Webcam-afperser Aydin C. 180 dagen langer in de cel
Webcam-afperser Aydin C. (42) moet van de rechtbank Amsterdam 180 dagen langer in de cel blijven. Omdat hij weigerde met de reclassering te praten, is volgens de rechtbank niet duidelijk hoe het gevaar op herhaling kan worden ingeperkt.
Delen per e-mail
Het Openbaar Ministerie vroeg twee weken geleden om die reden om Aydin C.'s vervroegde invrijheidsstelling met 540 dagen uit te stellen. Bij goed gedrag kunnen gedetineerden na twee derde van hun straf vrijkomen.
C. kreeg eind 2018 in hoger beroep bijna elf jaar gevangenisstraf voor digitale stalking en afpersing van 33 destijds minderjarige meisjes en een meerderjarig meisje, oplichting van vier homoseksuele mannen en een poging daartoe.
Amanda Todd
Afgelopen december werd hij uitgeleverd aan Canada, waar hij apart wordt berecht voor de afpersing van de 15-jarige Amanda Todd. Zij was een van zijn vermeende slachtoffers en maakte in 2012 een einde aan haar leven. Een door haar op YouTube gepost filmpje waarin ze haar wanhoop uitsprak, maakte haar zaak wereldnieuws.
C., die altijd heeft ontkend, woonde de zaak eerder vanuit een Canadese cel via een videoverbinding bij. Wanneer de zaak van C. in Canada inhoudelijk dient, is nog niet bekend. Van zijn Nederlandse gevangenisstraf heeft hij formeel nog elf dagen te gaan, voordat hij die voor twee derde heeft uitgezeten en aanspraak kan maken op voorwaardelijke invrijheidstelling. Zijn advocaten verzetten zich woensdag fel tegen de eis van het OM om daar nog 540 dagen aan vast te knopen.
C. stelde zelf dat hij inmiddels zeven jaar onschuldig vastzit. Ook zei hij dat in het Canadese onderzoek voor hem ontlastend bewijsmateriaal is opgedoken, dat hij wil gebruiken om in Nederland een herzieningsverzoek in te dienen.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rechter oordeelt over ‘oneerlijke concurrentie’ bij toegangstesten
Dertig testbedrijven hebben een kort geding aangespannen tegen Stichting Open Nederland, die deze maand ruim 400 testevenementen organiseert. De stichting zou ten onrechte één bedrijf hebben voorgetrokken, om op kosten van de staat honderdduizenden toegangstesten uit te voeren. Morgen oordeelt de rechter. -
PREMIUMVIDEO
Kiki’s grote liefde stapte uit het leven vanwege zijn dubbelleven: ‘Hij leed aan seksverslaving’
Kiki Scheepens’ grote liefde pleegde plotseling zelfmoord. Op zoek naar antwoorden, ontdekte ze het ontluisterende en schokkende verhaal achter zijn zelfgekozen dood. ‘Hij leidde een bizar dubbelleven.’ Nu wil ze mensen waarschuwen. -
PREMIUM
Dirkjan vindt ‘engel’ die zijn leven redde langs A28: ‘Viel hem direct huilend in de armen’
Huilend valt Elburger Dirkjan Fijn de man die voor zijn deur staat in de armen. Het is degene die afgelopen weekend zijn leven redde terwijl z’n auto volledig uitbrandde na een eenzijdig ongeval bij de opgang naar de A28 bij ’t Harde. Dankzij een veel gedeelde oproep van zijn broer hebben slachtoffer en redder elkaar gevonden. ,,Ik kan dit nooit afbetalen. Die jongen is mijn grote engel geweest.’’ -
Onderwijsraad: Stap af van schooladvies en eindtoets in groep 8, pas later selecteren
Kinderen uit het basisonderwijs krijgen nu onvoldoende tijd om door te stromen naar onderwijs dat recht doet aan hun capaciteiten en ontwikkeling. De Onderwijsraad pleit voor een driejarige brugperiode. -
VIDEO
Opnieuw loopt kind weg bij Ruinerwoldse vader
Eén van de jongste vijf kinderen van de Ruinerwoldse vader die hem bleef steunen en sinds kort weer met hem samenwoonde, is alsnog bij hem vertrokken. Dat blijkt uit de laatste aflevering van de documentaire De kinderen van Ruinerwold, die woensdagavond door bijna 1,3 miljoen mensen werd bekeken.
-
UPDATE
Geld stroomt binnen voor kinderen van Ruinerwold: ‘Dit jaar had grote impact’
Het geld stroomt binnen voor een crowdfundingactie voor de negen zogenoemde ‘kinderen van Ruinerwold’. Na de eerste dag was om even voor middernacht al bijna 67.000 euro binnengekomen. Het geld gaat naar de kinderen van Gerrit Jan van D. (68), die jarenlang verscholen voor de buitenwereld leefden in een afgelegen boerderij in de buurt van het Drentse dorp Ruinerwold. De zaak kwam aan het rollen toen een van hen wegliep in oktober 2019. -
PREMIUMVIDEO
3000 bezoekers wagen zich in de kroeg: ‘Als ik hierdoor corona krijg, neem ik dat voor lief’
Wie had gedacht dat het ooit nieuws zou zijn dat mensen een biertje drinken in de kroeg? In vijf Utrechtse cafés mocht het vandaag weer, in het kader van de Fieldlab-experimenten. Onder toeziend oog van tientallen journalisten -waaronder Franse, Britse en Belgische- zullen de komende vier dagen 3000 bezoekers zich, getest en wel, wagen aan een tapbiertje. „Mocht ik hierdoor corona krijgen, neem ik dat voor lief.” -
PREMIUMInterview
Topvrouw inspectie: ‘Langzaam voltrekt zich een drama in het onderwijs’
De Inspectie van het Onderwijs luidt de noodklok over de taal-, reken- en maatschappelijke vaardigheden van leerlingen, die tijdens de coronacrisis alleen maar extra klappen hebben opgelopen. Dus zijn wat inspecteur-generaal Alida Oppers betreft structurele verbeteringen essentieel om het onderwijs weer op peil te brengen. En te voorkomen dat jaarlijks duizenden jongeren de maatschappij in moeten zonder de minimaal benodigde vaardigheden.