Nieuwe omstreden Hongkongse wet maakt beledigen Chinees volkslied strafbaar
Het parlement van Hongkong heeft een omstreden wet aangenomen waardoor het verboden wordt om disrespect te tonen voor het volkslied van China. Veel prodemocratische betogers en politici in Hongkong zien de nieuwe wet als de volgende stap van Peking om de grip op Hongkong te vergroten.
Delen per e-mail
Het debat over de wetgeving ging gepaard met veel rumoer. Twee parlementariërs werden volgens lokale media door de politie uit het parlement verwijderd. Tegenstanders van de wet protesteerden op luide manier waarna de politie het parlement binnenging. Uiteindelijk werd de wet met slechts 1 tegenstem en 41 stemmen voor aangenomen.
De stemming valt op een symbolische dag. Vandaag wordt het protest op het Tiananmenplein (Plein van de Hemelse Vrede) in Peking in 1989 herdacht. Dat was het grootste protest tegen het Chinese regime in de geschiedenis: ongeveer een miljoen mensen namen deel en het werd op 4 juni bloedig neergeslagen. Traditioneel gezien wordt de herdenking ervan groots aangepakt in Hongkong, maar de massale bijeenkomsten zijn nu verboden vanwege het coronavirus. Nu worden door de hele stad kaarsen aangestoken om het protest toch te herdenken. In China is herdenking van het protest verboden. Daar is het taboe.
Vorig jaar in de zomer braken er protesten uit in Hongkong, die ongeveer een half jaar aanhielden. Demonstranten verzetten zich tegen wat zij noemen ‘de Chinese bemoeizucht’: op sommige dagen gingen er wel een miljoen mensen de straat op. Vooral jongere inwoners van Hongkong protesteerden tegen de eigen regering en tegen de toenemende invloed van China.
Bekijk hieronder onze meest bekeken video's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Het leven in Australië is weer bijna volledig normaal, maar de grenzen blijven dicht
Australië heeft geen haast met het heropenen van de grenzen. Het land wil geen risico lopen dat het aantal besmettingen weer stijgt. Op dit moment is het coronavirus in het land grotendeels bestreden. -
PREMIUMCaravaggio
Waarom de waarde van dit kunstwerk van 1500 euro naar 150 miljoen euro schoot
De ontdekking van een ‘nieuwe’ Caravaggio van misschien wel 150 miljoen euro zet de kunstwereld op z’n kop. Acht redenen waarom het volgens Liesbeth Helmus, Caravaggio-fan en conservator van het Centraal Museum in Utrecht, zo bijzonder is. -
VIDEO
Door Amerikaanse agent doodgeschoten 13-jarige lijkt ongewapend op ‘ondraaglijke’ beelden
De autoriteiten in Chicago hebben donderdag een video vrijgegeven van een politieagent die een 13-jarige jongen doodschiet. Het gaat om ‘ondraaglijke’ beelden, zegt de burgemeester van de op twee na grootste stad van de Verenigde Staten. -
Filipijnse kustwacht stuit op reuzenschelpen ter waarde van 25 miljoen dollar
De Filipijnse autoriteiten hebben reuzenschelpen ter waarde van 25 miljoen dollar (bijna 21 miljoen euro) in beslag genomen. Volgens de kustwacht is het de grootste illegale vangst ooit in de regio. -
VS sturen ‘onofficiële delegatie’ naar Taiwan
De Amerikaanse president Joe Biden stuurt woensdag een onofficiële delegatie van voormalige hoge functionarissen naar Taiwan als signaal van steun. Het democratisch geregeerde Taiwan staat al geruime tijd onder toenemende druk van het vijandige China, dat het eiland wil inlijven.
-
VIDEO
Schutter (19) bloedbad Indianapolis was oud-werknemer van FedEx en had mentale problemen
De verdachte van het bloedbad in een vestiging van FedEx in het Amerikaanse Indianapolis kampte met mentale problemen en was een jaar eerder al in aanraking geweest met de autoriteiten. Dat melden de politie en de FBI. De moeder van de schutter had vorig jaar nog de politie gebeld om te waarschuwen voor mogelijke gewelddadige plannen van haar zoon. Agenten namen toen een jachtgeweer bij hem in beslag. -
China: Tegenmaatregelen bij buitenlandse inmenging Hongkong
China zal de nodige tegenmaatregelen nemen tegen buitenlandse inmenging in de nieuwe veiligheidswetgeving in Hongkong. Dat zei het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken vandaag. -
video
Tweede dode bij protesten Hongkong
Bij de aanhoudende onrust in Hongkong is weer een dode gevallen. Een 70-jarige schoonmaker kreeg tijdens een confrontatie tussen demonstranten en regeringsgezinde betogers een steen tegen zijn hoofd. Hij overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen.