Ousmane Dembélé slaat terug naar Barcelona: ‘Ik heb niet de gewoonte toe te geven aan chantage’
Ousmane Dembélé wordt bij Barcelona naar de uitgang geduwd, maar de Franse international lijkt niet onder de indruk. ,,Ik heb niet de gewoonte om toe te geven aan chantage”, postte de 24-jarige aanvaller vandaag op Instagram.
In een bericht vertelt Dembéle dat hij ter beschikking van de club en de coach blijft. ,,Ik heb me altijd honderd procent ingezet voor mijn ploeggenoten en de supporters en ga daar nu niet mee ophouden. Er zijn onderhandelingen, maar dat laat ik aan mijn zaakwaarnemer over. Mijn terrein is het voetbal, al wat ik wil is successen en momenten van vreugde delen met mijn teamgenoten en onze supporters.”
Het contract van Dembélé bij Barcelona loopt na dit seizoen af. De Catalaanse club wil nog wat terugverdienen van de 135 miljoen euro die het in 2017 aan Borussia Dortmund betaalde. ,,Het lijkt ons duidelijk dat de speler niet verder wil in Barcelona en dus niet langer bij het project betrokken wil zijn. In die omstandigheden hebben we hem en zijn agenten dus gezegd dat hij onmiddellijk moet vertrekken”, verklaarde sportief directeur Mateu Alemany eerder op de dag aan de Catalaanse media. ,,We zijn de gesprekken gestart in juli. Gedurende zes, zeven maanden hebben we overlegd. Barça heeft meerdere voorstellen gedaan opdat de speler bij ons door kan gaan. Die aanbiedingen zijn systematisch geweigerd door zijn agenten. We hopen hem voor 31 januari te transfereren, voor het sluiten van de wintertransfermarkt.”
De wereldkampioen van 2018 is alvast niet opgenomen in de selectie voor het bekerduel met Athletic Bilbao van vanavond.
Dembélé werd bij Dortmund weggekocht voor zo'n 135 miljoen euro. Hij moest de opvolger worden van Neymar, maar door heel wat blessureleed kon hij de hoge verwachtingen nooit inlossen. Sinds eind november kwam hij onder de nieuwe coach Xavi wel opnieuw boven water. In zes competitieduels gaf Dembélé twee assists.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Voor werk verhuizen naar Curaçao of Aruba: ‘Onthoud dat het er op een eiland anders aan toe gaat’
Na je werkdag op het strand liggen met een cocktail in je hand. Het lijkt een droom, maar op bijvoorbeeld Bonaire, Curaçao en Sint Maarten kan het gewoon. Ook Nederlanders kunnen hier werken. Docent Daniël van der Bilt en accountmanager Kim Lameris van detacheringsbureau TMI leggen uit wat je van tevoren moet regelen. -
Met video
Jürgen Klopp en Liverpool houden zicht op titel: ‘Het was bijna een beetje ontroerend’
Manchester City is nog geen kampioen van Engeland. Liverpool kwam wel op achterstand, maar uiteindelijk werd Southampton met 1-2 verslagen. Alles komt nu aan op de laatste speelronde van de Premier League. -
met video
Giorgio Chiellini krijgt groots afscheid bij Juventus en geeft het stokje over aan Matthijs de Ligt
Enkele dagen nadat hij zijn afscheid bij Juventus had aangekondigd, kreeg de geroutineerde verdediger Giorgio Chiellini (37) in zijn laatste thuiswedstrijd voor de club tegen Lazio (2-2) na 17 minuten een publiekswissel. -
PREMIUM
Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan leven lang gevolgen hebben voor je kind
Laag geboortegewicht, hersen- of gezichtsafwijkingen, concentratieproblemen. Alcohol drinken tijdens de zwangerschap kan een leven lang gevolgen hebben voor je kind. En dat moet nóg bekender worden, vindt het Trimbos-instituut. Daarbij is ook een rol weggelegd voor de man. -
Met video
Kane en Son schitteren voor Spurs tegen Arsenal, strijd om CL-ticket nog open
Tottenham Hotspur heeft editie 191 van de North London Derby tegen Arsenal gewonnen. Het werd 3-0 door goals van de topaanvallers Harry Kane (2x) en Heung-Min Son, die blijft jagen op Premier League-topscorer Mohamed Salah. Met een zege had Arsenal zich voor het eerst sinds 2016 geplaatst voor de Champions League, maar de strijd tussen de rivalen om plek 4 ligt nu weer helemaal open.
-
Finalespanning stijgt voor Rangers en Giovanni van Bronckhorst: ‘Dit is een enorme kans voor ons’
Giovanni van Bronckhorst hoopt de supporters van Rangers FC na jaren weer een Europese prijs te bezorgen. ,,We willen onze fans trots maken”, zei de Nederlandse trainer van de Schotse topclub in aanloop naar de finale van de Europa League van woensdag tegen Eintracht Frankfurt in Sevilla. -
PREMIUM
Hoe weet je of jij hoogbegaafd bent? Een expert legt uit wat de kenmerken zijn
Twee à drie procent van de bevolking is hoogbegaafd. Zij hebben een sterk ontwikkeld brein met een IQ van 130 of meer. Maar volgens specialisten ligt het werkelijke percentage nog veel hoger. Alleen: hoe weet je of je hoogbegaafd bent? Wij vroegen expert Tessa Kieboom om raad. -
Lieke Martens maakt week voor Champions League-finale rentree bij FC Barcelona
Lieke Martens heeft haar rentree gemaakt na maandenlang blessureleed. De 29-jarige linksbuiten viel tien minuten voor tijd in tijdens FC Barcelona - Atlético Madrid (2-1) in het Estadi Johan Cruyff.