Gevonden lichaam is van vermiste Loes (18), politie sluit misdrijf uit
UPDATE 22.12 uurHet lichaam dat gistermiddag werd gevonden in het buitengebied van Oene is van de vermiste Loes uit Epe. Dat heeft de politie rond middernacht bevestigd. Een misdrijf wordt uitgesloten: het 18-jarige meisje kwam om het leven door een ‘noodlottig ongeval’. Het onderzoek is afgesloten.
Delen per e-mail
Wat dat noodlottig ongeval precies inhoudt, is niet bekend gemaakt.
Het lichaam van Loes werd gistermiddag gevonden bij de Middendijk in het gebied ten zuiden van het Gelderse dorp Oene. De weg was tot in de avond afgezet. Bij het lint verzamelden zich mensen, sommigen in tranen. Ook de vader van Loes was gisteren al op de vindplaats geweest en werd opgevangen door agenten.
Het onderzoek op de plek waar het lichaam is gevonden, werd in de loop van de avond afgerond. Lange tijd kon de politie nog niet zeggen of het inderdaad om Loes ging. Wel werd eerder bekend dat het om het lichaam van een jonge vrouw ging. De mensen die vlak in de buurt van de vindplaats wonen, mochten eerder gisteravond weer naar huis.
De 18-jarige Loes uit Epe kwam na een feestje in de nacht van vrijdag op zaterdag niet thuis. Daarna ging een grote zoektocht van start.
Feestje
De tiener had vrijdagavond een feestje van vrienden in Oene, vertelde haar vader gisteren. Rond 04.00 uur zou ze daar in haar eentje zijn vertrokken op een elektrische fiets richting Vaassen. De politie meldde dat ze voor het laatst was gezien in de buurt van de Deventerweg en de Vloeddijk in Oene.
De plek waar ze uiteindelijk blijkt te zijn gevonden, roept nog wel wat vraagtekens op omdat die niet op de meest logische route tussen Oene en Vaassen ligt. Maar de politie gaat niet uit van een misdrijf. Of haar fiets ook in de buurt van haar lichaam is gevonden, is nog onduidelijk.
Omdat Loes zaterdagmiddag niet op haar werk verscheen, gingen alle alarmbellen rinkelen. Politiewoordvoerder Marèl van Steenbergen sprak van een ‘urgente vermissing’. ,,Dat komt doordat dit niet binnen het patroon van haar gedrag past.’’
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMJoost mag 't weten
Wat moet ik met die moeilijke boeken van mijn leesclub?
Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. -
Meteorologische lente begint zacht, maar kou is nog niet uit de lucht
Morgen begint de meteorologische lente. Het weer trekt zich daar echter weinig van aan. Hoewel de week zacht begint, wordt het later namelijk een stuk frisser. -
PREMIUM
Zoekactie naar vermiste Tanja, mogelijk vanwege link met moordenaar
Politie en justitie gaan dit voorjaar in de omgeving van Eindhoven en Geldrop zoeken naar het lichaam van de in 1993 verdwenen studente Tanja Groen. Dat er hier wordt gezocht, heeft vermoedelijk te maken met de veroordeelde moordenaar Wim S. uit Geldrop. -
PREMIUM
Sekswerkers komen met ‘peepshow op wielen’ naar Den Haag: ‘We worden behandeld als kleuters’
Vanaf volgende week mogen we weer naar de schoonheidsspecialist en naar de kapper, maar sekswerkers zijn uitgezonderd van de versoepelde coronamaatregelen. Zij protesteren dinsdag in Den Haag tegen de beslissing van het kabinet om sekswerk als contactberoep uit te sluiten. -
PREMIUMvideo
94 kilo, 1,86 meter lang en luistert naar de naam Jansen: Frank is dé gemiddelde Nederlander
Het zou je maar overkomen: in álles gemiddeld zijn. Een topprestatie zou je denken, maar verdient het wel een Nobelprijs om als ‘volstrekt gemiddeld’ betiteld te worden? Frank Jansen uit Wijchen is de ‘gelukkige’.
-
Coronavirus
LIVE | Fauci prijst ‘Leids’ vaccin aan, ziekenhuisbezetting coronapatiënten daalt licht
De Mobiele Eenheid gaat het Museumplein in Amsterdam ontruimen. Volgens de gemeente negeert de groep demonstranten de waarschuwingen en bevelen van de politie en treedt de ME nu op om het plein te ontruimen. Rond 14.00 uur verzamelde zich een grote groep van honderden mensen in Amsterdam om ‘koffie te drinken’. Ook vandaag houden we je op de hoogte van alle ontwikkelingen in ons liveblog. Oudere berichten vind je hier. -
PREMIUMvideo
Wanhopige en massale zoektocht naar vermiste Loes bij Oene: ‘Het zou je kind maar zijn’
De hele dag is het een komen en gaan van mensen in het buitengebied van Oene, waar het doorgaans zo rustig is. Jong en oud zoekt wanhopig naar de vermiste 18-jarige Loes, die na een feestje in de nacht van vrijdag op zaterdag niets meer van zich heeft laten horen. -
PREMIUM
Hoe Atif S. betrokken raakte bij het grootste drugstransport ooit
Hij zit in de cel omdat hij voor 600 miljoen euro aan cocaïne zou ophalen. Hoe raakte de 28-jarige Atif S. uit Vlaardingen betrokken bij het grootste drugstransport naar Europa ooit? ,,Het verrast mij niet”, zegt een jeugdvriend.