Gemaskerde man met nepgeweer zaait paniek in winkelcentrum Las Vegas
De politie van de Amerikaanse gokstad Las Vegas heeft gisteren een gemaskerde man aangehouden die in een winkelcentrum met een geweer liep te zwaaien. De Boulevard Mall werd ontruimd, maar toen de man werd opgepakt, bleek zijn vuurwapen een nepper.
Toen de eerste berichten over een mogelijke schutter bij de politie binnenkwamen, werd het winkelend publiek in allerijl naar buiten gedirigeerd. De omgeving werd afgezet. Uit de meldingen bleek echter dat er geen schoten waren gelost en ook geen gewonden waren, zo liet de politie al snel weten.
Van de man, die wel te zien was op videobeelden, ontbrak echter elk spoor. Pas na meerdere zoekpogingen, waarbij ook speurhonden werden ingezet, werd hij gevonden. Ook het masker en geweer werden aangetroffen. Het schietijzer bleek bij nader inzien een nepwapen te zijn. De identiteit van de man is niet bekendgemaakt.
'Mijn hart stond stil'
De schrik zat er bij bezoekers van het winkelcentrum toch goed in. ,,Het is om gek van te worden, zo beangstigend'', zegt Eleanor Palmer tegen CBS News. Haar dochter werkt in het winkelcentrum. ,,Ze hoefde eigenlijk niet te werken, maar werd gevraagd toch te komen. Ik weet dat ze veilig is, maar mijn hart stond bijna stil.''
Ooggetuige Frederick MaGee zag de 'gewapende' man staan. ,,Hij riep 'vandaag is mijn dag''', vertelt MaGee. ,,Toen ik dat hoorde, nam ik de benen. Je verwacht dat hij elk moment kan gaan schieten. Mensen begonnen te rennen en liepen elkaar daarbij onder de voet."
Politiechef Chris Jones verklaarde na de arrestatie van de man, die zich had verschanst in het winkelcentrum, dat vooralsnog niet duidelijk is wat zijn bedoeling was. ,,Het winkelcentrum is weer veilig en de omliggende wijken hoeven zich geen zorgen te maken'', stelde Jones gerust. De aangehouden man zit vast.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
PREMIUMJournalist
Reporter Jan Hunin: ‘Ik zal de Russen niet afschilderen als beesten, het blijven mensen’
Reporter Jan Hunin doet voor deze site verslag van de oorlog in Oekraïne. Hij zoekt verhalen van gewone mensen en laat zich niet remmen door angst of door het thuisfront. ,,Ik overleg niet met mijn vriendin, ik ga gewoon.’’ -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
1
Poetin heeft schoonzoon die Zelenski heet, blijkt uit gelekte documenten
De jongste dochter van Vladimir Poetin zou in het geheim een relatie hebben met het voormalige hoofd van het Staatsballet van München. Volgens informatie van het Duitse magazine Der Spiegel en het Russische onafhankelijke platform iStories geven interne documenten uit Moskou dit aan. Saillant detail: de man draagt de naam Zelenski, net als de Oekraïense president. -
Biden zet oorlogswet in om groot tekort aan babymelkpoeder op te lossen
De Amerikaanse president Joe Biden zet een oorlogswet in en opent een ‘luchtbrug’ om het tekort aan babyvoeding in de VS aan te pakken. De Amerikaanse regering laat melkpoeder meevliegen op commerciële vliegtuigen die door het leger zijn ingehuurd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt.
-
Hoofdverdachte MH17 veegt Russen mantel uit over Oekraïne
De kritiek op het optreden van het Russische leger in Oekraïne neemt ook in Rusland zelf toe. Eén stem valt daarbij op; die van MH17-hoofdverdachte Igor Girkin. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Buitengewoon vroege hittegolf in Spanje: ‘De zomer eet de lente op’
Delen van Spanje kampen met een buitengewoon vroege hittegolf. De thermometer in de stad Andujar in Andalusië gaf vanmiddag 41 graden aan. Ook in andere zuidelijke steden waren er recordtemperaturen voor mei.