Maastrichtse coffeeshop verliest kort geding
Coffeeshop Easy Going in Maastricht heeft het kort geding verloren dat eigenaar Marc Josemans had aangespannen tegen burgemeester Onno Hoes. Josemans spande het kort geding aan nadat burgemeester Hoes zijn zaak begin mei had gesloten wegens overtreding van de strengere regels voor coffeeshops. De rechtbank in Maastricht wees vandaag de eisen van de coffeeshop af, omdat er geen spoedeisend belang is en geen sprake is van een onrechtmatige daad door de burgemeester.
Josemans is tegen de sinds 1 mei verplichte registratie van leden. Hij weigert buitenlanders te discrimineren en vindt daarom het ook sinds 1 mei geldende verbod op het toelaten van niet-ingezetenen onjuist. Omdat er geen spoed is, komt de rechter niet toe aan een inhoudelijke beoordeling.
Het kort geding was mede aangespannen door de Vereniging Officiële Coffeeshops Maastricht, waarbij 13 van de 14 coffeeshops in de Limburgse hoofdstad zijn aangesloten. De betrokken coffeeshophouders beraden zich maandagmiddag over verdere stappen.
Easy Going mag vanaf maandag weer open maar blijft dicht. Openen heeft volgens Josemans geen zin meer. Ook de meeste andere Maastrichtse coffeeshops waren maandag nog gesloten uit protest tegen de nieuwe regels.
Zodra de coffeeshops weer open gaan zal Maastricht die opnieuw controleren op naleven van de nieuwe regels, liet de gemeente maandag weten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Doodgeschoten Akram el Idrissi (21) was mogelijk niet het doelwit in Amsterdamse Rivierenbuurt
Amsterdammer Akram el Idrissi (21) was mogelijk niet het doelwit van de schietpartij die hem op 23 maart fataal werd in de Rivierenbuurt. Een vriend uit zijn groepje vermoedt dat de kogels voor hem bedoeld waren. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
Corona
Huisartsen sturen ‘motie van treurnis’ naar minister over nieuwe prikronde: ‘Onbeschofte actie’
Huisartsen, verenigd in twee actiegroepen, sturen massaal een boze e-mail met een ‘motie van treurnis’ naar zorgminister Kuipers. De artsen balen dat zij binnen hun praktijk moeten uitzoeken welke patiënten als eerste in aanmerking komen voor een nieuwe coronaprik. -
PREMIUMupdate
Passagier (18) die foto van neergestort vliegtuig stuurt mag vijf jaar niet vliegen met Transavia
De 18-jarige reiziger die woensdag vlak voor vertrek van zijn vlucht vanuit Rotterdam The Hague Airport een foto van een neergestort vliegtuig rondstuurde, kwam binnen een paar uur weer vrij. Maar daarmee is de kous niet af: hij heeft van Transavia een vliegverbod gekregen.
-
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
PREMIUMInterview
Gerard Spong is terug en dat is best een wonder: ‘Ik had 25 procent kans om te overleven’
Corona bracht topadvocaat Gerard Spong (76) op het randje van de dood. Dat hij er nog is, noemt zijn directe omgeving ‘een wonder’. ,,De arts vroeg: ‘Hoever mogen we gaan met behandelen?’ Ik zei: ‘Tot het uiterste, dokter’.’’ -
PREMIUM
Hoe Nederlandse amateurvoetballers zwart dik verdienen in België: ‘Jij had je huis met cash kunnen kopen’
Tientallen amateurvoetballers uit Nederland kunnen de verleiding niet weerstaan. Ze komen vooral uit Brabant, waar ze speelden voor een zakcentje of zelfs gratis, maar in België verdienen ze tienduizenden euro’s. Envelopjes vol geld en belastingontduiking zijn daar aan de orde van de dag, blijkt uit onderzoek van deze krant.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer