Schot uit luchtbuks wordt kater Angel fataal: ‘Ik hoop dat ze dader pakken’
Een beschieting met een luchtbuks werd kater Angel vandaag fataal in Vriezenveen. „Ik hoop dat ze de dader pakken en hem het geweer afpakken en een fikse straf opleggen. Dit kan toch niet”, zegt eigenaar Rob Erents.
De kinderen van het Vriezenveense gezin waren vanochtend als eersten wakker. Ze wilden beneden gaan spelen. Daar vonden ze in de keuken de 12-jarige kat, liggend in braaksel en ontlasting. Ze schrokken enorm en waarschuwden hun ouders meteen.
„We hadden niet in de gaten dat Angel beschoten was”, vertelt Rob Erents. „Die kogeltjes of pellets uit een luchtbuks zijn ook zó klein. Maar de situatie was ernstig genoeg om meteen de dierenarts op te zoeken.”
Het heeft z’n nier doorboord en kwam terecht bij de linker heup. De arts kon niets meer betekenen voor Angel
Op de praktijktafel ontdekte de arts al snel dat de kat geraakt was door in elk geval één kogeltje met een omvang van 3 millimeter uit een luchtdrukgeweer. Erents: „Het heeft z’n nier doorboord en kwam terecht bij de linker heup. De arts kon niets meer betekenen voor Angel. Een operatie had geen zin meer. Hij moest onze kat laten inslapen. Ja, dat doet wel wat met je, want je hebt zo’n beest 12 jaar van nabij meegemaakt.”
Angel maakte in de nacht van vrijdag op zondag nog een ommetje door de buurt. Toen moet het dier beschoten zijn. „Toch wist hij onze woning, gelegen aan de Julianastraat in Vriezenveen, nog te halen en hij kon door het kattenluikje in de keukendeur weer naar binnen. Daar moet hij de hele nacht hebben liggen creperen.”
Veel meelevende reacties
Erents vermoedt dat het schot ergens in de directe omgeving van hun huis afgevuurd moet zijn. „Want Angel liep echt geen honderden meters. Maar door wie? We hebben geen idee. Er staan wel wat volières in de buurt. Maar het is echt speculeren dat een vogelliefhebber het gedaan zou hebben. Het is wel mooi dat we heel veel meelevende reacties uit de buurt hebben binnengekregen. Maar geen enkele tip wie de onverlaat is die onze kat beschoot.”
De Vriezenvener meldde het voorval bij de politie, eerst via het landelijke telefoonnummer. „Daar kwam ik erachter dat je geen aangifte van dierenmishandeling kunt doen. Een kat wordt beschouwd als een goed, en dan is alleen een melding van vernieling mogelijk. Dat deed ik maar, al was de agente aan de lijn erg afstandelijk. Dit had beter gekund.”
Dossier 144 vanwege mishandeling
Erents zocht daarna ook nog contact met het telefonisch meldpunt 144 Red een dier van de politie. „Hier namen ze het gelukkig wel serieus. Er is vanwege de mishandeling een dossier aangelegd met zelfs een beschrijving van Angel. Het zou mooi zijn als de dader achterhaald wordt. Want het komt vaker voor. De dierenarts vertelde dat anderhalve maand geleden nog een kat met een luchtbuks is beschoten in Aadorp.”
Iemand die een luchtbuks gebruikt om een huisdier zo ernstig te verwonden, vindt Erents net zo erg als een schutter met een 9-millimeter wapen. „Daarom hoop ik dat ze ’m weten te vinden. Zo’n persoon hoort geen geweer te hebben en mag met een straf ook wel merken dat je zoiets gewoon niet moet doen.”
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret. -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort. -
PREMIUMBouwplaats of bouwval?
Deze miljonair werkt al 10 jaar aan pretpark, maar komt niet verder: ‘Meer werk dan ik dacht’
Al jaren voorspelt ondernemer Hennie van der Most dat zijn attractiepark in Rotterdam binnenkort opent. Maar na tien jaar lijkt dat moment nog steeds ver weg en stapelen de problemen zich op. Gaan de deuren van het pretpark ooit open? -
Weerbericht
Juni sluit af met enkele zomerse dagen
Juni loopt op zijn einde en doet dat in zomerse sferen. Vanaf dinsdag volgen er enkele fraaie dagen, zo melden onze meteorologen van Weerplaza. Onweer komt daarna later op donderdag verkoeling brengen. -
PREMIUM
Politie beukt voordeur met stormram na mogelijke gijzeling: ‘Dit is een inval! Liggen!’
Twee mannen en een vrouw zijn zaterdag aangehouden in Almelo, op verdenking van betrokkenheid bij een ernstig geweldsincident. Ze zouden in een woning een 37-jarige man tegen zijn wil hebben vastgehouden en mishandeld. Het huis is verzegeld, het drietal zit voorlopig vast. „We hebben al jaren het vermoeden dat er hier iets niet lekker zit.”
-
Camera bij 81-jarige vrouw verraadt nep-rechercheur met babbeltruc
Hij deed zich voor als rechercheur die kostbare spullen kwam veiligstellen. Met die babbeltruc leidde een man onlangs een 81-jarige vrouw uit Rijssen om de tuin. Wat hij echter niet wist, was dat ze binnen een camera had hangen. Nadat die beelden afgelopen week door de politie gedeeld werden, meldde de man zich vrijdag zelf. Hij is aangehouden en zit vast. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
College Almere stapt op om ‘financieel drama’ rond Floriade
Alle wethouders van Almere stappen op naar aanleiding van de problemen op de Floriade. Dat heeft verantwoordelijk wethouder Jan Hoek (GroenLinks) voorafgaand aan het raadsdebat over de kwestie laten weten.