Een derde van de Amerikanen moet binnenblijven om coronavirus
Om de verspreiding van het coronavirus te vertragen, hebben de Amerikaanse staten Ohio en Louisiana nu ook een uitgaansverbod ingesteld. Daardoor zijn ongeveer 100 miljoen Amerikanen, bijna een op de drie inwoners van het land, in verschillende staten gehouden aan uitgaansbeperkingen. De staten Californië, New York, New Jersey, Connecticut en Illinois hadden eerder al uitgebreide beperkingen opgelegd.
,,We zijn in oorlog’’, zei gouverneur Mike DeWine van Ohio zondag op Twitter. ,,In oorlogstijd moeten we offers brengen.’’ Het decreet ‘thuisblijven’ treedt maandagavond in werking en geldt in eerste instantie tot 6 april. De gouverneur zei dat alleen belangrijke diensten als supermarkten en de gezondheidssector zijn uitgesloten. In Ohio waren tot zondag 350 bevestigde coronagevallen.
De gouverneur van Louisiana, John Bel Edwards, zei dat het opleggen van een uitgaansverbod maandagavond noodzakelijk is om de volksgezondheid te beschermen. In die staat waren op zondag meer dan 800 bevestigde besmettingen.
De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft tot dusver een landelijke 'lockdown' afgehouden. In de VS zijn zeker 400 mensen overleden aan de gevolgen van het longvirus, meer dan 33.000 inwoners zijn besmet.
Democraten blokkeren steunpakket
De Democraten in de Amerikaanse Senaat hebben zondag een pakket aan steunmaatregelen tegen de economische klap van het nieuwe coronavirus tegengehouden. Het steunpakket, dat goed is voor 1 biljoen dollar, moet bedrijven in de VS die door het coronavirus in de problemen zijn gekomen en werklozen helpen.
De Democraten drongen echter aan op meer financiële hulp voor medisch personeel en ziekenhuizen, en zeiden dat het Republikeinse voorstel te veel gericht is op het helpen van bedrijven die getroffen zijn door de uitbraak van het virus. Omdat ze weigeren het plan in deze vorm te steunen, gaan de Democraten en de Republikeinen weer rond de tafel om tot een voor beide partijen acceptabel steunpakket te komen.
Bekijk onze video's over het coronavirus in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Ruim tien miljoen ondervoede kinderen door droogte, corona en oorlog in Oekraïne
Wereldwijd zijn meer dan 10 miljoen kinderen in gevaar door acute ondervoeding. Volgens Unicef verslechtert de situatie in de Hoorn van Afrika en neemt het aantal gevallen van ernstige ondervoeding ook in andere delen van de wereld ernstig toe. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen. -
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUMTUSSENSTAND
Wat weten we nu over het virus, de bestrijding en onze zorgcapaciteit?
Vijfentwintig dagen na het eerste corona-geval is Nederland totaal veranderd. 179 mensen zijn overleden, en ook de kennis over het virus en de bestrijding staat niet stil. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.
-
Met video
Waarom Erdogan moeilijk blijft doen over Navo-lidmaatschap Zweden en Finland
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan houdt vooralsnog vol dat hij geen lidmaatschap van de Scandinavische landen kan toestaan vanwege hun vermeende steun aan Koerdische militanten en andere groepen die, zo zegt hij, de nationale veiligheid van Turkije bedreigen. -
PREMIUM
Amerikanen moeten het in crisistijd doen zonder veel vertrouwen in hun leiders
Amerikanen moeten het in crisistijd doen zonder veel vertrouwen in hun leiders. President Trump vertelt nonchalant halve waarheden. Senatoren verkochten snel hun aandelen, terwijl ze volhielden dat alles mee zou vallen. -
PREMIUM
Meeliften naar Kiev: ‘Als we onderweg in handen van de Russen vallen, gaan we eraan’
Zou het deze keer dan toch lukken? Ik vraag het me serieus af, wanneer ik woensdag Konstantin – zeg maar Kosta - aan de lijn krijg, een in Lviv gestrande makelaar uit Kiev. Een week geleden verdiende hij nog grof geld met met het bouwen en verkopen van flats, maar de oorlog maakte daar abrupt een einde aan. Nu staat hij op het punt om met zijn Renault Master – bouwjaar 2016 - vanuit het westelijke Lviv met hulpgoederen naar het belegerde Kiev te vertrekken. En ik mag meerijden.