Voetbalster Alex Morgan snapt niets van controversiële keuze FIFA voor Saoedische WK-sponsor: ‘Echt bizar’
Alex Morgan, een van de bekendste profvoetbalsters ter wereld, heeft met afgrijzen gereageerd op het nieuws dat de wereldvoetbalbond FIFA voor het WK voor vrouwen in Nieuw-Zeeland en Australië in zee is gegaan met Visit Saudi als hoofdsponsor van het toernooi. Ze noemde het nieuws zelfs ‘bizar’.
Morgan, een van de sterren van de Amerikaanse voetbalploeg die in 2019 in Frankrijk ten koste van de Oranje Leeuwinnen de wereldtitel veroverde, is des duivels. ,,Dit is toch bizar. Je gaat als bond in zee met een partij uit een land waar ik niet eens word geaccepteerd. Hier begrijp ik niets van.”
Morgan viel ook over het feit dat het vrouwenteam van Saoedi-Arabië niet eens ranking heeft op de FIFA-ranglijst. Volgens Morgan was het geld wat nu via Visit Saudi in het WK van Nieuw-Zeeland en Australië wordt gepompt beter op zijn plek geweest ter promotie van het vrouwenvoetbal in Saoedi-Arabië. ,,Ik hoop echt dat de FIFA alsnog het juiste doet. Ik bedoel, vrijwel iedereen heeft zich nu uitgesproken tégen de voorgestelde sponsoring omdat het moreel gezien gewoon écht nergens op slaat.”
De sponsorovereenkomst tussen de FIFA en de toeristische tak van Saoedi-Arabië maakt deel uit van de commerciële strategie van het bestuursorgaan van het voetbal. Naast de grotere, vaste sponsoren van de FIFA is er ook ruimte voor andere organisaties om specifiek een toernooi te sponsoren.
Dat de FIFA een partnership is aangegaan met Saoedi-Arabië voor het WK vrouwenvoetbal stuit niet alleen Morgan tegen de borst. Het land heeft een bedenkelijke staat van dienst op het gebied van mensenrechten en de wijze waarop vrouwen worden behandeld. De beslissing van de FIFA heeft dan ook geleid tot een storm van kritiek.
FIFA vaker onder vuur
• FIFA-baas Gianni Infantino ‘verbijsterd’ na kritiek op selfie bij kist van Pelé
• FIFA laat een van de meest historische foto’s ooit verpesten
• Infantino is lyrisch over WK en krijgt direct bak kritiek op nieuw plan
FIFA op het matje geroepen
,,Als dit blijkt te kloppen, zijn we geschokt en teleurgesteld’’, aldus New Zealand Football. Ook Football Australia heeft een verklaring naar buiten gebracht. ,,Football Australia is ter ore gekomen dat de FIFA een overeenkomst is aangegaan. We zijn erg teleurgesteld dat wij niet over deze kwestie zijn geraadpleegd voordat er een beslissing werd genomen. Football Australia en New Zealand Football hebben gezamenlijk de FIFA aangeschreven om de situatie met spoed op te helderen.’’
De voorzitter van Women in Football Australia, Bonita Mersiades, is ook boos. Tegen The Athletic zegt ze: ,,Het voorgenomen sponsorschap van Visit Saudi voor het WK vrouwenvoetbal is het zoveelste voorbeeld van de hypocrisie van de FIFA en het wereldvoetbal als het gaat om hun verklaarde waarden tegenover het grote geld.”
Het Australische Brisbane Times zocht contact met de FIFA, maar de wereldvoetbalbond weigerde commentaar te geven.
Visit Saudi en WK vrouwen geen goede match
Ook mensenrechtenorganisaties zijn op de hoogte van de controverse. Nikita White van Amnesty International Australië snapt niet dat de FIFA in zee gaat met Visit Saudi. ,,Het zou nogal ironisch zijn als het toerismebureau van Saoedi-Arabië de grootste viering van vrouwensport ter wereld sponsort, als je bedenkt dat je als vrouw in Saoedi-Arabië niet eens mag werken zonder de toestemming van je mannelijke voogd.’’
Lionel Messi
Visit Saudi was vorig jaar een prominente partner van het wereldkampioenschap voetbal in Qatar. In de persoon van Lionel Messi is er een ultiem uithangbord. De sterspeler van Paris Saint-Germain krijgt als ambassadeur een vergoeding van 35 miljoen dollar per jaar.
Praat mee
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Carlo Ancelotti nieuwe bondscoach Brazilië? ‘Hopen dat hij snel is uitgeschakeld in de Champions League’
Sinds Brazilië verloor van Kroatië in de kwartfinales van het WK in Qatar, zit het Zuid-Amerikaanse land zonder bondscoach. De geruchtenmolen draait op volle toeren, waarbij Real Madrid-trainer Carlo Ancelotti (63) de topfavoriet lijkt te zijn om Tite op te volgen. Ook de spelers zelf staan niet onwelwillend tegenover zijn komst. -
Traditioneel relletje bij Frankrijk voor duel met Oranje, maar Mbappé zegt Griezmann wel te begrijpen
Na een traditioneel relletje beginnen de Franse voetballers vrijdag met een thuiswedstrijd tegen het Nederlands elftal aan een campagne die ze een derde Europese titel moet opleveren. Kylian Mbappé is de nieuwe aanvoerder van de nationale ploeg. Volgens veel Franse media valt dat bijzonder slecht bij Antoine Griezmann, die zelf aanvoerder had willen worden. Mbappé begrijpt de aanvaller van Atlético Madrid, al goed voor 117 interlands, wel. -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
Griekenland begint in groep van Oranje met zege op Gibraltar
Griekenland is de kwalificatie voor het Europees kampioenschap voetbal begonnen met een zege op Gibraltar. In het Portugese Faro, waar Gibraltar een thuiswedstrijd speelde, werd het 0-3 voor de Europees kampioen van 2004. De landen spelen in dezelfde kwalificatiepoule als het Nederlands elftal, dat vanavond met 4-0 onderuit ging in Frankrijk. -
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties.
-
Met video
Robin van Persie kan het nog: twee goals tegen Ronald Waterreus, een assist én een omhaal
Robin van Persie is het scoren nog niet verleerd. De topscorer aller tijden van Oranje scoorde in een benefietwedstrijd tussen legendes van Rangers FC en andere voetbalgrootheden twee keer tegen doelman Ronald Waterreus. Ook was hij goed voor een assist én verschalkte hij Waterreus nog bijna met een omhaal. -
-
-
Sepp Blatter ontloopt straf voor ‘crimineel mismanagement’ FIFA Museum
Voormalig FIFA-voorzitter Joseph Blatter wordt niet vervolgd voor ‘crimineel mismanagement’ met betrekking tot het FIFA Museum. Volgens het openbaar ministerie is niet bewezen dat er onder Blatter wanbeleid is gevoerd en is het onderzoek gestopt. -
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer