Hondenspeelplaats Goes-Zuid definitief van de baan
GOES - Het plan voor een omheinde hondenspeelplaats in Goes-Zuid is van de baan. Er is onvoldoende draagvlak, concluderen de gemeente Goes en de Stichting Buurtwerk Goes-Zuid na diverse gesprekken.
Delen per e-mail
Met een dubbel gevoel heeft de Stichting Buurtwerk Goes-Zuid de stekker uit het project hondenspeelplaats getrokken. „Voor Alie (Heerspink, red.) hadden we het graag anders gewild”, zegt voorzitter Ellemijn van Waveren van de Stichting Buurtwerk Goes-Zuid. „Maar we moeten ook realistisch zijn.”
Het plan voor de losloopweide werd binnen de stichting altijd getrokken door Alie Heerspink. Zij overleed vrij plotseling op 1 september vorig jaar. „Het vuur waarmee Alie zich inzette voor de hondenspeelplaats, dat kunnen wij niet”, zegt Van Waveren. „Zeker niet omdat we merkten dat het in de loop van het traject een kwetsbaar dossier is geworden.” Daarmee doelt de voorzitter op het vinden van een locatie, wat tot op heden niet lukte door bezwaren van omwonenden.
Bij de eerste geopperde plek - naast de pannakooi, vlakbij de flat Boszicht - waren omwonenden bang voor overlast door blaffende honden en rondhangende jongeren. Toen bleek dat de kinderen van de vlakbij gelegen mytylschool De Sprienke vaak op het bewuste stuk gras spelen, zetten gemeente en wijkvereniging een streep door die locatie. Er werd een nieuwe stek gevonden bij de ijs- en skeelerbaan, maar die riep eveneens weerstand op vanwege het gebrek aan parkeerruimte.
De gevoeligheid van de locatie en het overlijden van Heerspink maakten dat de wijkvereniging het dossier hondenspeelplaats de afgelopen maanden even heeft laten rusten. „In gesprekken met de gemeente hebben we ons vervolgens over de toekomst van het project gebogen”, zegt Van Waveren. „Daaruit is naar voren gekomen dat het voor ons niet goed voelt om ermee door te gaan. Er is onvoldoende draagvlak in de wijk.”
Dat er nu geen hondenspeelplaats komt, betekent volgens Van Waveren niet dat hij er nooit meer komt. „Als in de toekomst mensen aangeven zich daarvoor te willen inzetten, gaan we de boel opnieuw bekijken.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMREPORTAGE
Gekte op de Zeeuwse woningmarkt: ‘Als je er niet in meegaat, vind je nooit een huis’
VLISSINGEN - Overbieden is nu ook op de Zeeuwse huizenmarkt de norm geworden. De helft van de woningen gaat inmiddels boven de vraagprijs weg. Wie op zoek is, mag al blij zijn als het lukt een bezichtiging te regelen. En dan nog is de kans groot dat je achter het net vist. ,,Soms zakt de moed je wel in de schoenen.” -
Nieuwe locatie in beeld voor hondenspeelplek in Goes-Zuid
GOES - De omheinde hondenspeelplaats in Goes-Zuid komt op een andere locatie dan aanvankelijk de bedoeling was. De voorziening komt nu bij de ijs- en skeelerbaan te liggen. -
Wijkvereniging Goes Zuid geraakt door overlijden van Alie Heerspink (70)
GOES - In Goes is op 70-jarige leeftijd Alie Heerspink overleden. Ze genoot vooral bekendheid in de wijk Goes-Zuid. -
Stem... eh... blanco?
ELLEWOUTSDIJK - Het is enorm en effen wit. Sinds kort hangt bij de ingang van Ellewoutsdijk een banier. Keurig vastgemaakt aan een groot rek van de gemeente Borsele dat speciaal voor dit doel is neergezet. Het witte vlak roept vragen op. -
Omheinde hondenspeelplaats Goes stap dichterbij
GOES - De komst van een omheinde hondenspeelplaats in Goes is een stap dichterbij.
-
Populieren Prinsendijk leggen ’t loodje
KORTGENE - Aan de Prinsendijk in Kortgene is begonnen met het rooien van vijfhonderd populieren. Dat gebeurt in opdracht van Staatsbosheer omdat de bomen aan het eind van hun latijn zijn. -
PREMIUM
Wijkvereniging Goes Oost krijgt geen subsidie meer; ‘Einde van activiteiten en wellicht van de wijkvereniging’
-
Wijkvereniging Goes-Zuid dubt over hondenspeelplaats
GOES - Het is onduidelijk of er nog een omheinde hondenspeelplaats komt in Goes-Zuid. ,,We zijn aan het nadenken over wat we ermee moeten'', zegt voorzitter Ellemijn van Waveren van de Stichting Buurtwerk Goes-Zuid. Volgens haar stuit ook de nieuwe locatie op verzet van omwonenden.
0 reacties