We krijgen hier vanzelf Amerikaanse toestanden, als onze verkiezingen ook gepolitiseerd worden
columnÖzcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt.
Delen per e-mail
Met de verkiezingen in aantocht, om precies te zijn op 17 maart, wordt de discussie aangewakkerd of het wel verstandig is om ze überhaupt plaats te laten vinden. Als ik naar mijn mailbox kijk, lees ik steeds meer brieven van oudere lezers die zich zorgen maken over de gang van zaken, omdat ze de afgelopen maanden plichtsgetrouw binnen bleven en straks door hun democratische plicht alsnog onder de mensen moeten zijn.
Het is ook wel raar. We mogen als burgers niet naar de winkels, onze kinderen krijgen geen onderwijs, veel bedrijven zijn noodgedwongen gesloten, amateursport bestaat niet meer, maar straks dient iedereen wél naar het stembureau te gaan.
Miljoenen mensen zullen zich dan op straat begeven. De belangstelling kan groter zijn, omdat we enerzijds behoefte hebben aan een uitje en anderzijds er natuurlijk voldoende chagrijn bestaat over de wijze waarop de regering of de oppositie functioneert.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMColumn
Een prostituee bezoeken? Prima. Maar bezoek er één die het vrijwillig doet
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
OM: Verdachten martelcomplex Wouwse Plantage wilden ook mensen laten vermoorden
De groep verdachten die volgens het Openbaar Ministerie betrokken is bij de bouw van het martelcomplex dat in het Brabantse Wouwse Plantage werd opgerold, zouden ook plannen hebben gehad om criminele rivalen te laten vermoorden. De officier van justitie noemde het aangetroffen bewijs ‘huiveringwekkend en macaber’. -
PREMIUMBV de Liefde
Albert: ‘Ik had heus wel gevoelens voor mijn vrouw, maar ze kwam nooit zo dichtbij als Gracia’
In de rubriek BV de Liefde vertellen lezers openlijk en anoniem over hun relatie. Albert (53) voelt zich weer 17 nu hij na jaren terug is bij Gracia (53). Hun liefdesverhaal leest als een roman. -
PREMIUMColumn
Als politiek niets meer dan een spelletje wordt, zouden we zomaar kunnen vergeten dat het om échte mensen gaat
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
PREMIUM
Heel Nederland vóór begin juli een vaccin: wie mag eerst en wie krijgt de laatste prik?
Alle Nederlandse volwassenen die dat willen, kunnen voor begin juli een coronaprik krijgen, voorspelt minister De Jonge. Vanwaar dat plotselinge optimisme, en wie kunnen er al snel een uitnodiging verwachten?
-
PREMIUM
Zakenman Sanderink moet door het stof: geen bewijs voor aantijgingen tegen ex-vriendin
De Twentse zakenman Gerard Sanderink leed vandaag in een paar uur tijd drie stevige nederlagen in rechtszaken tegen zijn ex-vriendin Brigitte van Egten. Hij moet op de websites van zijn bedrijven Strukton en Centric voor haar door het stof. -
PREMIUMcolumn
Gehersenspoelde dwazen op Museumplein zullen oprecht gaan geloven dat ze een punt hebben
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
Frank in quarantaine
Als je geen professioneel model bent, is het een gênante bedoening
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 350. Lees alle eerdere afleveringen hier terug.