Argentinië ook zonder Messi te sterk voor Chili in WK-kwalificatie
samenvattingZonder sterspeler Lionel Messi vanwege de nasleep van een coronabesmetting, heeft Argentinië in de kwalificatie voor het WK met 2-1 gewonnen bij Chili. De Argentijnen waren al zeker van een plaats op de eindronde, later dit jaar in Qatar. Voor Chili is de nederlaag een gevoelige tik in de eindfase van de Zuid-Amerikaanse kwalificatiereeks.
Messi’s ploeggenoot bij Paris Saint-Germain Ángel di María bracht de Zuid-Amerikaanse kampioen in het Estadio Municipal in de noord-Chileense stad Calama al snel aan de leiding met een fraaie knal van buiten het strafschopgebied. Met een curve verdween zijn schot buiten bereik van de Chileense doelman Claudio Bravo in de hoek. Een kleine tien minuten later was het gelijk door een geplaatste kopbal van de Chileense spits Ben Brereton.
Argentinië maakte nog voor rust goed gebruik van een blessure bij doelman Bravo. Hij stond op het punt zich te laten vervangen toen Rodrigo de Paul van zo’n 30 meter hard op doel schoot. Bravo was niet in staat om het schot klemvast te pakken, waarna Lautaro Martínez de rebound simpel binnentikte.
De thuisnederlaag is een flinke domper voor Chili. De voormalige kampioen van Zuid-Amerika staat met nog drie speelronden te gaan zevende in de Zuid-Amerikaanse groep van tien, met 16 punten. De eerste vier landen plaatsen zich automatisch voor Qatar, de nummer vijf speelt nog een play-off tegen een Aziatisch land.
Koploper Brazilië, dat eerder op de avond in een tumultueus duel met 1-1 gelijkspeelde in en tegen Ecuador, en nummer twee Argentinië zijn al geplaatst voor het WK. Ecuador is derde en met 24 punten bijna zeker van Qatar. Uruguay klom door een 1-0 zege in Paraguay naar de vierde plaats. Colombia en Peru, die elkaar vrijdagavond treffen in het Colombiaanse Barranquilla, delen de vijfde plaats met 17 punten uit 14 duels.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
samenvatting
Ongekende taferelen bij Ecuador - Brazilië: Alisson Becker krijgt twee keer rood, maar mag tóch blijven staan
Bizarre taferelen in Quito bij Ecuador - Brazilië: vier rode kaarten waarvan twee voor de Braziliaanse doelman Alisson Becker. Desondanks haalde de Liverpool-doelman tóch het einde van de wedstrijd. In tegenstelling tot Ecuador-doelman Alexander Dominguez en de Braziliaanse verdediger Emerson Royal, die het duel vanaf de zijkant in 1-1 zagen eindigen. -
Met video
Emotionele Zlatan Ibrahimovic (41) zet punt achter indrukwekkende loopbaan: ‘Jullie gaven mij liefde’
Zlatan Ibrahimovic heeft op de slotdag van de Serie A zijn pensioen als profvoetballer aangekondigd. De 41-jarige spits uit Zweden liet zondagavond na het laatste duel van AC Milan, dat met 3-1 won van Verona, weten dat hij per direct stopt. Daarbij kwamen nog flink wat emoties los bij hem en de tienduizenden toeschouwers in San Siro. -
PREMIUM
Erik ten Hag wacht cruciale en onzekere zomer bij United: ‘Ik heb mijn ideeën en zal die ook kenbaar maken’
Na de verloren FA Cup-finale tegen Manchester City (2-1) wacht United-manager Erik ten Hag een belangrijke, maar onzekere transferzomer. De lat moet flink omhoog om écht aan te haken bij de top, maar de wereldberoemde club zit voorlopig in een vacuüm. Wout Weghorst verbeeldt die realiteit als geen ander.
-
Celstraf voor Robinho bevestigd na deelname aan groepsverkrachting in nachtclub Milaan
-
-
-
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige. -
PREMIUM
Lionel Messi legt uit waarom hij Inter Miami boven Al-Hilal verkiest: ‘Om het geld zou ik wel naar Saoedi-Arabië zijn gegaan’
Niet Barcelona, maar ook niet Saoedi-Arabië. Miami is de nieuwe bestemming van Lionel Messi, wanneer zijn contract bij Paris Saint-Germain eind deze maand officieel afloopt. ,,Vóór 2025 willen we Messi hebben”, zeiden de steenrijke eigenaren van Inter Miami al in 2018.