Blessure Kylian Mbappé in duel waarin hij twee penalty’s miste ernstiger dan verwacht
Met videoKylian Mbappé heeft een avond beleefd om heel snel te vergeten. De sterspeler van Paris Saint-Germain miste in de uitwedstrijd tegen Montpellier tot twee keer toe een penalty. Tot overmaat van ramp moest hij daarna ook nog geblesseerd het veld verlaten.
Mbappé kreeg in de negende minuut de uitgelezen kans om de score te openen toen de bal na een overtreding van Montpellier-verdediger Christopher Jullien op de stip ging. Hij zag zijn inzet echter gekeerd worden door keeper Benjamin Lecomte, maar kreeg een herkansing omdat er spelers te vroeg in waren gelopen.
De Fransman, die in de verloren WK-finale tegen Argentinië nog drie penalty’s benutte, koos deze keer voor de andere hoek. Maar zonder succes: via de vingertoppen van de keeper ketste de bal tegen de paal.
Amper van de teleurstelling bekomen liep Mbappé even later een blessure op, waardoor hij zich halverwege de eerste helft al moest laten vervangen. De koploper van de Ligue 1, die gisteren vergeefs probeerde om Hakim Ziyech in te lijven, won uiteindelijk wel met 1-3.
Mbappé drie weken aan de kant
De blessure van Mbappé leek in eerste instantie niet ernstig, zo stelde trainer Christophe Galtier. ,,Hij kreeg een tik op zijn knie en een spier en is uit voorzorg gewisseld. We weten nog niet precies was het is; het kan een kneuzing zijn of een bloeduitstorting. In elk geval lijkt het niet heel erg’’, aldus Galtier, die zei dat hij voorzichtig is met zijn aanvaller. ,,We hebben een heel druk wedstrijdschema en dan kan hij natuurlijk geen risico’s nemen.’’
Donderdag kwam PSG echter met een medische update waarin staat dat Mbappé naar verwachting drie weken aan de kant staat. In dat geval komt onder meer het heenduel van het treffen met Bayern München in de Champions League te vroeg voor de aanvaller.
Naast de Champions League-wedstrijd tegen Bayern op 14 februari speelt Paris Saint-Germain de komende weken in de beker tegen Olympique Marseille en in de competitie tegen Toulouse en Monaco. De terugwedstrijd bij Bayern op 8 maart lijkt hij te kunnen halen.
Blessure Sergio Ramos
Verdediger Sergio Ramos viel ook uit met een bovenbeenblessure. Die lijkt qua ernst mee te vallen, aldus Galtier. ,,Sergio gaf er de voorkeur aan zich te laten wisselen en geen risico’s te nemen vanwege het ongemak dat hij voelde in zijn bovenbeen.’’ Over de Spanjaard is nog geen nieuws naar buiten gebracht.
Hoofdrol Nederlanders bij Toulouse
Bij Toulouse was er een hoofdrol voor de Nederlanders Branco van den Boomen en Thijs Dallinga, waardoor Troyes met 4-1 werd verslagen. Mama Baldé zette Troyes nog op voorsprong vanaf de strafschopstip, maar daarna was het de beurt aane de Nderlanders. Op aangeven van Van den Boomen maakte Dallinga de 1-1, waarna Van den Boomen met zijn tweede assist Fares Chaibi in staat stelde om te scoren (2-1).
Van den Boomen bekroonde zijn prima wedstrijd door tien minuten na rust een penalty te benutten voor de 3-1. Ado Onaiwu zette twee minuten voor tijd de eindstand op het bord, 4-1. Dallinga en Van den Boomen werden twintig minuten voor tijd gewisseld, landgenoot Stijn Spierings speelde de hele wedstrijd.
Amin Sarr maakte woensdagavond zijn debuut voor Olympique Lyon. De aanvaller die onlangs overkwam van Heerenveen deed zo’n twintig minuten mee, maar slaagde er niet in om te scoren. Dat kwam mede door Brest-doelman Marco Bizot, die in blessuretijd Sarr van scoren afhield.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Gareth Southgate haalt Jimmy Floyd Hasselbaink bij technische staf Engeland’
Jimmy Floyd Hasselbaink gaat de staf van het Engelse nationale voetbalelftal versterken. Dat meldt Sky Sports. De 23-voudig Oranje-international zou in vergevorderde gesprekken zijn met de Engelse bond, waarna hij deel zal uitmaken van de technische staf van bondscoach Gareth Southgate. -
Carlo Ancelotti zet Real Madrid op scherp: ‘Voor ons ingewikkelder dan voor Liverpool’
Real Madrid kan woensdagavond beschikken over Karim Benzema tijdens het thuisduel met Liverpool in achtste finales van de Champions League. Dat bevestigde Carlo Ancelotti tijdens de persconferentie vandaag. De oefenmeester stelt verder dat hij ondanks een comfortabele uitgangspositie op zijn hoede is voor het gevaar van de nummer zes uit de Premier League. -
David Brooks maakt rentree in Premier League na 1,5 jaar gevecht tegen kanker
Bournemouth-speler David Brooks maakt zijn rentree in de Premier League. De voetballer stond zo‘n 1,5 jaar naast het veld vanwege zijn gevecht tegen kanker. -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Met video
Napoli overklast Eintracht Frankfurt en beleeft primeur in de Champions League
Napoli heeft met groot vertoon van macht de kwartfinales van de Champions League bereikt. Na de 2-0 zege in de heenwedstrijd wonnen de Italianen in eigen huis met 3-0 van Eintracht Frankfurt. Napoli bereikt zo voor het eerst de laatste acht van het miljardenbal.
-
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
-
-
Met samenvatting
Matthijs de Ligt en Bayern München verspelen koppositie aan Dortmund na nederlaag bij Leverkusen
Bayern München is de koppositie in de Bundesliga kwijt. De recordkampioen verloor op bezoek bij Bayer Leverkusen: 1-2. Borussia Dortmund, dat gisteren uithaalde tegen FC Köln, is de nieuwe koploper. -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?