Veel kinderen verdrukt bij liefdadigheidsactie Nigeria; 31 doden
In het zuiden van Nigeria zijn zaterdagochtend tientallen mensen om het leven gekomen in het gedrang tijdens een liefdadigheidsactie van een kerk. CNN meldt dat de meeste slachtoffers kinderen zijn.
Volgens de politie werd bij een sportaccommodatie in Port Harcourt door de christelijke gemeente King’s Assembly onder meer eten uitgedeeld. Plaatselijke media schrijven dat er een enorme mensenmassa op het evenement was afgekomen. Velen stonden al sinds vrijdag in de rij.
Een woordvoerster van de politie vertelt dat mensen ongeduldig werden en naar voren begonnen te dringen. Nog voor het evenement officieel van start ging, werd de poort naar het sportcomplex opengebroken. ,,Helaas raakte de menigte geagiteerd en alle pogingen van de organisatoren om de rust te herstellen mislukten, vandaar de stormloop.’’ In de ontstane drukte kwamen zeker 31 mensen om het leven. Volgens een getuige waren er veel kinderen en een zwangere vrouw onder de slachtoffers. Nog eens zeven mensen raakten gewond en zijn naar het ziekenhuis gebracht.
Op beelden op sociale media zijn huilende gezinnen te zien, die voor de ingang van een ziekenhuis voor gewonde kinderen zorgen. Op straat liggen verdwaalde schoenen en sandalen. De Nigeriaanse politie heeft een strafrechtelijk onderzoek aangekondigd om de exacte omstandigheden van de tragedie te achterhalen. De kerk laat in een verklaring weten “diep bedroefd” te zijn. Ze zegt volledig te zijn overvallen door de enorme opkomst.
Armoede
In de afgelopen jaren hebben in Nigeria vaker soortgelijke tragedies plaatsgehad tijdens voedseldistributies. Zo werden in 2021 zeven vrouwen vertrapt door een menigte toen een humanitaire instantie voedsel uitdeelde in de staat Borno, in het noorden van het land.
Port Harcourt is de hoofdstad van de Nigeriaanse staat Rivers en ligt in de Nigerdelta. Het is het belangrijkste olieknooppunt van Nigeria, en de grootste producent van olie op het continent. Ondanks die rijkdom leven volgens een recent rapport van de Wereldbank vier op de tien Nigerianen onder de armoedegrens.
Die situatie is nog eens verergerd door de Oekraïense crisis. Doordat de levering van tarwe en gas is gestokt, zijn de kosten van voedsel en brandstof nog verder gestegen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
Honderden miljoenen mensen lijden honger, Rode Kruis opent Giro 6868
Het Rode Kruis heeft Giro 6868 geopend voor miljoenen mensen die honger lijden. Jarenlang was er een dalende lijn, maar nu is het aantal mensen dat onvoldoende voedsel heeft gestegen naar 820 miljoen. Vooral in Jemen, Centraal Afrikaanse Republiek (CAR) en Zuidelijk Afrika ziet het Rode Kruis grote humanitaire problemen. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn. -
Prins Charles ontving miljoenen euro’s in contanten van Qatarese sjeik
De Britse Prins Charles ontving tussen 2011 en 2015 drie miljoen euro in contanten van een Qatarese sjeik. Dat bericht The Sunday Times. Het ging om donaties voor de liefdadigheidsinstelling van Charles. -
Ocasio-Cortez beschuldigt twee hoge rechters VS van meineed: ‘Vijandige overname van instellingen’
De Amerikaanse Democratische volksvertegenwoordiger Alexandria Ocasio-Cortez wil dat het Huis van Afgevaardigden een onderzoek instelt naar twee rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof die stemden voor de vernietiging van het arrest Roe versus Wade uit 1973. Volgens het congreslid hebben beide mannen tijdens de hoorzittingen in de Senaat in aanloop naar hun benoeming gelogen over hun opvattingen over het arrest.
-
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
PREMIUMRechtszaak
‘Roofdier’ Ghislaine Maxwell gaat de cel in, maar komt ze er ooit nog uit?
Niemand twijfelt eraan dat Ghislaine Maxwell vandaag van de rechter in New York een celstraf krijgt opgelegd voor het ronselen van meisjes voor de aan seks verslaafde Jeffrey Epstein. Het is alleen de vraag hoe lang de gevallen Britse socialite (60) achter de tralies belandt. -
Gijzelingsdrama in België: man met contactverbod dringt woning ex binnen en doodt haar zoon (19)
België is in de greep van een gijzelingsdrama. Een 44-jarige Belg wist zaterdag de woning van zijn ex binnen te dringen. Daarbij kwam de 19-jarige zoon van de vrouw om het leven. Ook zijn zus van 22 jaar raakte ernstig gewond. De man hield zijn ex urenlang gegijzeld, voordat de politie hem kon overmeesteren. Hij had al een straat- en contactverbod.