Anti-fascisten nemen geen afstand van betoger die Baudet dood wenst
De anti-fascistische beweging AFA Nederland neemt geen afstand van de actie van een vrouwelijke demonstrant tijdens een antiracisme-demonstratie in Amsterdam. De vrouw droeg zaterdag een spandoek met het logo van AFA Nederland en riep doodsbedreigingen aan het adres van Thierry Baudet. Ze scandeert ‘Als je Thierry dood wil schieten, zeg dan paf’.
,,Een reactie op één demonstrant vinden wij ongepast zolang invloedrijke politici als Baudet en Wilders hele bevolkingsgroepen demoniseren. Met het verklaren dat je liever een witte samenleving wil, of dat je migranten als uitzuigers ziet, of -zoals Wilders- dat je wilt regelen dat er minder Marokkanen komen, demoniseer je een hele bevolkingsgroep. Je laat duidelijk zien dat je deze mensen minder vindt en dat ze weg zouden moeten’’, aldus een woordvoerster van AFA Nederland.
Rechtvaardiging aanslagen
Volgens haar is het taalgebruik van Wilders en Baudet zelfs een rechtvaardiging voor aanslagen. ,,Kijk naar Christchurch, kijk naar Utoya, de daders verwezen naar dergelijke politici. Als we het weer over demonisering gaan hebben prima, maar wij vinden dat er aandacht moet zijn voor het grotere plaatje. Dehumanisering van bevolkingsgroepen door een politicus als Baudet.’’
PVV-leider Geert Wilders eist vervolging van de vrouw die de doodsbedreigingen uitte. Ook andere politici reageren fel op de actie van de betoger.
Gevaarlijke gek
Wilders reageerde op Twitter vol afschuw op het filmpje. ,,Dus een vraag over meer of minder Marokkanen mag niet, maar roepen een politicus dood te schieten wel?? Ik zou zeggen @Het_OM oppakken en vervolgen die gevaarlijke linkse gek van dat filmpje en kappen met die belachelijke rechtszaak tegen mij”, aldus de PVV-voorman.
De Amsterdamse politie zegt op de hoogte te zijn van de beelden en in overleg met het Openbaar Ministerie onderzoek te doen. Zo kijkt de politie of er meer filmpjes in omloop zijn en wat er tijdens de demonstratie allemaal is geroepen. Het OM bekijkt op zijn beurt de strafbaarheid van de uitlatingen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
PREMIUM
Meer dan 50 dna-matches met Zwolse ‘spermadokter’: ‘Steeds meer mensen van de Veluwe’
Het aantal dna-matches in de zaak-Wildschut blijft toenemen. Tot dusver zijn vijftig mensen gelinkt aan de oud-gynaecoloog van het voormalige Sophia ziekenhuis in Zwolle. Hij gebruikte in de jaren tachtig en negentig zijn eigen sperma bij vruchtbaarheidsbehandelingen. -
PREMIUMBrandbrief
Jeugdbeschermers slaan alarm: ‘Op spoedeisende hulp zijn geen wachttijden, in jeugdhulp veel te veel’
Een derde van de kinderen die onder toezicht worden gesteld, moet veel te lang wachten op passende hulp. In een brandbrief slaan de Raad voor de Kinderbescherming en elf jeugdbeschermingsorganisaties alarm. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen.
-
Met video's
Problemen op spoor door blikseminslag en omgevallen bomen, vrijdag opnieuw noodweer
Code oranje is donderdagmiddag om even voor 16.00 uur voor het hele land beëindigd. Maar op het spoor zijn veel problemen ontstaan door het noodweer. Vooral rond Utrecht vielen treinen uit en is het druk op de perrons. -
Belgische F-16’s onderscheppen vliegtuig boven Nederland na bommelding
Twee Belgische F-16’s hebben dinsdag in het Nederlandse luchtruim een vrachtvliegtuig vanuit China onderschept en begeleid naar de luchthaven van Luik. De reden is een bommelding, die later vals bleek te zijn. Dat zegt Christian Delcourt, woordvoerder van de luchthaven in Luik. -
PREMIUM
Waarom complotdenkers dik 200.000 euro moeten aftikken bij gemeente: ‘Uniek hoge schadeclaim’
Ruim twee ton krijgt Bodegraven-Reeuwijk van drie complotdenkers. Joost Knevel, Wouter Raatgever, en Micha Kat hebben met hun theorie over satanistische kindermoorden de gemeente flink op kosten gejaagd, vindt de Haagse civiele rechter.