Fors meer meldingen seksueel geweld bij Slachtofferhulp
Het aantal slachtoffers van seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld dat zich bij Slachtofferhulp Nederland meldt, is dit jaar gestegen met 25 procent. Dit jaar ging het tot en met november om ruim tienduizend mensen.
In de periode dat de onthullingen van seksueel wangedrag bij het televisieprogramma The Voice uitkwamen, hielp de organisatie 56 procent meer slachtoffers dan in diezelfde periode een jaar eerder.
Onder meer de media-aandacht voor het onderwerp leidde volgens Slachtofferhulp Nederland gedurende het hele jaar tot een toename in het aantal meldingen. Juristen van de organisatie hebben dit jaar tot en met november bijna 20 procent meer slachtoffers ondersteund dan in diezelfde periode in 2021.
Volgens Katja Nijland, psychosociaal adviseur seksueel geweld bij Slachtofferhulp Nederland, zijn de slachtoffers die zich nu vaker melden onder te verdelen in twee groepen. Mensen die zich voor het eerst realiseren dat ook zij slachtoffer zijn, onder meer door de vele aandacht voor het onderwerp. En slachtoffers die in het verleden te maken hebben gehad met seksueel geweld en daar opnieuw hulp voor zoeken.
Erg schrikken
Nijland noemt de cijfers ‘erg schrikken’. ,,We krijgen wel een beter beeld van hoe groot de groep is. En het is een mooi gegeven dat mensen een lagere drempel ervaren om zich uit te spreken en hulp te zoeken.”
Slachtofferhulp Nederland deelt ook cijfers van zusterorganisatie Perspectief Herstelbemiddeling. Deze organisatie bemiddelt tussen daders en slachtoffers van onder meer seksueel geweld. Dit jaar was 30 procent van alle zaken gerelateerd aan seksuele misdrijven. In heel 2021 ging het om 232 zaken. Dit jaar zijn het er tot en met november al 344, aldus Slachtofferhulp.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
417 verwaarloosde cavia’s bij vrouw uit huis gehaald: ‘Uit de hand gelopen hobby’
Liefst 417 zwaar verwaarloosde cavia’s kreeg dierennoodopvang Flappus in Zwolle afgelopen week binnen. De dieren werden uit één woning gehaald. Veel van de zeugen zijn zwanger en daardoor gaat het aantal de komende weken nog flink oplopen. ,,Ik denk wel tot duizend”, zegt dierenverzorger Sven Bosboom. ,,Dit hebben we echt nog nooit meegemaakt.” -
SCHIETPARTIJ ZWIJNDRECHT
Aantal tips over voortvluchtige schutter ‘Lucky’ loopt gestaag op, maar wachten blijft op aanhouding
Het aantal tips over de voortvluchtige Minh Nghia Vuong blijft gestaag oplopen. Na de tv-uitzending van Opsporing Verzocht van afgelopen dinsdag kreeg de politie opnieuw vijftien tips van mensen die denken de Zwijndrecht-schutter te hebben gezien of een vermoeden hebben waar hij verblijft. -
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
PREMIUM
Lieve Debby: ‘We ruziën zelfs over het inpakken van de boodschappen, gaat onze relatie wel werken?’
Debby Gerritsen weet alles over de liefde, lust en het leven. Uit eigen ervaring en als host van de populaire podcast Over de liefde. Hier beantwoordt Debby elke week een liefdes-, lust- of levensvraag van een lezer. Deze week vraagt Sanne zich af of haar relatie niet gedoemd is om te mislukken, omdat zij en haar vriend elkaars tegenpolen zijn. -
PREMIUM
Cynthia moest haar man en dochtertje (1) achterlaten in Australië: ‘Leven ligt totaal overhoop’
Ze ging naar Australië om te reizen, inmiddels is Cynthia Chikonyora (29) er getrouwd en heeft een kind van 1. Maar 16 januari kreeg ze na een ingewikkeld, bureaucratisch visumproces plotseling ongelooflijk nieuws: ze werd direct het land uit gezet. De Rotterdamse moest haar man en kind achterlaten.
-
PREMIUMcolumn
Megawinst voor Shell, en wij gewone mensen maar elk dubbeltje omdraaien
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
-
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
column
Om vijf uur ’s ochtends je bed uit, net als Obama: waarom we graag succesvolle mensen nadoen
Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: routines van succesvolle mensen