Noodtoestand in Nieuw-Zeelandse Auckland wegens aanhoudende hevige regen en overstromingen
met videoIn het Nieuw-Zeelandse Auckland is de noodtoestand uitgeroepen na hevige regenval die een groot deel van de stad onder water zette. Gevreesd wordt dat de overstromingen als gevolg van het vrijdag losgebarsten noodweer de komende dag en nacht erger worden. Inwoners van delen van de stad moeten zich voorbereiden op evacuatie.
Het zou de natste dag ooit gemeten zijn in Auckland. Door de hevige regen waden in tal van straten bewoners door een waterstroom van circa één meter hoog. De brandweer is al zeker 1500 keer gebeld met verzoeken om hulp en op veel plaatsen zijn wegen onbegaanbaar door het water. Video’s op social media tonen hoe brandweer, politie en defensie gestrande inwoners met touwen en boten redden uit hun overstroomde huizen.
De internationale luchthaven ten zuiden van de stad is gesloten als gevolg van het noodweer: zowel binnenlandse als buitenlandse vluchten zijn geannuleerd. Op foto's op social media is te zien hoe het water kniehoog staat bij het check-ingebied in de internationale terminal. ,,De regen moet stoppen. Dat is de hoofdzaak", zei Wayne Brown, burgemeester van Auckland, tegen Radio Nieuw-Zeeland.
Evacuaties
Mensen die wonen in gebieden die gevoelig zijn voor overstromingen moeten zich voorbereiden op evacuatie, adviseert het Auckland agentschap voor crisismanagement. In West Auckland is een evacuatiecentrum geopend. In de dichtbevolkte gemeenten die op het Noordereiland samen Auckland vormen woont ongeveer een derde van de bevolking van Nieuw-Zeeland.
Het noodweer zorgde er ook voor dat een concert van Elton John vlak voor het zou beginnen werd afgezegd. Zo'n 40.000 bezoekers werden verwacht bij het optreden van de Britse muzikant. ‘Gezien het weer is de show van vanavond geannuleerd. Ons team werkt aan het omleiden van speciale evenementbussen om mensen te helpen thuis te komen’, meldt transportbeheerder Auckland Transport in een statement op Twitter.
Met het uitroepen van de noodtoestand krijgt het stadsbestuur meer bevoegdheden om maatregelen te nemen en kan het rekenen op hulp van de nationale overheid en op bijstand uit andere regio’s.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit zijn de addertjes onder het gras van private lease
Ooit was er geen hond in geïnteresseerd, maar inmiddels is private lease niet meer weg te denken uit het Nederlandse autolandschap. Autorijden zonder zorgen over restwaarde, inruil of onderhoud en met een maandbedrag waardoor je precies weet waar je aan toe bent. Maar er zitten addertjes onder het gras. -
Klok in Libanon op laatste moment toch niet uur vooruit: zomertijd gaat maand later in
In Libanon is de klok vannacht niet een uur vooruit gegaan. In plaats daarvan gaat de zomertijd in het land pas in de nacht van 20 op 21 april in. Waarom de regering in het land afgelopen donderdag tot dit besluit kwam is onduidelijk. -
Verenigd Koninkrijk sluit grootste handelsakkoord sinds brexit
Londen heeft vrijdag bekendgemaakt dat het na 21 maanden onderhandelen een akkoord heeft bereikt over de toetreding tot de Trans-Pacifische handelsovereenkomst CPTPP, het grootste handelsakkoord sinds de brexit. -
Moordzaak van Adnan Syed die vrijkwam na podcast, toch weer voor de rechter
Het hof van beroep in het Amerikaanse Maryland heeft dinsdag de vrijlating van Adnan Syed weer teruggedraaid vanwege een procedurefout. De man, die 23 jaar in de cel zat voor de moord op zijn toenmalige vriendin, werd eind vorig jaar vrijgelaten, mede dankzij de populaire podcast Serial. -
Trump aangeklaagd voor betalen zwijggeld aan pornoster, nooit eerder werd een (oud-)president vervolgd
De Amerikaanse oud-president Donald Trump (76) wordt aangeklaagd voor het betalen van zwijggeld aan pornoster Stephanie ‘Stormy Daniels’ Clifford. Dat heeft een speciale jury in Manhattan na stemming besloten. Geen enkele voormalige of zittende Amerikaanse president is ooit strafrechtelijk vervolgd.
-
Met video's
Biden zegt landelijke hulp toe aan Mississippi vanwege noodweer
De Amerikaanse president Joe Biden heeft hulp toegezegd voor de staat Mississippi die zwaar is getroffen door noodweer en tornado’s. Zeker 25 mensen zijn omgekomen door het noodweer in de staat. Een persoon overleed in de staat Alabama. Zondag wordt meer noodweer verwacht. -
-
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’