Terwijl hockeyclub nieuw veld inhuldigt, houden buren protestactie tegen geplande padelterreinen
BruggeBuurtbewoners uit de omgeving van het sportcentrum De Watertoren van Sint-Andries hielden zondag een protestactie tegen de geplande komst van vier padelterreinen naast de plaatselijke hockeyclub. Die hockeyclub huldigde net op dat moment een nieuw veld in.
De geplande aanleg van vier padelvelden in Sint-Andries beroert al eventjes de gemoederen in Sint-Andries. De terreinen zouden naast die van de plaatselijke hockeyclub komen, waar nu een boomgaard is. De buren zijn er niet over te spreken. “Er is al zoveel sport in deze buurt, en nu willen ze hier ook nog eens een hele dag padellen”, zegt bewoner Pol Lanckriet, die onder meer verwijst naar het stadion van Club en Cercle Brugge.
Signaal
Padel zit in de lift en er worden overal nieuwe terreinen aangelegd. De hockeyclub zou er voorzien op de terreinen grenzend aan de achtertuinen van de buurtbewoners. “Padel is een sport die van negen uur ‘s morgens tot elf uur ‘s avonds kan gespeeld worden, zowel in de winter als in de zomer. Er zal geen rust meer zijn voor ons", geven ze aan. Het protest was een signaal aan het stadsbestuur dat zich moet buigen over de vergunning. Volgens Hockey Brugge grenzen de nieuwe padelvelden niet aan de tuinen van de buren. “Er ligt 60 meter tussen, wat meer is dan elk ander padelveld in deze stad”, klinkt het.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Brugge
Ongeval met twee auto's en vrachtwagen veroorzaakt moeilijke ochtendspits op E403
Het verkeer op de E403 is maandagmorgen in de soep gedraaid door een ongeval op de verkeerswisselaar in Brugge. Twee auto’s en een vrachtwagen waren daarbij betrokken. -
De nare bijsmaak van de term Human Resources: ‘Mensen zijn geen productiemiddelen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: Human Resources -
Benzine in Duitsland vanaf volgende week 50 cent per liter goedkoper dan in Nederland
Duitsland voert op 1 juni een accijnsverlaging door, waardoor een liter Euro 95 dan 1,72 euro kost. Dat is bijna vijftig cent minder dan in Nederland. Ten opzichte van de Nederlandse adviesprijs bedraagt het verschil zelfs meer dan 60 cent. -
PREMIUMBrugge
Betalen we weldra meer voor een Brugse Zot of Paljas door dreigend glastekort? “Door de oorlog zijn grondstoffen een pak duurder geworden”
De biermarkt is ‘zeer gespannen’, door de steeds duurder wordende grondstoffen. Er dreigt onder meer een schaarste aan glas voor de productie van flesjes. Vooral de kleine en middelgrote brouwerijen zullen geraakt worden. “We hebben onze Brugse Zot al duurder moeten maken, en er zit mogelijk nog een prijsstijging aan te komen”, zegt Xavier Vanneste van De Halve Maan. -
PREMIUMBinnenkijken
Ze wonen in een stijlvol herenhuis, toch vertrekken Birgit en Martin voor ander pareltje
Birgit Verwer en Martin Hoorweg verkopen hun prachtige herenhuis aan de Valkenboslaan in Den Haag. Ze wilden al langer de stad uit, en hebben nu het pareltje gevonden dat ze zochten, in het buitengebied van het Achterhoekse Doetinchem wel te verstaan.
-
Brugge
Video over Triënnale van VisitBruges genomineerd voor festival
De video van VisitBruges, waarbij je thuis kon genieten van de Triënnale in 2021, is genomineerd voor de Video Experience Day. -
PREMIUMBrugge
Zoektocht naar nieuwe locatie voor ‘Brugse moskee’ blijkt moeilijker dan gedacht: “Vroegere schietstand en leegstaande Lidl zijn geen opties meer”
Een nieuwe locatie voor de Brugse moskee, die nu in een woning in Sint-Andries is ondergebracht, is er nog steeds niet. Ondanks verschillende pogingen, de voorbije weken en maanden, heeft de Islamitische Gemeenschap nog geen definitieve oplossing. Het vrijdaggebed vindt nu plaats in parochiezaal ‘t Convent. “Ondanks vele vooroordelen is er van overlast nergens sprake, maar we willen wel een vaste locatie vinden”, zegt burgemeester Dirk De fauw. -
Brugge
Kerk 't Bilkske heet voortaan OWLA en Raymond mag de gloednieuwe concertzaal vanavond openen
De ontwijde Brugse Heilige Familiekerk opent vrijdag de deuren als eventlocatie OWLA. Bruggeling en muzikant Raymond van het Groenewoud geeft er vanavond het eerste echte concert.