China duldt geen enkele kritiek op president Xi of zijn optreden in coronacrisis
Familieleden en vrienden van de Chinese vastgoedtycoon Ren Zhiqiang zijn radeloos. Na felle kritiek op leider Xi Jinping en diens aanpak van de viruscrisis is hij van de aardbodem verdwenen.
De Chinese communistische machthebbers dulden geen enkele kritiek op president en partijleider Xi Jinping. Ook niet op diens optreden in de crisis rond het coronavirus dat grote delen van het land tot stilstand heeft gebracht.
Drie critici zijn inmiddels hard tot de orde geroepen. De laatste van hen is Ren Zhiqiang (69) die al jaren een luis in de pels is met zijn onomwonden uithalen naar Xi Jingping en de Chinese overheid. Kort nadat hij op internet kritiek had geuit op de ‘clown’ Xi en het falende optreden van zijn bestuurders, verdween Ren eind vorige week van het toneel. ,,Het lukt me nu al dagen niet om met hem in contact te komen’’, zegt Wang Ying, zakenman en vriend van de vastgoedtycoon tegenover de krant South China Morning Post in Hongkong.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
PREMIUMde week van phlippen
China treedt zo totalitair op dat zelfs een normaal verkoudheidje verdacht lijkt
Sandra Phlippen is chief economist bij ABN Amro en docent aan de Erasmus School of Economics. -
PREMIUMMet video
Aan boord bij migranten op reis naar Europa: ‘We zijn hun handelswaar, zwarte diamanten’
Op de Middellandse Zee voltrekt zich nog steeds een humanitaire ramp. Bootvluchtelingen sterven massaal tijdens hun poging Europa te bereiken. Onze verslaggever verbleef een paar weken op zee tussen de wanhopigen. ,,Er is maar één uitweg, terugkeren is óók mijn dood.’’ -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMHerkomst coronavirus
Een kijkje op de ‘culinaire horrormarkt’ van Wuhan
De oorsprong van het coronavirus lag vrijwel zeker op een van de vele onhygiënische vismarkten in China. De bekendste zeevruchtenmarkt van Wuhan is al sinds december 2019 gesloten. Terug naar de onheilsplek.
-
PREMIUMvijf vragen
Na 2 jaar alsnog corona-explosie in Noord-Korea: ‘Er is paniek’
Twee jaar lang heeft Noord-Korea ontkend dat het coronavirus in het land bestaat. Maar nu er in een paar dagen tijd meer dan 40 doden zijn gevallen, gaat het land in lockdown om het virus onder controle te krijgen. Waarom alsnog deze openheid? ,,Het moet er de spuigaten uitlopen.” -
Dit gebeurde er vannacht: Honderden inwoners Marioepol in veiligheid, gevaar voor Charkov nog niet geweken
Een groot konvooi van auto’s en bestelwagens met vluchtelingen uit het zwaar gehavende Marioepol is vannacht veilig aangekomen in de door Oekraïne gecontroleerde stad Zaporizja. Ze kregen na dagenlang wachten toestemming van Russische troepen om te vertrekken. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken.