Tienduizenden Groningers krijgen alsnog vergoeding voor schade aardbevingen, Bodem Beweging kritisch
Tienduizenden Groningers komen alsnog in aanmerking voor een vergoeding van aardbevingsschade. Dat meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG), dat aan mensen die in het verleden geen of een kleine vergoeding kregen, een eenmalige vaste vergoeding van 5000 euro gaat aanbieden.
In totaal schat het instituut hiervoor 100 miljoen euro meer kwijt te zijn dan de al vergoede honderden miljoenen voor fysieke schade. Het geld is bedoeld voor mensen die tot nu toe nog geen vergoeding kregen voor hun schade. Het IMG wil de verschillen verkleinen die in de schadeafhandeling zijn ontstaan.
De aanvullende compensatie moet in de tweede helft van 2023 aangeboden worden. Het IMG schat dat bewoners van ongeveer 40.000 adressen in aanmerking kunnen komen voor de compensatie. Zo wil het instituut de verschillen in schadeafhandelingen die in de loop der jaren zijn ontstaan verkleinen.
Waarschuwing
De Groninger Bodem Beweging (GBB) zegt in een reactie de gedupeerden (opnieuw) te willen waarschuwen voor een eenmalige vaste vergoeding van 5000 euro. ‘Hiermee teken je voor een finale kwijting en kun je dus nooit meer eventuele nieuwe schades op hetzelfde adres melden, tenzij er een zware beving plaatsvindt’, zo staat in een geschreven reactie.
De beweging adviseert mensen slechts gebruik te maken van de regeling, als ze zeker weten (na overleg met een expert) dat eventuele schade met die 5000 euro te repareren is. ‘En je er zeker van bent dat er nooit meer bevingen bij jou in de buurt zullen voorkomen.” De GBB vindt daarbij dat het lukraak uitdelen van geld geen recht doet aan Groningers die schade hebben. Ook wijst de GBB erop dat nog duizenden mensen wachten op afhandeling van hun dossier en hun schadevergoeding.
Het dorp Overschild in Midden-Groningen zal voor 70 procent moeten worden afgebroken en herbouwd, bleek in 2019:
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
column
Dit stel zit de komende tien jaar en zes maanden vast voor hetgeen zij op Instagram gooiden
Debby Gerritsen buigt zich elke week over liefdes-, lust- en levensvragen. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Organisatie die problemen ouders in toeslagenaffaire moet oplossen dreigt vast te lopen
De organisatie die de problemen van gedupeerde ouders in het toeslagenschandaal moet oplossen, de Uitvoeringsorganisatie Herstel Toeslagen (UHT), dreigt volledig vast te lopen. Ook zou er sprake zijn van een angstcultuur. Dat schrijft Nieuwsuur na gesprekken met tientallen medewerkers en oud-medewerkers van de UHT. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
‘Fakkeldreiger’ Kaag wordt lijsttrekker Jezus Leeft bij provinciale verkiezingen
Max van den Berg, de man die tot zes maanden cel is veroordeeld omdat hij met een brandende fakkel voor het huis van minister Kaag stond, wil meedoen aan de provinciale verkiezingen in maart. De partij Jezus Leeft heeft hem als lijsttrekker op de kieslijst gezet in de provincie Noord-Holland.
-
PREMIUMmet video
Wei (39) was stille kracht achter populaire snackbar, totdat hij op weg naar huis werd doodgestoken
Hij runde jarenlang een drukbezochte snackbar in Den Haag, maar eigenlijk weet niemand van zijn klanten wie hij nou écht was. Wei Chen (39) werd vrijdagavond doodgestoken toen hij na sluitingstijd met zijn vrouw naar huis liep. -
-
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
schietpartij Zwijndrecht
Inval bij rechterhand drugsbaron tijdens klopjacht op voortvluchtige verdachte Lucky
Op het adres aan de Rotterdamse Pegasusweg waar de politie maandag binnenviel in haar klopjacht op Minh Nghia Vuong (49), verbleef tot oktober 2020 de vermeende rechterhand van cocaïnebaron Piet Costa: Hassan M. Dat bevestigt een medebewoner van de 32 verdiepingen tellende woontoren aan deze nieuwssite.