Zirkzee helpt Bayern aan overwinning op Gladbach
Joshua Zirkzee heeft het oranje Bundesligafeest een passend vervolg gegeven in de topper tussen Bayern München en Borussia Mönchengladbach. De 19-jarige spits mocht in de basis beginnen vanwege een schorsing van Robert Lewandowski en maakte de eerste treffer van de thuisploeg.
Zirkzee opende de score al na 26 minuten. De lange Nederlander schoot de bal in één keer in een leeg doel nadat keeper Yann Sommer de bal totaal verkeerd raakte. Het betekende al de vierde treffer van Zirkzee in acht Bundesligaduels. In de meeste wedstrijden mocht hij maar een paar minuten meedoen.
Alleen Gerd Müller (7 doelpunten) scoorde vaker in zijn eerste acht duels voor Bayern. Zirkzee had slechts 221 minuten voor zijn vier doelpunten nodig. Hij werd in de 77ste minuut gewisseld, ook omdat hij na rust nauwelijks in het spel voorkwam.
Dinsdag kampioen?
Nadat Benjamin Pavard vlak voor rust de bal in eigen doel gleed, leek het er lange tijd op dat het duel in een gelijkspel zou eindigen, maar in de 86ste minuut zette Leon Goretzka de 2-1 op het bord.
Bayern kon vandaag al kampioen worden als Borussia Dortmund zou verliezen van laagvlieger Fortuna Düsseldorf, maar de nummer twee van de Bundesliga won diep in blessuretijd met dank aan treffer van Erling Haaland. De Rekordmeister kan nu dinsdag op eigen kracht kampioen worden door het Werder Bremen van Davy Klaassen te verslaan. Het zou de achtste titel op rij betekenen.
Het Bayer Leverkusen van trainer Peter Bosz kan zondag profiteren van de nederlaag van Borussia Mönchengladbach. Een gelijkspel tegen Schalke 04 volstaat al voor een vierde plaats in de Bundesliga. Die positie geeft aan het einde van de competitie recht op een ticket voor de Champions League van volgend seizoen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vincent Janssen wordt dé grootverdiener van België, ook voor Toby Alderweireld ligt riant contract klaar
Met de nakende komst van Vincent Janssen - goed voor een jaarsalaris van liefst 2,5 miljoen euro netto - is de toon gezet. The sky is the limit voor Royal Antwerp FC, waar ook Toby Alderweireld straks een loon uit diezelfde orde van grootte kan opstrijken. -
Video
De krankzinnige cijfers van acht jaar Bayern München
Bayern München is op weg om wéér kampioen van Duitsland te worden. Dat kan dit weekeinde al gebeuren na de wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach. Welke records heeft de club inmiddels al op haar naam staan en welke zitten er aan te komen? -
Dortmund ontsnapt dankzij Haaland
Oranje boven in Bundesliga: doppelpack voor Klaassen en Weghorst, Dost scoort ook
Het is vandaag oranje boven in de Bundesliga. Maar liefst drie Nederlanders wisten het doel te vinden. Wout Weghorst en Davy Klaassen deden dat zelfs twee keer. Bas Dost kon één keer juichen. -
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
Voorzitter Real Madrid wil ‘deze’ Kylian Mbappé niet hebben: ‘Bij ons is niemand groter dan de club’
Voorzitter Florentino Pérez van Real Madrid heeft voor het eerst uitgebreid gereageerd op de mislukte transfer van Kylian Mbappé. De Spaanse kampioen en winnaar van de Champions League dacht maandenlang dat Mbappé deze zomer naar Madrid zou komen, maar de 23-jarige Fransman besloot op het laatste moment zijn aflopende contract bij Paris Saint-Germain met drie jaar te verlengen.
-
Barcelona wil Frenkie de Jong niet verkopen, maar wel zijn salaris verlagen
FC Barcelona wil volgens voorzitter Joan Laporta ‘alles doen’ om Frenkie de Jong te behouden. De Nederlandse middenvelder staat nadrukkelijk in de belangstelling van Manchester United, waar Erik ten Hag dit seizoen de nieuwe trainer is. -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas.