Activisten verstoren dolfijnenshow in Boudewijn Seapark: dolfinarium even ontruimd
BruggeIn het Boudewijn Seapark in Brugge hebben twee activisten zaterdagnamiddag de dolfijnenshow verstoord. Ze sprongen plots het water in en toonden bordjes met de slogan “Stop shows met dieren”. Het publiek moest de zaal tijdelijk verlaten.
Het incident vond even na 16.30 uur plaats. De zaal in het Boudewijn Seapark zat afgeladen vol voor de traditionele dolfijnenshow, toen plots twee mensen het water indoken. Het bleek om activisten van een dierenrechtenorganisatie te gaan. Ze scandeerden allerlei slogans en toonden pamfletten met daarop de slogan “Stop shows met dieren”. Het Boudewijn Seapark besliste meteen om de show stil te leggen en de zaal te ontruimen. De politie kwam ter plaatse om de activisten te verwijderen. “De twee werden bestuurlijk aangehouden tot de sluiting van het park”, zegt woordvoerster Lien Depoorter.
Na een kort oponthoud kon de dolfijnenshow even na 17 uur hervat worden. Van welke organisatie de activisten deel uitmaakten, is nog niet duidelijk. Vier jaar geleden werd de zeeleeuwenshow in de Antwerpse Zoo al op een gelijkaardige manier verstoord. Ook toen toonden de activisten bordjes met daarop de slogan “Stop shows met dieren”.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMBrugge
Brugse CD&V-senioren roeren zich: “Waarom moeten parkeerplaatsen in de binnenstad plaats maken voor bloemenperkjes?”
“Esthetisch mag het er dan wel mooi uitzien, maar erg praktisch voor senioren is het allemaal niet.” Ere-schepen Moniek Boydens en Georgina Denolf van de Brugse CD&V-senioren stellen het wegnemen van steeds meer parkeerplaatsen in de binnenstad in vraag. Opmerkelijk, want burgemeester Dirk De fauw is een partijgenoot: “Er blijft nog voldoende plaats over om bovengronds te parkeren”, meent hij. -
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
Brugge
Brugse politie onderzoekt brand in verlaten bunker waar dakloze man verbleef
De bunker in Sint-Pieters waar maandagavond brand uitbrak, is al enige tijd de verblijfplaats van een dakloze man. Hij leefde er in trieste omstandigheden, tot een brand een deel van zijn bezittingen vernielde. Of er sprake is van opzettelijke brandstichting - en of de man daar eventueel zélf voor zorgde - zal moeten blijken uit het onderzoek. “De identiteit van de man is gekend bij onze diensten”, klinkt het bij de Brugse politie. -
Brugge
Drie KSA-jongeren fietsen van Brugge naar Lourdes: “In de voetsporen van onze burgemeester”
Tibo De Soete (22), Simon Van Daele (17) en Lukas Pape (17) zijn dinsdagvoormiddag vertrokken voor een fietstocht van 1.350 kilometer naar bedevaartsoord Lourdes in Frankrijk. Ze gaan er naar het Lourdeskamp van KSA Noordzeegouw, waar zo’n 800 leeftijdsgenoten op hen wachten. -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper.
-
Assebroek
Angelo (35) is weer thuis na harttransplantatie: “Precies alsof ik de coronaregels weer moet volgen. Alleen is dat deze keer met plezier”
Angelo Van Loo (35) is ruim twee weken na zijn harttransplantatie weer thuis in Assebroek (Brugge). De broer van ex-profvoetballer Anthony (33) is nog moe, maar met zijn nieuwe hart gaat alles uitstekend. “Volgens de dokters kan het eigenlijk niet beter gaan. Ik moet nog voorzichtig zijn, maar het is heel prettig om terug thuis te zijn”, zegt hij. -
PREMIUMBrugge
Benenwerk met duizenden bezoekers net niet onder de voet gelopen: “Dit wordt meer en meer festival van de Brugse jeugd”
In Brugge is het stadsfestival Moods! zaterdagavond geëindigd met het dansevenement Benenwerk. De stad werd net niet onder de voet gelopen door duizenden liefhebbers van ballroom, house en motownmuziek. En wat opviel: Benenwerk wordt meer en meer een jongerenfestival en daar speelt de organisatie op in. -
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen.