Amnesty ziet af van kort geding om foto Willem Engel met logo organisatie
Amnesty International spant toch geen kort geding aan tegen jurist Jeroen Pols van Viruswaarheid. Dat laat een woordvoerder van de mensenrechtenorganisatie weten. Pols heeft de afbeeldingen, waarop hij oneigenlijk gebruik zou maken van de vormgeving en het logo van Amnesty International, afgelopen weekend verwijderd van sociale media.
Volgens Amnesty waren de afbeeldingen in strijd met de merk- en auteursrechten van naam en logo. Een van deze ‘posters’ moest duidelijk maken dat tegenstander van de coronamaatregelen Willem Engel een politieke gevangene is. Door het verwijderen van de afbeeldingen is het ‘misverstand dat Amnesty actievoert voor Willem Engel’ uit de wereld, zegt de woordvoerder.
Pols deelt nog wel afbeeldingen in de kleuren van de mensenrechtenorganisatie. ,,Omdat het logo er niet meer op staat en het een oproep aan Amnesty betreft, behoort dat gewoon tot de vrijheid van meningsuiting. Iedereen mag Amnesty aanspreken en vragen om iets te doen’’, aldus de organisatie. ,,Amnesty blijft wel in de gaten houden of Pols het merkenrecht van Amnesty niet schendt en valse verwachtingen wekt over acties van Amnesty voor Willem Engel.’’
Tekst gaat hieronder verder.
De jurist van Viruswaarheid zei vrijdag al dat hij de posters zou verwijderen, waarbij een misverstand zou kunnen ontstaan over wie de afzender is. Dat heeft hij afgelopen weekend dus gedaan. Berichten waarin Pols forse kritiek uit op de mensenrechtenorganisatie blijven wel staan, benadrukt de jurist.
Volgens Pols maakt Amnesty ‘een slechte beurt’ door het niet op te nemen voor Engel. Pols vindt namelijk dat de organisatie niet consequent is in het selecteren van de zaken waarvoor zij actievoeren. ,,Er zijn tientallen vergelijkbare zaken van opruiing in het buitenland waar Amnesty van alles van vindt, en in het geval van Willem horen we niets van ze. Dat vind ik kwalijk’’, zegt Pols.
Amnesty had hier eerder op gereageerd door te stellen dat er op dit moment geen politieke gevangenen of gewetensgevangenen achter de tralies zitten in Nederland. Maar dat omschreef Pols als ‘totale onzin’. ,,Hoe kunnen ze die claim maken als zij het dossier rond Willem Engel niet eens kennen? Ze mogen blij zijn dat wij het werk voor hen doen.’’
Twee weken langer in cel
De oprichter van Viruswaarheid zit op dit moment vast omdat hij verdacht wordt van het plaatsen van opruiende berichten tijdens de coronacrisis. Afgelopen vrijdag besliste de rechter-commissaris van de rechtbank in Rotterdam dat de man twee weken langer in de cel blijft.
Bekijk onze nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Coronascepticus Willem Engel voor de rechter: hoe kansrijk zijn de zaken tegen hem?
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMKankerpatiënt
Shymo's dagboek verschijnt 2 jaar na haar dood voor lotgenoten: ‘Ze schreef het boek dat ze zelf miste’
Terwijl ze vurig hoopte op een experimentele behandeling in het buitenland, hield de doodzieke Shymo Korver (20) een dagboek bij om haar lotgenoten te helpen. Met hulp van haar familie komt dat twee jaar na haar dood alsnog uit. ,,Ze schreef het boek dat ze zelf zo heeft gemist.” -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
met video
Lang pinksterweekend wordt warm en zonnig, komende weken geen regen voorspeld
Het weer blijft de komende weken ‘uitzonderlijk stabiel’ in ons land. Volgens Weerplaza hoeven we tot ver in de eerste week van juni geen buien te verwachten. Dat zorgt onder meer voor een zonnig pinksterweekend, waarin wordt aangeraden goed te smeren.
-
kort geding
Jurist Viruswaarheid haalt Engel-poster weg, maar voor Amnesty is dat niet genoeg
-
-
-
PREMIUM
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUM
Meer mensen kunnen huis niet meer betalen en moeten bij vrienden of in auto slapen
De dakloze is allang niet meer de verwarde zwerver achter een winkelwagentje, maar steeds vaker een doorsneeburger die de eindjes niet meer aan elkaar geknoopt krijgt. Donderdag vindt een conferentie plaats waarbij oplossingen hiervoor worden gepitcht. ,,Deze dakloosheid is niet met zorg op te lossen, het is een huisvestingsprobleem.”