Drie van de vijf 'Groningse' asielzoekers vrijgesproken
De rechter heeft drie van de vijf asielzoekers vrijgesproken die volgens het Openbaar Ministerie in de stad Groningen voor overlast zouden zorgen door op rooftocht te gaan. Het OM eiste eerder nog celstraffen van zes tot twaalf weken. Groningen heeft volgens de burgemeester last van een groep asielzoekers die de asielprocedure zouden misbruiken om uit stelen te gaan.
Het zou in Groningen vooral gaan om Marokkaanse asielzoekers die op grote schaal zakkenrollen in de binnenstad van de studentenstad. Volgens de burgemeester gaat het niet alleen om Noord-Afrikanen, ook Nederlanders en Oost-Europeanen zijn betrokken bij de diefstallen. De eerste twee zakkenrollende asielzoekers zijn door de rechtbank in Groningen al veroordeeld tot gevangenisstraffen van vier en vijf weken. Zij stonden vorige week terecht tijdens een snelrechtprocedure.
Rooftocht
De rechtbank in Assen boog zich vandaag over vijf Marokkaanse verdachten die eveneens in de stad Groningen op rooftocht zouden zijn gegaan. Zij kwamen vanuit Ter Apel en Delfzijl naar de binnenstad. Het zou vooral gaan om gestolen pinpassen en telefoons. Een van de verdachten werd in korte tijd maar liefst tien keer aangehouden.
De rechtbank oordeelde dat alle vijf verdachten vrijgesproken moeten worden van deelname aan een criminele organisatie en diefstal in vereniging. Twee van de vijf verdachten werden wel veroordeeld voor de diefstal van een telefoon en het gebruiken van een gestolen pinpas. Zij moeten respectievelijk vier en acht weken de cel in.
De asielzoekers die werden veroordeeld, moeten eerst hun straf uitzitten. Daarna worden ze naar een uitzetcentrum gebracht.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
update/met video
Eerste tropische dag van het jaar een feit, morgen code geel om onweersbuien
Het KNMI heeft voor morgen code geel afgegeven voor het hele land vanwege onweersbuien. Maar vandaag is de eerste tropische dag van het jaar een feit. In het Limburgse Arcen steef het kwik naar 30,1 graden. Dat staat in schril contrast met morgen, als in de middag zware onweersbuien worden verwacht en het in het oosten zelfs flink kan waaien, regenen en hagelen. -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
Met video's
Problemen op spoor door blikseminslag en omgevallen bomen, vrijdag opnieuw noodweer
Code oranje is donderdagmiddag om even voor 16.00 uur voor het hele land beëindigd. Maar op het spoor zijn veel problemen ontstaan door het noodweer. Vooral rond Utrecht vielen treinen uit en is het druk op de perrons.
-
PREMIUMMet video
Doorbraak in onderzoek naar dood van Sedar Soares (13): politie trekt ‘verdrietige conclusie’
Een doorbraak in het onderzoek naar de dood van Sedar Soares (13): het Rotterdamse jongetje is negentien jaar geleden niet omgebracht vanwege een sneeuwbal, maar blijkt te zijn geraakt door een verdwaalde kogel. -
Code geel in zuiden en midden van het land wegens mistbanken
Het KNMI heeft in de nacht van donderdag op vrijdag code geel afgeven voor het zuiden en midden van het land wegens mistbanken. In de provincies Zeeland, Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg komen mistbanken voor met lokaal zicht tot minder van 200 meter. -
Tweede Kamer wil snelle herziening lopende uithuisplaatsingen toeslagenkinderen
Het kabinet moet lopende uithuisplaatsingen van kinderen uit gezinnen die slachtoffer waren in het toeslagenschandaal herzien. Een voorstel van Kamerlid Pieter Omtzigt en SP-leider Lilian Marijnissen hiertoe is met algemene stemmen aangenomen, hoewel het kabinet het voorstel had ontraden.