Via omweg komt er alsnog een bedrijfswoning aan de Boomdijk in Kats
KATS – ‘Diep teleurgesteld’ was wethouder Adrie van der Maas vorig jaar november. De gemeente Noord-Beveland wilde twee bedrijfswoningen toestaan in het buitengebied van Kats, maar werd teruggefloten door het provinciebestuur. Via een omweg komt die woning er nu alsnog.
De Zeeuwse Rozentuin en een handel in authentieke bouwmaterialen. Op het eerste oog lijken deze bedrijven weinig gemeenschappelijk te hebben, maar er zijn wel degelijk overeenkomsten. Beide firma's zijn gevestigd in Kats en beide ondernemers willen een woning bij hun bedrijf bouwen. Los van elkaar klopten ze aan bij de gemeente Noord-Beveland. Die zag mogelijkheden in de provinciale ruimte-voor-ruimteregeling. Volgens die regeling mag voor iedere vijfhonderd vierkante meter aan voormalige agrarische bebouwing die verdwijnt, één compensatiewoning gebouwd worden in het Zeeuwse buitengebied.
Bij onevenredig hoge sloopkosten kan de provincie meerdere woningen toestaan. De gemeente vond dat de sloopkosten van twee varkensstallen aan de Zuidlangeweg in Kats onder de noemer ‘onevenredig hoog’ vielen, maar daar was de provincie het niet mee eens. Lenze Plass van de Rozentuin had geluk: hij mocht zijn bedrijfswoning bouwen. Voor Adrie en Annelies van Schoonhoven van de bouwmaterialenhandel pakte het besluit minder goed uit.
„We gaan kijken of er voor de familie Van Schoonhoven andere mogelijkheden zijn”, zei wethouder Van der Maas toen. Dat is gelukt, via de ruimte-voor-ruimteregeling die eerder juist roet in het eten gooide. Dankzij de sloop van een aantal schuren bij een voormalige veehouderij in Borssele kunnen de Van Schoonhovens toch een bedrijfswoning bouwen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMde agenda
Met dagenlang bluesmuziek en potjes bier je misère wegzingen in Kwadendamme
De rubriek ‘De Agenda’ gaat over de mensen achter evenementen op De Bevelanden. Deze keer over de mannen achter Bluesfestival Kwadendamme op vrijdag 13 en zaterdag 14 mei. Al bijna dertig jaar houden vrienden Kees Wielemaker (62) en Peter Kempe (65) de blues levend in Zeeland. ,,Wij werken niet toe naar een hoofdact.” -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Motorpech brengt jacht in gevaarlijke situatie in Nauw van Bath
HANSWEERT - Een zeiljacht is dinsdagmiddag door motorpech op de strekdam gestrand in het Nauw van Bath. -
PREMIUM
Kwadendamme is één grote camping: eerste gasten van Bluesfestival kamperen al dagen in de berm
KWADENDAMME - De omgeving van het sportpark in Kwadendamme is één grote camping. In bermen, op hoekjes gras en op de naastgelegen boerderij van Van 't Westeinde: elk plekje is bezet. Het bluesfestival drukt z'n stempel op het dorp.
-
PREMIUM
Zeeuwse illustrator live in actie tussen winkelend publiek: ‘Zal ik je een foto van mijn honden sturen?’
GOES - Piep, piep, piep - een hoogbejaarde dame rijdt achteruit met haar elektrische rolstoel door boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Ferdy Remijn tekent onverstoorbaar verder. -
PREMIUM
Ook verhuizing is een optie voor Juliana van Stolbergschool in Kapelle
KAPELLE - Eigenlijk zou de Juliana van Stolbergschool in Kapelle flink verbouwd worden, maar de gemeente kijkt nu ook serieus naar nieuwbouw elders in het dorp. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer