Opnieuw grootschalige inval in drie depots van PostNL: politie zoekt naar zwartwerkers die zich verstoppen
updateBelgische autoriteiten hebben maandagochtend een inval gedaan bij drie depots van het Nederlandse PostNL. De federale gerechtelijke politie (FGP) en de sociale inspectie deden dit vanwege inbreuken op de sociale wetgeving. Volgens het post- en pakkettenbedrijf zijn daarbij ook medewerkers meegenomen voor verhoor. Er is sprake van verschillende arrestaties.
De depots in de plaatsen Wommelgem, Turnhout en Willebroek zijn sinds deze ochtend verzegeld door de politie. De politie bewaakt in Turnhout alle in- en uitgangen van het gebouw en is in het depot op zoek naar zwartwerkers die proberen te ontkomen aan de politie.
Acht personen zijn volgens een woordvoerder van de FGP gearresteerd. Het onderzoek, in samenwerking met de sociale inspectiediensten, duurt voort. Een woordvoerder van PostNL zegt ‘zeer verbaasd en verontwaardigd over de gang van zaken’ te zijn. De impact op de betrokken collega’s is volgens hem groot, al wil PostNL niet meer details vrijgeven.
Kort voor de middag kwamen er nog enkele werknemers nietsvermoedend naar de locaties: ,,Mijn shift begint normaal om 12.00 uur maar ik mag niet naar binnen van de politie. Niemand heeft me laten weten dat ik niet moest komen. Hoe laat de politie precies is binnengevallen, weet ik niet. Maar de wagens vertrekken ‘s ochtends al heel vroeg.”
Eind vorig jaar ook al invallen
In november waren er ook al invallen bij drie Belgische depots van PostNL na een undercoveroperatie van Belgische krant HLN en VTM Nieuws. De sociale inspectie stelde toen in het depot in Wommelgem bij Antwerpen overtredingen vast rond zwartwerk en deeltijdarbeid. In september staat er een proces gepland tegen PostNL en nog een ander pakjesbedrijf, GLS, rond sociale fraude.
PostNL stelt nu dat het ‘volkomen onduidelijk’ is welk doel de nieuwe acties hebben. Het bedrijf heeft in de afgelopen maanden naar eigen zeggen steeds zijn volledige medewerking gegeven aan alle onderzoeken en vragen van de autoriteiten. ,,Er zijn geen grote of structurele misstanden in onze manier van werken aan het licht gebracht. Deze gang van zaken vandaag roept dan ook grote vragen op over de willekeurige behandeling door de instanties.”
PostNL België is onderdeel van PostNL. Het concern heeft negen pakkettendepots in België. De problemen daar hebben waarschijnlijk geen gevolgen voor de Nederlandse markt. Bij de inval in november werd al aangegeven dat op het depot in Wommelgem geen pakketten worden behandeld voor Nederlandse klanten. PostNL geeft verder aan er alles aan te doen om de normale dienstverlening zo snel mogelijk te hervatten.
Joppe Nuyts ging undercover bij PostNL werken
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVIDEO
Belgische journalist undercover bij PostNL: ‘Zag kinderen 10 uur werken voor amper 40 euro’
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
Presidentskandidaat Mike Pence niet vervolgd om geheime documenten in zijn huis
De Amerikaanse oud-vicepresident Mike Pence wordt niet vervolgd voor de geheime documenten die bij hem thuis werden gevonden. Het onderzoek naar de politicus is afgesloten, bevestigt het ministerie van Justitie na berichtgeving van onder meer CNN. -
Doodgewaande Duitse miljardair zit mogelijk ondergedoken in Rusland
Karl-Erivan Haub, een van de rijkste Duitsers, verdween ruim vijf jaar geleden tijdens een skivakantie in de Zwitserse Alpen. Zijn lichaam werd nooit gevonden. Nieuwe aanwijzingen leiden naar Rusland. De grote vraag: leeft hij nog? -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
met video
Op zoek naar het perfecte plaatje in New York: duizenden komen af op ‘Manhattanhenge’
-
-
-
Inval bij Italiaanse kustwacht na ramp met migrantenschip
De carabinieri van het Zuid-Italiaanse Crotone hebben vandaag een inval gedaan bij de Italiaanse kustwacht, de financiële politie en Frontex. De inval is onderdeel van het onderzoek naar de ramp met het migrantenschip in februari van dit jaar. -
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie.