Tieners kopen een kerk en laten er Johnny Logan en Regi optreden: “Te jong om te ondernemen? Het is ons met de paplepel meegegeven”
BruggeDe Brugse Heilige-Familiekerk is verkocht aan de broers Zowie (19) en Mon (18) Hayen, uitbaters van de vlakbijgelegen horecazaak Uilenspiegel. De tieners hebben er grootse plannen mee, want de kerk wordt een concerttempel met de komende maanden optredens van Johnny Logan, Helmut Lotti, Boef en Regi. “Brugge snakt naar dit concept”, zeggen ze.
De Heilige-Familiekerk dateert uit 1904 en is dus eigenlijk een vrij jonge kerk. Het gebouw in ‘t Bilkske, een zijstraat van de Langestraat, heeft een oppervlakte van 250 vierkante meter. Begin 2015 zag de toenmalige bisschop van Brugge Jozef De Kesel geen toekomst meer voor de parochie Heilige Familie. Toen werd het kerkgebouw ook aan de eredienst onttrokken. Drie jaar later kocht de eigenaar van de nabije kledingzaak Lilola het gebouw met de bedoeling er appartementen en een feestzaal onder te brengen, maar die plannen gingen niet door.
Corsendonk
Sinds kort is de kerk in handen van Zowie en Mon Hayen, ook al de uitbaters van brasserie Uilenspiegel, een beetje verderop. Zij zien brood in een feest- en concertzaal. Het gebouw wordt momenteel dan ook volledig klaar gemaakt om er vanaf eind april al de eerste optredens te organiseren. “We werken onder meer samen met brouwerij Corsendonk die z'n naam verleent aan deze concerttempel voor 220 mensen”, zegt Zowie Hayen, die zichzelf een jonge Brugse ondernemer noemt. “We zijn dan wel jong, maar niet gek. Het ondernemersbloed zit in de familie. Zowel mijn vader als grootvader hebben het mij met de paplepel meegegeven.”
Driegangenmenu
De investering in horecazaak Uilenspiegel, ruim een jaar geleden, was een risico in coronatijd. “Maar we hebben goed gedraaid. De zaak ligt op een schitterende locatie aan de reien. Daar zijn we zoetjes aan met formules gestart waarbij de gasten een driegangenmenu kunnen combineren met een optreden. Die optredens komen nog veel meer tot hun recht in deze kerk. Het is een prachtige locatie om concerten te geven. Op termijn zullen we de zaal ook als evenementenlocatie voor huwelijken of bedrijfsfeesten aanbieden.”
Grillhouse
De geplande optredens zijn al niet de minste. Dit jaar nog komen onder meer Johnny Logan, Raymond van het Groenewoud, Mama’s Jasje, Helmut Lotti en de Gibson Brothers langs. Ook de Nederlandse rapper Boef en de combinatie Regi & Camille, de winnares van The Masked Singer, staan geprogrammeerd. “We bieden zowel voor een ouder als een jong publiek muziek aan. Het is een onontgonnen gebied in Brugge. Deze stad snakt naar zo’n concept.”
Dat is niet alles: de broers kochten er ook het leegstaande café Brouwershof bij. Daar zullen ze later dit jaar een grillhouse van maken, met de nieuwe naam Uilennestje. De feestzaal in de kerk wordt verhuurd onder de naam Kerkuil.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
LEVENSVERHAAL. Stefaan (62) sterft vlak voor pensioen na noodlottige val: “Hij was een natuurmens in hart en nieren”
Brugge -
Kustgemeenten krijgen deze zomer versterking van federale politie: “Kijk wat er in De Blaarmeersen in Gent is gebeurd”
De federale politie zal deze zomer bijkomende mensen en middelen inzetten aan én richting de kust. Dat blijkt uit een parlementaire vraag van West-Vlaams Kamerlid Jasper Pillen (Open Vld) aan minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden (CD&V).Brugge -
PREMIUM
IN BEELD. Hier zullen senioren in luxe verblijven in Brugge: “Van zwembad over sauna tot kapper”
De nieuwe seniorenresidentie Het Reihof in Sint-Michiels bij Brugge, met 113 volledig uitgeruste één- of tweekamerflats, is klaar om de eerste bewoners te ontvangen. Uitbater Domitys opent in het hart van de Brugse deelgemeente de deuren van haar vijfde Belgische residentie. En de aanwezige luxe is ook beschikbaar voor de buurt. “Je kan er komen zwemmen”, zegt Quince Muyldermans. Benieuwd hoeveel een verblijf maandelijks kost?Brugge -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Brugse gevangenis draait op ‘nachtregime’ na geweld in ziekenboeg: “Steeds meer agressie”
De gevangenis van Brugge draait vandaag op ‘nachtregime’. Dat betekent dat de gedetineerden geen bezoek kunnen ontvangen en niet kunnen werken. De reden ligt volgens de vakbonden bij een incident in de medische boeg. Daar viel een gedetineerde het personeel aan. Volgens onze informatie ging het om een dementerende man.Brugge
-
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
-
-
-
Bier Hijsen is uitverkocht: 't Brugs Beertje schenkt 3.000 euro aan Centrum ter Preventie van Zelfdoding
Het bier Hijsen, dat biercafé 't Brugs Beertje in 2022 lanceerde ten voordele van het Centrum ter Preventie van Zelfdoding, is uitverkocht.Brugge -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen.