Barcelona met Frenkie de Jong uitgeschakeld in Copa del Rey, Real Madrid knokt zich knap terug
SamenvattingFC Barcelona is uitgeschakeld in de Copa del Rey. In Baskenland werd er door de ploeg van Frenkie de Jong, die na zestig minuten inviel, met 3-2 verloren van Athletic Bilbao. Real Madrid plaatste zich wel voor de kwartfinales van het Spaanse bekertoernooi, al was het met de hakken over de sloot.
Het duel tussen de twee succesvolste clubs in de Spaanse beker - Barcelona won de Copa del Rey vorig seizoen voor de 31ste keer en Athletic Bilbao 23 keer (in 1984 voor het laatst) - begon zonder Nederlandse inbreng. Frenkie de Jong zat op de bank, Luuk de Jong en Memphis Depay ontbraken in de wedstrijdselectie. Vooral veel reservespelers kregen bij Barcelona de kans om zich te tonen in San Mamés.
Al in de tweede minuut maakte Iker Muniain op prachtige wijze de openingstreffer door de bal in de verre hoek buiten het bereik van Marc-André ter Stegen te plaatsen. Ferran Torres maakte er in de twintigste minuut 1-1 van door ook van afstand de bal binnen te schieten. Daarna duurde het lang voordat er weer gescoord werd, want pas in de 86ste minuut trof Inigo Martinez met wat geluk het doel. Uit een vrije trap van Muniain kopte Alex Berenguer op doel, raakte hij Ter Stegen en frommelde Martinez de bal met meer geluk dan wijsheid binnen. De winst leek binnen, maar toen maakte Pedri er in de derde minuut van de blessuretijd met een snoeiharde pegel 2-2 van.
In de verlenging, met de in de 61ste minuut ingevallen De Jong op het veld, zette Muniain de thuisclub opnieuw op voorsprong. Nico Williams schoot tegen de arm van Jordi Alba aan en scheidsrechter José Luis Munuera Montero wees na bestudering van de videobeelden naar de stip. Muniain profiteerde van het buitenkansje en zorgde opnieuw voor een klein volksfeest. Twintig minuten later mocht het feest helemaal gevierd worden toen de scheidsrechter voor de laatste keer op zijn fluit blies en Athletic Bilbao zich ten koste van Barcelona verzekerde van een plek in de kwartfinales.
Real Madrid knokt zich terug
Real Madrid heeft de kwartfinales van de Copa del Rey bereikt door met een man minder in de verlenging een achterstand weg te poetsen. Door een rode kaart van Marcelo leek de achtste finale het eindstation te worden voor de Madrileense ploeg, maar het kwam uiteindelijk toch nog goed: 1-2.
Al na tien minuten kreeg Elche een grote kans om Real Madrid pijn te doen, maar van dichtbij slaagde Guido Carrillo er niet in om de bal voor een leeg doel binnen te werken. Het bleek een voorbode te zijn: het lukte beide ploegen niet om in de reguliere speeltijd te scoren. Een verlenging moest er aan te pas komen om een winnaar aan te wijzen.
In die verlenging waren het de invallers van Elche die bepalend waren. Eerst werd de doorgebroken Tete Morente lichtjes aangetikt door Marcelo, resulterend in een rode kaart voor de verdediger en een vrije trap op een gevaarlijke plek voor Elche. Gonzalo Verdú, die eveneens net was ingevallen, wist daar wel raad mee en schoot de bal in twee instanties langs Andriy Lunin, die Thibaut Courtois onder de lat verving.
Knappe comeback
Het doek leek te vallen voor Real Madrid, maar toen waren het opnieuw twee invallers die het verschil maakten. Isco veranderde het schot van Daniel Ceballos en tekende voor de gelijkmaker, waarna Eden Hazard er zelfs nog 1-2 van maakte. De Belg omspeelde de keeper en schoot de bal beheerst in het lege doel. Elche leek in de slotminuut nog gelijk te maken. Maar bij een schot van aanvoerder Fidel dat doel trof, lag zijn medespeler Verdú in de ogen van de arbiter hinderlijk en in buitenspelpositie in de weg.
Zeven van de acht plekken in de kwartfinales van de Copa del Rey zijn nu ingevuld. Alleen Athletic Bilbao en Barcelona komen om 21.30 uur nog in actie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
Samenvatting
Real Madrid wint Supercopa ten koste van Athletic Bilbao, Marcelo evenaart Paco Gento
Real Madrid heeft voor de twaalfde keer in de geschiedenis de Supercopa de España gewonnen. In de finale in Jeddah, Saoedi-Arabië, werd titelverdediger Athletic Bilbao aan de kant gezet: 2-0. De Koninklijke heeft recordhouder FC Barcelona (dertien titels) in zicht. -
Met video
Feyenoord-tegenstander AS Roma loopt zich stuk op tiental Venezia
Het is AS Roma in de Serie A niet gelukt van het gedegradeerde Venezia te winnen. De tegenstander van Feyenoord in de finale van de Conference League kwam in het eigen Stadio Olimpico niet verder dan 1-1. -
Depay en Luuk de Jong ontbreken bij FC Barcelona, geduld met Dembélé is op
Memphis Depay ontbreekt vanavond bij FC Barcelona vanwege een blessure in de bekerwedstrijd tegen Athletic Club uit Bilbao. Zijn hamstring is overbelast en de Nederlander is niet opgenomen in de wedstrijdselectie, meldt de Spaanse club. Het is niet duidelijk hoelang Depay (27) aan de kant staat. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.
-
‘Engelse overheid ernstig bezorgd: overname Chelsea gaat mogelijk niet door’
De overname van Chelsea door een Amerikaans consortium onder leiding van zakenman Todd Boehly gaat mogelijk niet door. Volgens de BBC is de Engelse overheid er niet gerust op dat er voldoende concrete afspraken kunnen worden gemaakt met de huidige eigenaar van de topclub uit de Premier League, Roman Abramovitsj. -
met video
Xhaka haalt uit naar teamgenoten na dure nederlaag Arsenal: ‘Blijf dan lekker thuis’
Arsenal-middenvelder Granit Xhaka heeft na de nederlaag bij Newcastle United (2-0) in harde bewoordingen zijn teamgenoten bekritiseerd. ,,Als je niet klaar bent voor zo’n wedstrijd of nerveus bent, blijf dan op de bank zitten of blijf lekker thuis”, zei de Zwitserse international. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.