij neer had gelegd? Die was juist heel boos geworden. Dat is het verschil. Het gaat erom: hoe reageer je?”
Reus
Captain Reus stak voor de 1-0 de hand in eigen boezem, maar erkende dat de Amsterdammers een maatje te groot waren. ,,De eerste goal is mijn fout. Ik schat die bal helemaal verkeerd in, maar we hebben zelf via Erling toch ook goede mogelijkheden gehad. Ajax was beter vanavond. Het is moeilijk om de juiste woorden voor deze avond te vinden, maar Ajax maakte de goals veel te gemakkelijk.”
Julian Brandt zag dat de hoofden na de 2-0 van Ajax gingen hangen bij zijn teamgenoten: ,,Het was een harde les voor ons. De 1-0 was nog te overzien, maar na de 2-0 gingen onze koppies hangen. Dat moeten we absoluut beter onder controle krijgen, want de wedstrijd was toen nog lang niet afgelopen. Met de 3-0 en 4-0 was dat natuurlijk wel zo.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Berghuis en Blind genieten: ‘Heel lekker als je dit kunt leveren op dit podium’
Steven Berghuis was na de zege van 4-0 op Borussia Dortmund onder de indruk van het spel van Ajax. ,,De eerste helft waren we heel goed aan de bal. We hadden veel diepte in ons spel en creëerden veel kansen”, zei hij tegen RTL. ,,Daarnaast verloren we de bal ook niet snel. Ja, ik denk dat we heel goed speelden.” -
Video
Voetbalfans in binnen- en buitenland genieten van Ajax: ‘Wat kan voetbal toch mooi zijn’
De 4-0 zege van Ajax op Borussia Dortmund zorgde voor veel lovende reacties in binnen- en buitenland. Bekijk hier de meest enthousiaste tweets van de avond van de dolgelukkige supporters in de Johan Cruijff Arena en voetballiefhebbers die genoten vanaf de bank. -
Video
Pasveer ontpopt zich tot kwelgeest van Haaland (en pakt een record)
Er waren voldoende uitblinkers aan te wijzen bij de voetbalshow van Ajax tegen Borussia Dortmund (4-0) in de Champions League. Doelman Remko Pasveer was er daar zeker één van en vestigde ook nog een record. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit.
-
Franse minister legt schuld van chaos rond finale bij Liverpool-fans: ‘Grootschalige fraude’
Bij de finale van de Champions League afgelopen zaterdag in Parijs tussen Liverpool en Real Madrid was sprake van grootschalige fraude met tickets. Daardoor verloren de autoriteiten voorafgaand aan het duel de controle over de veiligheid rond het stadion en moest de wedstrijd met ruim een half uur worden uitgesteld. Dat is de conclusie van de Franse minister van Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin. -
-
-
Met knaller van afstand zet Idrissi de eindstand op het scorebord
Oussama Idrissi zet met een wonderschone treffer van afstand de eindstand op het scorebord -
PREMIUM
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.