Duo riskeert 37 maanden cel voor lange reeks auto-inbraken
BruggeEen 33-jarige Algerijn en 52-jarige vrouw met Spaanse roots staan in de Brugse rechtbank terecht voor een hele reeks auto-inbraken en diefstallen. Het duo pleegde op enkele maanden tijd tientallen feiten. Hun buit bedroeg voornamelijk handtassen, laptops en portefeuilles.
De twee kwamen in het vizier van de politie tijdens één van hun inbraken in Brugge. Op camerabeelden was hun wagen te zien, waarop de twee verdachten uiteindelijk in juli konden gevat worden met hulp van ANPR-camera’s. In hun wagen werd materiaal gevonden om autoruiten makkelijk in te slaan. De twee worden verdacht van tientallen feiten. Naast de diefstallen zelf, moeten ze zich ook verantwoorden omdat ze met de gestolen bankkaarten betalingen deden. Opvallend: de twee ontkennen de feiten grotendeels. K.D. ontkende aanvankelijk zelfs alles, maar gaf uiteindelijk toch toe bij enkele diefstallen betrokken te zijn. Zijn Spaanse vriendin bekent dan weer enkel de feiten waarop ze duidelijk herkenbaar te zien is op camerabeelden.
Het openbaar ministerie vorderde 37 maanden cel voor beide beklaagden. De advocaat van de beklaagden vroegen om enige mildheid en een straf met uitstel.
Vonnis 20 juni.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zeebrugge
Brand krijgt zaakvoerders rooftoprestaurant Njord niet klein: “Herstellingswerken zijn volop bezig. We hebben goede hoop dat zomerseizoen te redden valt”
Anderhalve week na de brand in rooftoprestaurant Njord in Zeebrugge, zijn de herstellingswerken volop bezig. “Alle aannemers stellen alles in het werk om de werken zo snel als mogelijk klaar te hebben. Ik heb goede hoop dat het zomerseizoen nog te redden valt”, zegt uitbater David Dendooven. -
PREMIUMBrugge
Neem je kinderen straks gewoon mee naar zomerbar The Night in Brugge: “Veel van ons vaste cliënteel is inmiddels ouder geworden”
Brugges meest bekende - en misschien wel eerste - zomerbar The Night heeft de deuren nabij Kinepolis weer geopend. Zonder extra verdieping dit keer, wegens een personeelstekort, maar wel met straks een kinderhoek. “Veel van onze klanten van het eerste uur zijn inmiddels vader en moeder geworden, en we willen die mensen niet kwijt”, zegt Koen Gryson. -
Brugge
Mooiste privécollectie rond Michel De Ghelderode gaat naar Brugse bibliotheek
De Openbare Bibliotheek Brugge kon een belangrijke bibliofiele boekencollectie rond Michel De Ghelderode aankopen. Het gaat om de verzameling van Bruggeling Peter Simoens, die alle originele uitgaven bevat en bovendien in perfecte staat is. -
Brugge/Antwerpen
"Hij dronk 12 Kasteelbieren, maar betaalde niet”: onverbeterlijke tafelschuimer met grote dorst krijgt 6 maanden cel
Een 39-jarige tafelschuimer heeft in de Brugse rechtbank de maximumcelstraf van 6 maanden gekregen voor twee feiten van afzetterij. David M. dronk in Brugge en Antwerpen grote hoeveelheden bier, maar kon achteraf nooit z’n rekening betalen. -
PREMIUMBrugge
Bekendste rijschool van Brugge is 60 jaar jong: “Dat extra paar pedalen blijft goud waard”
“We hebben eens een oplegger verloren toen we manoeuvres aan het oefenen waren met een vrachtwagen.” Frederique Topper (49) glimlacht terwijl hij een van zijn anekdotes oprakelt. Het is natuurlijk wel wat: 60 jaar al leiden ze bij Rijschool Topper nieuwe chauffeurs op. En dat gaat niet altijd zonder slag of stoot.
-
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt.