Zoekactie na beving West-Sulawesi gaat verder, dodental stijgt tot 81
In hoofdstad Mamuju van West-Sulawesi, die vrijdag getroffen is door een zware aardbeving, zoeken reddingswerkers nog altijd naar overlevenden tussen de brokstukken van ingestorte gebouwen. Het dodental is inmiddels gestegen tot boven de tachtig. De autoriteiten in Indonesië vrezen dat het dodental nog verder zal oplopen.
Delen per e-mail
De meeste doden, zeker zeventig, vielen in Mamuju. Daar stortten onder meer een hotel en een winkelcentrum in. Meerdere slachtoffers zijn onder het puin van het ziekenhuis vandaan gehaald. Daarnaast vonden reddingswerkers tussen de restanten van een huis de lichamen van vijf leden van een familie van acht, meldt The Jakarta Post.
In de nabijgelegen regio Majene kwamen zeker elf mensen om het leven. Door de beving met een kracht van 6,2 raakten ruim 800 mensen gewond en zijn naar schatting een kleine 28.000 mensen dakloos.
Naschokken
“De stroomvoorziening in delen van de regentschappen Majene en Mamuju zijn hersteld. En voertuigen kunnen inmiddels weer over de hoofdweg tussen de twee regentschappen nadat lokaal militair personeel de weg met zwaar materieel heeft vrijgemaakt”, zei zondag een woordvoerder van de rampenbestrijdingsdienst.
Veel inwoners durven vanwege de naschokken niet terug naar hun huis. Ook omdat die mogelijk nog voor een tsunami kunnen zorgen. “Het is beter om te schuilen voordat er iets ergers gebeurt”, zegt Abdul Wahab uit Mamuju. Met zijn vrouw en zijn vier kinderen, onder wie een baby, slaapt hij nu in een tent. “We hopen dat de regering snel hulpmiddelen kan sturen, zoals eten, medicijnen en melk voor de kinderen”, zegt hij.
Het gaat om ongeveer 28.000 mensen die voor het natuurgeweld op de vlucht geslagen. Zij bevinden zich nu in tijdelijke opvanglocaties en zullen getest worden op het coronavirus. “We willen verzekeren dat de ontheemde mensen geen COVID-19 oplopen”, aldus de voorzitter van het agentschap. De jongere en oudere mensen zullen van elkaar gescheiden worden om besmettingen te vermijden.
Hoeveel mensen door de hulpdiensten zijn gered, is niet bekend. Reddingswerkers haalden eerder al twee jonge zusjes onder de brokstukken vandaan. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Italiaanse ambassadeur in Congo gedood bij aanval op VN-konvooi
Bij een aanval op een VN-konvooi in Congo zijn de Italiaanse ambassadeur in dat land en een beveiliger omgekomen. Ambassadeur Luca Attanasio werd gekidnapt en later dood teruggevonden, zegt een woordvoerder van het Nationale Park Virunga in Oost-Congo. Het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt de dood van de diplomaat. -
PREMIUM
Doodgeschoten Mya eerste slachtoffer Myanmar: ‘Ze wilde gaan en ik kon haar niet tegenhouden’
De massademonstraties tegen het militaire regime in Myanmar hebben een eerste dodelijke slachtoffer geëist. Een jonge vrouw overleed vannacht in het ziekenhuis, nadat ze tien dagen geleden door de politie in haar hoofd was geschoten. ,,Zelfs als ze gaan schieten, zal het wel goedkomen’’, zei ze in de chaos. -
Man in China doet sit-ups op elektriciteitspaal: tienduizenden mensen zonder stroom
Een man die in China op een elektriciteitspaal klom om wat sit-ups te doen, heeft daarmee voor grote overlast gezorgd. Het lokale energiebedrijf besloot uit voorzorg de elektriciteit af te sluiten. Daar hadden tienduizenden huishoudens last van, melden Chinese media. -
video
Rellen na opsluiting Spaanse rapper Pablo Hasél houden aan
Spaanse agenten hebben 34 mensen opgepakt op meerdere plekken in het land, nadat voor de vijfde dag op rij rellen ontstonden bij demonstraties tegen de opsluiting van Catalaanse rapper Pablo Hasél. -
Baanbrekende uitspraak: voor het eerst in Europa Syriër veroordeeld voor misdaden van Assad-regime
De rechtbank in het Duitse Koblenz heeft de Syrische asielzoeker Eyad al-G. vanmorgen tot 4,5 jaar cel veroordeeld. De Syriër hielp in 2011 bij het neerslaan van een demonstratie in Damascus, waarna de arrestanten werden afgevoerd naar een gevangenis die berucht was vanwege martelingen. Het is voor het eerst in Europa dat een medewerker van de regering Assad voor de misdaden van het regime wordt veroordeeld.
-
drie doden
Bekende Nederlandse make-upartiest Jaysira omgekomen bij ongeluk in Ghana, BN’ers in shock
Een bekende Nederlandse make-upartiest en influencer is vrijdag omgekomen bij een verkeersongeluk in het West-Afrikaanse Ghana. Het gaat om de 35-jarige Jaysira Ravenberg uit Rotterdam, bevestigt een familielid tegenover deze site. Talloze BN’ers spreken op sociale media hun afschuw uit, onder wie topvoetballer Royston Drenthe en actrice Imanuelle Grives. ,,Je laat héél véél mensen verdrietig achter, die enorm naar je opkeken.” -
VIDEO
Zeven doden bij crash met legervliegtuig in Nigeria
Zeven inzittenden van een vliegtuig van het Nigeriaanse leger zijn om het leven gekomen toen het zondag neerstortte bij het vliegveld van de hoofdstad Abuja. -
PREMIUM
Vijfsterrenbeweging Italië is op weg naar de marge
De grootste coalitiepartij van Italië, de Vijfsterrenbeweging, dreigt te imploderen onder de druk van regeringsverantwoordelijkheid. Van de oorspronkelijke 226 parlementariërs en 112 senatoren hebben er 83 de fractie verlaten. De laatste groep van 36 dissidenten werd afgelopen weekend uit de partij gezet wegens het weigeren van steun aan de nieuwe premier Draghi.