Nederlands slachtoffer aanslag Münster na maanden op ic alsnog overleden
ALBERGEN/MÜNSTER - Een Nederlands slachtoffer van de aanslag op een terras in het Duitse Münster, is bijna vier maanden later alsnog aan zijn verwondingen bezweken. Dat bevestigt de familie van de 56-jarige Ben Eerdman tegenover deze krant.
Eerdman, garagehouder in het Twentse Albergen, raakte zwaargewond toen hij op zaterdag 7 april samen met zijn vriendin in het Duitse Münster werd aangereden door Jens R. De Duitser doodde meerdere mensen door met een camper in te rijden op een bomvol terras, waar op dat moment onder andere Ben Eerdman en zijn vriendin aanwezig waren na een vakantie.
Eerdman lag maanden na de aanslag nog steeds op de intensive care. Hij werd tientallen keren geopereerd, maar bezweek zondagochtend aan zijn verwondingen.
Totaal op vijf
Met het overlijden van de Nederlander komt het totaal aantal slachtoffers van de aanslag, inclusief dader Jens R. die meteen na zijn daad zelfmoord pleegde, op vijf. Twee mensen kwamen direct om op het terras, een ander overleed een paar weken later.
De 48-jarige Jens R. woonde in Münster. Hij kampte in de laatste jaren voor zijn daad met ernstige psychische problemen. Hij kreeg daar ook hulp voor, en deed één keer eerder een zelfmoordpoging. Hij kwam diverse keren in aanraking met de politie. Volgens de politie had hij in elk geval geen politiek motief en geen islamitische achtergrond.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vrouw (56) scheldt voorbijgangers zomaar uit vanaf een terras: ‘Ik denk dat er iets in mijn bier is gestopt’
Een 56-jarige vrouw uit Den Bosch vierde begin juni de verjaardag van een nicht in een café in Den Bosch. Maar ineens was zij weg. In de boeien geslagen en opgesloten in een politiecel. ,,Het had nog erger gekund’’, zegt de vrouw tegen de politierechter. -
PREMIUMColumn
Door gemeentes te overvallen met vluchtelingen zal het draagvlak onder de bevolking slinken
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
PREMIUM
Acute kiespijn ’s nachts? Dan kan je zomaar een flinke rit staan te wachten
Acute kiespijn of tandpijn? Tand afgebroken of een kroon eruit gevallen? Door personeelsproblemen bij spoedartsen moet je voor hulp buiten de reguliere openingstijden van de tandarts regelmatig steeds verder rijden. Het overkwam René Heus uit Apeldoorn. ,,Naar Deventer? Kan dat niet gewoon in Apeldoorn?” -
Noodverordening rond woning stikstofminister Van der Wal van tafel, andere maatregelen blijven
De noodverordening rond de woning van stikstofminister Christianne van der Wal in Hierden wordt niet verlengd. Het Openbaar Ministerie, de politie en burgemeester Harm-Jan van Schaik van de gemeente Harderwijk ‘zien daar op dit moment geen aanleiding voor’. De andere veiligheidsmaatregelen blijven voorlopig wel van kracht. -
PREMIUM
Waarom je wel en niet je huis zou moeten verhuren
Je kunt er een aardige bijverdienste aan hebben, maar het idee dat er vreemden in je bed slapen is voor jou misschien een stap te ver. De voors en tegens van je huis verhuren.
-
Zeldzaam noorderlicht in Nederland levert prachtige beelden op
Afgelopen nacht was in Nederland noorderlicht waarneembaar. Het natuurfenomeen is normaal enkel te zien tijdens donkere perioden rond de poolcirkel, maar ditmaal werd ook het noorden van Nederland getrakteerd op de dansende lichten aan de nachthemel. -
Duurder tijdens levertijd: prijzen nieuwe auto’s blijven maar stijgen
Nieuwe auto’s zijn de afgelopen maanden rap duurder geworden, meldt dataleverancier Autotelex. Prijsverhogingen van vijf of zelfs tien procent zijn geen uitzondering en kunnen ook plaatsvinden ná het tekenen van het koopcontract. -
PREMIUM
Het lijkt op sommige plaatsen al herfst: ‘Bomen beschermen zichzelf tegen droogte’
Al die droge opeenvolgende jaren zijn funest voor bomen. Experts zien dat de groei van sommige soorten stokt of dat bomen zelfs krimpen. ,,Veel beuken, eiken en lindebomen staan er dramatisch bij.”