Onana en Kameroen naar laatste vier Afrika Cup, rood voor matchwinner Burkina Faso
Ajax-doelman André Onana heeft met Kameroen de laatste vier bereikt van de Afrika Cup in eigen land. De thuisploeg won in Douala met 2-0 van Gambia. Ook Burkina Faso bereikte de halve finales.
De treffers vielen na de rust en kwamen beide op naam van Karl Toko Ekambi. De aanvaller van Olympique Lyon scoorde bij dit toernooi al vijf keer. Gambia was nauwelijks gevaarlijk. Voor Onana was het daardoor een makkelijke wedstrijd.
Kameroen speelt in de halve eindstrijd tegen de winnaar van het duel tussen Egypte en Marokko. Die kwartfinale wordt zondag gespeeld.
Burkina Faso verslaat Tunesië
Burkina Faso won later op de avond met 1-0 van Tunesië. Dango Ouattara maakte op slag van rust het doelpunt na een sterke individuele actie. In de 83ste minuut moest hij met rood naar de kant na een slaande beweging in een luchtduel met een tegenstander.
Burkina Faso speelt in de halve eindstrijd tegen de winnaar van het duel tussen Senegal en Equatoriaal Guinea. Ook die kwartfinale staat morgen op het programma.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
Lionel Messi vertrekt bij Paris Saint-Germain: ‘Het was een voorrecht om met hem te werken’
De kogel is door de kerk: Lionel Messi vertrekt definitief bij Paris Saint-Germain. Dat heeft trainer Christophe Galtier zojuist bevestigd. ,,Hij speelt komend weekeinde tegen Clermont Foot zijn laatste wedstrijd voor ons. Het was een voorrecht om met de beste speler in de geschiedenis te werken. Dit wordt zijn laatste wedstrijd in het Parc des Princes en ik hoop dat Messi een warm onthaal krijgt.” -
Met samenvatting
Luton Town wint na penalty’s duel van 200 miljoen en houdt scorende Gustavo Hamer uit Premier League
Luton Town keert na 31 jaar terug op het hoogste niveau. In de play-off finale op Wembley tegen Coventry City, met 200 miljoen euro op het spel, wonnen The Hatters na strafschoppen. -
Met video
Slechte verliezer José Mourinho belaagt scheidsrechter in parkeergarage: ‘Het is een f*cking schande’
AS Roma-coach José Mourinho toonde zich na de verloren Europa League-finale tegen Sevilla een buitengewoon slecht verliezer. De Portugees liet zich na afloop helemaal gaan in de parkeergarage van de Puska Arena in Boedapest, waar hij verhaal ging halen bij scheidsrechter Anthony Taylor. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek.
-
Oranje-keeper Mark Flekken maakt miljoenentransfer naar Premier League: ‘Dit is een droom die uitkomt’
-
-
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
Met video
Opnieuw bizarre ontknoping in Duitsland: fans HSV al feestend op het veld, maar toch gaat het nog mis
Zo knap hoe het jarenlang was dat HSV niet degradeerde uit de Bundesliga, zo moeilijk is het voor de gevallen grootmacht uit Hamburg om weer op te klimmen vanuit de 2. Bundesliga. Vanmiddag leek het dan eindelijk te gaan lukken, maar FC Heidenheim sloeg in de extra tijd nog twee keer toe toen de supporters van HSV al feestend op het veld stonden in Sandhausen na de 0-1 zege daar.