Ancelotti kan nieuwe comeback niet verklaren: ‘Het is iets magisch in dit stadion’
Met videoMet zijn altijd opgetrokken wenkbrauw is Carlo Ancelotti een meester in het verbaasd kijken, maar de 62-jarige Italiaan kon gisteravond niet geloven wat zijn ploeg Real Madrid weer deed. Na de comebacks tegen Paris Saint-Germain en Chelsea draaide zijn ploeg het opnieuw om, nu door goals in de 90ste, 91ste en 95ste minuut.
De ervaren succescoach uit Reggiolo was enorm verbaasd door de sensationele comeback van Real Madrid in de halve finale van de Champions League tegen Manchester City. Zijn team dwong in blessuretijd tegen alle verwachtingen in een verlenging af door twee goals van invaller Rodrygo, in minuut 90 en 91. In de verlenging stelde Real Madrid een finaleplaats in Parijs veilig door de rake strafschop van Karim Benzema.
,,Mijn spelers geven nooit op. Real Madrid is speciaal en deze comeback is onverklaarbaar. We moeten deze spelers dankbaar zijn voor wat ze doen. En we moeten de fans bedanken voor de sfeer. Niemand had verwacht dat we dit jaar een finale zouden spelen, maar we hebben het geflikt”, zei Ancelotti na afloop, nadat hij op het veld feest had gevierd met zijn spelers en zijn zoon/assistent Davide.
,,Het is moeilijk te beschrijven. Toen iedereen dacht dat het klaar was, was een klein detail genoeg. Vanaf dat moment hebben we alle energie erin gestopt die we nog hadden. We hadden ook een beetje geluk nodig, dat is altijd zo.”
Ancelotti was onder de indruk van de vechtlust van zijn spelers, die afgelopen weekend nog een uitbundig kampioensfeestje hadden gevierd op het Plaza de Cibeles in Madrid. ,,Manchester City was heel sterk, het was een heel moeilijke wedstrijd, maar we gaven niet op. Na het tegendoelpunt werd het alsmaar moeilijker, maar we gaven alles. De wissels hielpen daar ook bij.”
Ancelotti verwees ook naar de sfeer in Estadio Santiago Bernabéu, waar Real Madrid in de vorige Champions League-rondes al afrekende met de Franse kampioen Paris Saint-Germain en titelverdediger Chelsea. ,,Het is iets magisch. We hebben hier fantastische avonden beleefd tegen zeer sterke ploegen, waarvan sommigen de Champions League hebben gewonnen. Alle lof aan de spelers én de supporters, die ons niet alleen ín het stadion motiveren, maar ook daarbuiten. We zijn trots op deze club", besloot Ancelotti, die in 2001, 2007 (met AC Milan) en 2014 (in eerste periode bij Real Madrid) al de Champions League won.
De Italiaan maakt zich nu op voor al zijn vierde finale tegen Liverpool. In 1984 won Liverpool na strafschoppen van AS Roma, waar Ancelotti toen speelde. Ten tijde van de finale in Stadio Olimpico herstelde Ancelotti destijds van een zware beenbreuk eerder dat seizoen. In 2005 verloor Ancelotti opnieuw van Liverpool in de finale. Zijn AC Milan stond halverwege met 3-0 voor in Istanbul, maar Liverpool kwam na rust razendsnel terug tot 3-3 en won uiteindelijk na strafschoppen dankzij Jerzy Dudek.
Twee jaar later won AC Milan wel van Liverpool. Het werd toen 2-1 in Athene. Nu mag Ancelotti het dus opnieuw gaan proberen tegen Liverpool. ,,Ik ben blij dat we het weer mogen gaan opnemen tegen zo'n grote club en goed team als Liverpool. Ik heb anderhalf jaar in Liverpool gewoond en het zal voor mij voelen als een derby, want ik ben nog steeds een Evertonian", zei Ancelotti, die vorig jaar voor zo'n 10 miljoen euro door Real Madrid werd weggehaald bij Everton. Die club strijdt nu met Frank Lampard, die eind januari de ontslagen Rafael Benítez opvolgde, tegen degradatie uit de Premier League.
Courtois: ‘Een genot hier deel van uit te maken’
Thibaut Courtois kon zijn geluk niet op na de wedstrijd. ,,Onze ploeg lijkt tot alles in staat”, jubelde de twee meter lange doelman uit het Belgische Bree. ,,Het is een genot om hier deel van uit te mogen maken.”
Niet Rodrygo maar Courtois werd als ‘man van de wedstrijd’ verkozen. Dat had waarschijnlijk veel te maken met de manier waarop hij in de slotfase de 0-2 van de ingevallen Jack Grealish voorkwam. ,,City was dichtbij de 0-2", erkende Courtois. ,,Ik kan me herinneren dat Ferland Mendy ook nog een bal net voor de doellijn wist te keren. Maar wij blijven altijd alles tot het laatste fluitsignaal geven. Dat is Real Madrid. Zaterdag werden we kampioen en nu gaan we naar de finale van de Champions League. Hier ben ik voetballer voor geworden.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video
Guardiola maakt zich op voor zware dagen: ‘Natuurlijk komt dit heel hard aan, maar het kan gebeuren’
Pep Guardiola maakt zich op voor een paar slechte dagen met zijn spelers van Manchester City. Het had er alles van weg dat zijn ploeg op weg was naar de finale van de Champions League, maar toch sloeg Real Madrid nog toe. -
Samenvatting
De bijzondere statistieken van Karim Benzema na zijn heldendaad tegen PSG
Karim Benzema was dé grote man van deze Champions League-avond. De spits van Real Madrid maakte een hattrick en daarmee PSG eigenhandig onschadelijk (3-1). De ploeg van Carlo Ancelotti bereikte de kwartfinale. Een rijtje statistieken van de aanvoerder van de Koninklijke. -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf.
-
Met video
Vroege vertrekkers hebben spijt maar moeten comeback Real Madrid buiten stadion volgen
Real Madrid had gisteravond in de 89ste minuut nog twee goals nodig voor een verlenging, maar de ploeg van Carlo Ancelotti had ondanks flink wat kansen toen nog altijd niet op doel geschoten. Twee minuten later stond het 2-1 door twee goals van invaller Rodrygo, maar niet iedereen met een kaartje maakte dat nog mee. -
Dit is het prijzengeld dat Feyenoord verdiende in de Conference League
De Conference League loopt richting het einde. Feyenoord heeft na de 3-2 overwinning op Olympique Marseille goede zaken gedaan om de finale te bereiken. Hoeveel hebben de Rotterdammers deze campagne eigenlijk verdiend aan prijzengeld? -
Franse minister legt schuld van chaos rond finale bij Liverpool-fans: ‘Grootschalige fraude’
Bij de finale van de Champions League afgelopen zaterdag in Parijs tussen Liverpool en Real Madrid was sprake van grootschalige fraude met tickets. Daardoor verloren de autoriteiten voorafgaand aan het duel de controle over de veiligheid rond het stadion en moest de wedstrijd met ruim een half uur worden uitgesteld. Dat is de conclusie van de Franse minister van Binnenlandse Zaken, Gérald Darmanin.