

- 8' Kai Havertz
- 63' Christian Pulisic
Hakim Ziyech geeft assist en valt geblesseerd uit bij zege Chelsea op Lille in Champions League
SamenvattingChelsea is goed begonnen aan de knock-outfase van de Champions League. De titelhouder versloeg op Stamford Bridge de Franse landskampioen Lille met 2-0. Hakim Ziyech stond met een perfect aangesneden corner aan de basis van het vroege openingsdoelpunt, maar viel in de tweede helft uit met een enkelblessure. Bij Lille speelde Sven Botman de hele wedstrijd mee.
Ook Villarreal en Juventus stonden vanavond tegenover elkaar in de achtste finales. Het duel tussen Arnaut Danjuma en Matthijs de Ligt eindigde in 1-1.
Bij Chelsea-Lille legde Ziyech de bal in de achtste minuut op het hoofd van Kai Havertz, die de voorkeur had gekregen boven de met zijn vorm worstelende spits Romelu Lukaku. De Duitser kopte knap raak, nadat hij in de openingsminuten nog twee grote kansen had laten liggen.
Na een uur spelen kwam er voor Ziyech op ongelukkige wijze een einde aan de wedstrijd toen hij zich verstapte en daarbij zijn enkel blesseerde. Na een korte behandeling probeerde hij het nog even, maar even daarna ging de aanvaller met een van pijn vertrokken gezicht alsnog richting kleedkamer.
Een paar minuten later had Chelsea alsnog reden tot juichen. N’Golo Kanté stoomde op indrukwekkende wijze het halve veld over en gaf de bal op het juiste moment aan Christian Pulisic. De Amerikaan maakte het beheerst af, waarna Chelsea amper meer in de problemen kwam.
Trainer Thomas Tuchel kon na afloop nog niets zeggen over de ernst van de blessure. ,,Ik heb de dokter nog niet gesproken, maar ik hoop dat het meevalt”, vertelde hij op zijn persconferentie. ,,We hebben nog wat dagen te gaan tot zondag, dus hopelijk is hij op tijd fit.” Voor Chelsea staat dan de finale van de League Cup tegen Liverpool op het programma.
Lille had zich als groepswinnaar voor de achtste finales geplaatst. De Fransen wisten RB Leipzig, Sevilla en VfL Wolfsburg onder zich te houden. Chelsea werd tweede in de groep, achter Juventus. Op 16 maart treffen Lille en Chelsea elkaar voor de return in Frankrijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wie moeten bij AS Roma het strijdplan van Mourinho uitvoeren? Dit is de tegenstander van Feyenoord
De trainer is het bekendste gezicht bij AS Roma, maar welke spelers voeren het strijdplan van José Mourinho uit? Een snelle voorstelronde van onze verslaggever Maarten Dekker langs de belangrijkste namen die het vanavond in de Conference League-finale opnemen tegen Feyenoord. -
Trees (80) zag Feyenoord in 1970 de Europa Cup I winnen: ‘Sinisterra en Dessers gaan er eentje maken’
In deze rubriek tellen we af naar de Conference League-finale van woensdag, waarin Feyenoord het in Albanië opneemt tegen AS Roma. Vandaag: Trees Muller (80), die er op 6 mei 1970 al bij was toen de Rotterdamse club in San Siro de Europa Cup I won ten koste van Celtic. -
Bayern München presenteert Noussair Mazraoui: ‘We hebben grote doelen gesteld’
Bayern München heeft de komst van Noussair Mazraoui eindelijk officieel aangekondigd. De back komt transfervrij over van Ajax en tekent een contract tot de zomer van 2026 in München. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt?
-
Zo zet je gezichtsherkenning en vingerafdrukscanner van je telefoon snel uit
Je smartphone ontgrendelen met je gezicht of vingerafdruk klinkt veilig, maar in geval van nood kan het juist een beveiligingsrisico zijn. Iemand kan onder dwang je gezicht scannen of onopgemerkt je vingerafdruk bemachtigen. Gelukkig kun je dit voorkomen. -
Jürgen Klopp dacht even dat City voorsprong had verspeeld: ‘Maar hoorde snel dat het geen 3-3 was’
De voetballers van Liverpool halen volgens trainer Jürgen Klopp extra motivatie uit de verloren titelstrijd met Manchester City. De ‘Reds’ eindigden 1 punt achter City op de tweede plaats in de Premier League. ,,Dit maakt het verlangen om zaterdag de Champions League te winnen alleen maar groter”, zei Klopp na de gewonnen slotwedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers (3-1). -
Met video
Lieke Martens op tijd in vorm voor EK: doelpunt in halve finale Copa de la Reina
Lieke Martens verloor afgelopen zaterdag met FC Barcelona de Champions League-finale tegen Olympique Lyon (3-1) in Turijn, maar vanavond herpakte de Spaanse topclub zich. Martens opende de score in de halve finale van de Spaanse beker tegen Real Madrid, dat met 4-0 werd verslagen.