Ontsnapte tbs'er opgepakt na neersteken vrouw in Soest, buren hoorden slachtoffer om hulp roepen
met videoDe tbs’er die woensdag ontsnapte uit de Pompekliniek in Nijmegen is aan het einde van de middag aangehouden en wordt verdacht van het neersteken van een 27-jarige vrouw in Soest. De 27-jarige vrouw raakte daarbij zwaargewond. ,,Een steekpartij, dat horen we hier weinig.’’
De 31-jarige man ontsnapte woensdagmorgen tijdens een verlof buiten de hekken van de kliniek aan zijn begeleider. Het incident gebeurde halverwege de middag. Op de vierde verdieping van een flat aan de Smitsweg in Soest ging het mis.
Buren van het slachtoffer hoorden hulpkreten vanaf het balkon. Toen ze naar de woning gingen, stond de deur open. Ze troffen de vrouw gewond aan op bed. Ze bleek meerdere keren te zijn gestoken. Haar toestand is inmiddels stabiel.
Na de steekpartij stapte de man bij iemand in de auto en ging er vandoor, zo bevestigt een woordvoerster van de Pompestichting na berichtgeving van De Gelderlander. Hij is uiteindelijk in Zuid-Hollandse Bergschenhoek (Lansingerland) aangehouden. De aanleiding van het incident is onbekend.
Doodslag
De tbs’er zat sinds 2018 vast voor doodslag, meldt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Hij kreeg acht jaar cel en tbs opgelegd en kwam in 2019 in de Pompekliniek terecht. Waarom dat al na één jaar gebeurde, is niet bekend.
De DJI zal gaan onderzoeken of de procedures rond het begeleid verlof goed zijn verlopen; dat is volgens de woordvoerder standaard. ,,Een wereld waarin we dit kunnen uitsluiten zal nooit bestaan”, zegt hij hier wel bij. Een woordvoerder van de Pompekliniek liet eerder al weten dat het nog onbekend is of er op de korte termijn maatregelen genomen zullen worden, zoals bijvoorbeeld het intrekken van verloven.
Vreselijk
Andy Kraag, hoofd van de Dienst Landelijke Recherche, vindt het ‘vreselijk dat deze tbs’er kon ontsnappen en vermoedelijk direct een vrouw heeft neergestoken’, zo meldt hij op Twitter.
Burgemeester Rob Metz van Soest is naar eigen zeggen ‘enorm geschrokken’ toen hij vernam over het steekincident. ,,Ik kan op dit moment nog niet veel zeggen in afwachting van nadere informatie van de politie. Maar ik wens het slachtoffer, haar familie en de mensen in haar omgeving natuurlijk heel veel sterkte”, zegt hij in een reactie.
Tekst gaat verder onder de foto
Gat in een hek
In juni van dit jaar gingen twee tbs’ers uit de Pompekliniek er vandoor via een gat in een hek dat rond de kliniek staat. Bij het hek stond een auto klaar, waarmee ze op de vlucht sloegen. Een van beide mannen, Sherwin Benshomin Windster, is nog steeds niet teruggevonden. Hij staat sinds deze maand op de Nationale Opsporingslijst.
De andere man, Luciano D., werd negen dagen na zijn ontsnapping in Den Haag opgepakt. Toen had de politie ook al de man gearresteerd die met een slijptol een gat in het hek maakte en die voor de vluchtauto had gezorgd. Deze man heeft voor zijn hulp een celstraf van 24 maanden gekregen.
Veel mensen op de been
Bewoners van de zeven verdiepingen hoge flat in Soest reageren geschokt op het steekincident. De vrouw woont er volgens hen al langere tijd alleen met haar zoontje. Ze keken toe hoe de politie de galerij afzette om onderzoek te kunnen doen. Wat de relatie is tussen de tbs’er en het slachtoffer is onbekend.
,,Treurig’’, zei een bewoner van de overkant, die getuige was van de verrichtingen van de politie en de ambulancemedewerkers. ,,In zo’n groot flatgebouw als dit gebeurt nog wel eens wat, er wonen heel veel mensen dicht op elkaar. Je houdt je hart wel eens vast. Het is de laatste tijd nogal onrustig hier, er zijn wat vechtpartijtjes geweest.’’ Twee andere bewoners, die erbij komen staan, bevestigen dat. ,,Maar een steekpartij, dat horen we hier weinig’’, zegt één van hen.
Bekijk al onze nieuwsvideo's in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
In racende auto verkracht door rolstoeler? ‘Geen enkel respect voor medemens’
Wat een leuk avondje in een Brusselse club had moeten zijn, liep voor drie vrouwen uit Eindhoven en Helmond heel anders af. Een van hen werd verkracht, een ander mishandeld, de derde aangerand, zo zeggen zij. -
PREMIUM
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PODCAST
Hoe een moeder pillen fijnstampte, in een drankje gooide en dat aan haar zoontje (10) gaf
Op een avond in een vakantiehuisje schrijft een 46-jarige moeder een afscheidsbrief. Ze drukt vervolgens tientallen pillen uit de strips en doet ze in twee drankjes. Eentje geeft ze aan haar zoontje van 10, de andere drinkt ze zelf op. Als hij het drankje opdrinkt gaan ze de volgende dag naar Starbucks, belooft ze. Maar dát zal nooit gebeuren. -
Dit zijn de goedkoopste auto's voor private lease
Met private lease kun je voor een vast bedrag in een gloednieuwe auto rijden. Nagenoeg alles is inbegrepen: of het nu wegenbelasting, de verzekering, onderhoud of pechhulp is, je hoeft er niet over na te denken. Dit zijn de goedkoopste modellen. -
Tweede lichaam gevonden in schuur na hevige brand in Arnhem, bewoonster dreigde uitgezet te worden
Op de plek in de De Wiltstraat in Arnhem waar dinsdag een grote brand woedde, is een tweede lichaam gevonden. Dinsdagavond maakte de politie de vondst van een eerste lichaam al bekend. ,,Het onderzoek naar de identiteit van de twee slachtoffers loopt volop”, aldus de politie.
-
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen? -
-
-
PREMIUM
Duizenden zware rokers gescreend op longkanker in Kanker Instituut: primeur in Nederland
Het Antoni van Leeuwenhoek in Amsterdam screent deze week als eerste Nederlandse ziekenhuis zware rokers op longkanker in een Europees studieverband. In de regio Amsterdam zijn duizenden aanmeldingen meer binnengekomen dan voorzien. Maar er is ook twijfel over het nut van screening. -
PREMIUM
Bert (55) weet vrij zeker waar verborgen nazi-schat ligt: ‘Is maar één conclusie mogelijk’
Hij is schilder van beroep, maar al weken in de ban van iets heel anders: een verborgen nazischat in Gelderland. Twentenaar Bert Verheul weet ‘heel zeker’ waar die ligt: hij heeft de ‘de Da Vinci Code’ eigenhandig gekraakt. „Er is maar één conclusie mogelijk.”