Oud-korpschef Wiarda overleden
De vroegere korpschef van de politie Haaglanden, Jan Wiarda, is woensdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerster van het korps donderdag gezegd. Wiarda is ook korpschef van de politie in Utrecht geweest.
Delen per e-mail
Hij leidde het Haagse korps van september 1997 tot augustus 2003. De vier jaren ervoor was Wiarda korpschef in Utrecht. Vanwege zijn rol in de zogeheten IRT-affaire ging hij daar echter weg op aandrang van toenmalig minister Hans Dijkstal van Binnenlandse Zaken.
Omstreden opsporingsmethode
De IRT-zaak ontstond in 1993 toen politie en justitie in Amsterdam het interregionaal rechercheteam Noord-Holland/Utrecht opbliezen, omdat het team gebruikmaakte van een omstreden opsporingsmethode. Politie en justitie lieten partijen softdrugs door om zo de top van criminele organisaties in kaart te kunnen brengen. Wiarda beschuldigde het Amsterdamse korps van corruptie. Zijn overstap naar Den Haag leidde tot enige beroering omdat hij wel in Den Haag wilde werken, maar in Bilthoven bleef wonen.
Na zijn tijd in Den Haag leidde Wiarda nog twee jaar de politietaken die het toenmalige Nederlandse voorzitterschap van de Europese Unie met zich meebrachten.
Wiarda, boerenzoon uit het Friese Wymbritseradeel, begon zijn loopbaan in 1962 als inspecteur bij de verkeerspolitie van Utrecht. Vervolgens bekleedde hij diverse functies bij de verkeerspolitie en werd hij districtschef. Tussendoor voltooide hij zijn studie rechten. Hij was ook vier jaar hoofd beveiliging van de Nederlandse Middenstandsbank (NMB).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Indiër Wish (35) kwam naar Utrecht om te schaatsen: ‘Op de Vechtsebanen is het begonnen, daarom houd ik zo van die plek’
In de rubriek Hoe is het nu met? zoeken we mensen op die een rol speelden in het nieuws van een of meerdere jaren geleden. Hoe gaat het nu met ze? Vandaag: de Indiase schaatser Vishwaraj Jadeja (Wish). -
OM: geen onderzoek naar inmenging koninklijk huis in zaak-Poch
De rijksrecherche zal geen onderzoek doen naar mogelijke inmenging uit kringen rondom het koninklijk huis in de zaak van de Nederlands-Argentijnse piloot Julio Poch (69). Dat zegt een woordvoerder van het landelijk parket van het Openbaar Ministerie. -
Zzp’ers vaak geweigerd voor schuldhulp, ombudsman stelt onderzoek in
Zzp’ers hebben vaak geen toegang tot schuldhulp. Volgens Nationale ombudsman Reinier van Zutphen zijn er signalen zij worden geweigerd, of dat schuldhulp voor hen nog niet bestaat. Hij begint daarom een groot onderzoek naar de gemeentelijke schuldhulpverlening aan zzp’ers. -
PREMIUM
Als deze auteur echt haar carrière beëindigt, dan hebben de barbaren gewonnen
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
PREMIUM
Agent misbruikt functie om gratis binnen te komen bij dancefeest, Effenaar voelt zich 'gefopt’
Een agent van de Brabantse politie is zijn baan kwijtgeraakt omdat hij zijn functie misbruikte om gratis toegang te krijgen tot een uitverkocht dansfeest in de Eindhovense popzaal de Effenaar. De politieman veinsde dat hij jacht maakte op een drugsdealer om met een andere man de wachtrij en kassa te omzeilen. Portiers van de concertzaal kregen argwaan toen het duo twee uur later nog steeds aan de bar stond.
-
PREMIUMJoost mag 't weten
Wat moet ik met die moeilijke boeken van mijn leesclub?
Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. -
PREMIUM
Paarden van Rika (72) voorlopig gered, maar na juni dreigt de slager alsnog
De veertig gepensioneerde paarden van stichting ’t Olde Manegepeerd in het Overijsselse Dalmsholte zijn voorlopig van een vroegtijdige dood gered. Oprichter Rika Lassche heeft, nu de huur van het huidige terrein is opgezegd, een weiland gevonden waar ze met de dieren terecht kan. Een lapmiddel, maar toch. ,,Afbouwen zou een ramp zijn.” -
PREMIUM
Een jaar geleden werd Joost ineens een paria, de man die het coronavirus naar Nederland bracht
Joost Boons (57), Sabine Wittens (36) en Jean-Luc Murk (45). De patiënt, de arts en de microbioloog. Zij waren erbij, die eerste dag van hét virus in Nederland, vandaag precies een jaar geleden. ,,Dit is zo weer voorbij jongens.”
0 reacties