Voorzitter Nice snapt niets van Olympique Marseille: ‘Reactie Marseille-spelers deed kruit ontbranden’
VideoJean-Pierre Rivère, voorzitter van Nice, snapt helemaal niets van de beslissing van Olympique Marseille om niet meer verder te voetballen na de massale knokpartij tussen spelers van Olympique Marseille en fans van Nice gisteravond.
,,Het is teleurstellend dat de wedstrijd zo eindigt. Iedereen zag wat er gebeurde. Onze fans gooiden waterflessen, maar wat het kruit deed ontbranden was de reactie van de twee Marseille-spelers die meerdere flessen richting onze fans gooiden”, zo stelde Rivère na afloop van het totaal ontspoorde duel tussen Nice en Olympique Marseille, dat op moment van staken 1-0 voor Nice stond.
Bij een hoekschop van Olympique Marseille werd Dimitri Payet namelijk voor de zoveelste keer bekogeld door de fans van Nice, waarna Payet besloot een waterfles terug te gooien. ,,Wat daarna gebeurde, betreur ik. We hebben een gesprek gehad met de gemeente en de scheidsrechter. Die aarzelde om de wedstrijd te hervatten, omdat hij niet wist of de veiligheid van de spelers was gegarandeerd. De diensten hebben hem echter verzekerd dat er geen probleem meer was. Iedereen wilde het spel hervatten, maar Olympique Marseille wilde niet. Dat begreep ik niet helemaal", aldus de Nice-voorzitter.
,,Er was nog een kwartier te spelen en de supporters garandeerden me dat er geen problemen meer zouden zijn. Helaas wilden ze niet meer spelen. Ze zochten hun toevlucht achter het feit dat het ook tegen Montpellier was gebeurd”, zo verwees de voorzitter naar het feit dat er tijdens Montpellier - Olympique Marseille ook al dingen werden gegooid.
Olympique Marseille-voorzitter Pablo Longoria noemde de gang van zaken onacceptabel en vond dat de situatie voor zijn spelers niet veilig was: ,,Het is al de tweede keer dat dit is gebeurd. Eerder hebben we dit al meegemaakt in Montpellier. Toen gingen we door toen werd besloten dat de wedstrijd zou worden hervat. Maar wat vandaag is gebeurd is onacceptabel. We willen ook een statement maken voor het Franse voetbal, dat dit niet zo kan. Daarom hebben we besloten terug te gaan naar Marseille.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
met video
Indrukwekkende speech van Zlatan Ibrahimovic na behalen van landstitel
Zlatan Ibrahimovic heeft de eerste landstitel van AC Milan in elf jaar opgedragen aan zijn overleden zaakwaarnemer Mino Raiola. De invloedrijke voetbalmakelaar, opgegroeid in Haarlem, overleed eind vorige maand op 54-jarige leeftijd. -
Met video
Erik ten Hag reageert tijdens presentatie op Louis van Gaal: ‘Voetbal staat bij United op één, twee en drie’
Erik ten Hag is vanmiddag officieel gepresenteerd als trainer van Manchester United. Tijdens zijn eerste ontmoeting met de pers werd hij geconfronteerd met de woorden van Louis van Gaal, die Ten Hag afraadde om bij United aan de slag te gaan omdat het ‘geen voetbalclub, maar een commerciële club is.’ -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda. -
Vier jaar na de horroravond van Liverpool tegen Real Madrid: hoe is het nu met doelman Loris Karius?
Liverpool en Real Madrid staan vanavond tegenover elkaar in de Champions League-finale. Denk je aan Liverpool-Real Madrid, dan denk je aan de finale van vier jaar geleden in het miljardenbal. De Koninklijke won op 26 mei met 3-1 in Kiev. Met dank aan Loris Karius, de inmiddels 28-jarige doelman wiens carrière op één avond totaal verwoest werd. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt?
-
PREMIUMMet video
Enige blije Nederlander in Tirana: Rick Karsdorp vond tegen Feyenoord spelen ‘vreselijk lastig’
Rick Karsdorp voelde na een uur al kramp in zijn kuiten en zijn liezen opkomen. De finale tegen Feyenoord kostte hem veel meer moeite dan gedacht. ,,Ik ben de enige Nederlander die blij Tirana verliet‘’. -
Video's
Onderzoek naar ontspoord voetbalduel in Nice: ‘Deze incidenten zijn een belediging voor de sport’
Het parket in Nice start een onderzoek naar de incidenten rond het ontspoorde voetbalduel tussen OGC Nice en Olympique Marseille. ,,Een onderzoek is gaande, maar op dit moment zijn er nog geen aanhoudingen”, aldus het parket. Daarnaast heeft de Franse league beide clubs gesommeerd woensdag bij een disciplinaire hoorzitting te verschijnen. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk.