Goese raad staat niet te springen om grond voor nieuw bedrijventerrein te onteigenen
GOES - Het was schoorvoetend, maar de gemeenteraad van Goes is donderdag akkoord gegaan met het starten van een onteigeningsprocedure voor gronden die nodig zijn voor het toekomstige Bedrijvenpark Deltaweg.
Delen per e-mail
Dat bedrijvenpark moet aan de westzijde van de Deltaweg komen, pakweg tussen hotel Van der Valk en snelweg A58. Met en paar grondeigenaren in dat gebied komt de gemeente er maar niet uit, zoals onder meer met een jonge agrariër die er grond heeft. Hij vraagt 50 euro per vierkante meter, de gemeente biedt 21 euro. Dat is een heel groot gat.
Wethouder Joost de Goffau zegt dat hij er nog altijd naar streeft om er met alle grondeigenaren minnelijk uit te komen, maar zegt dat het als stok achter de deur nodig is om de procedure voor onteigening alvast op te starten, zodat later geen vertraging optreedt. Veel fracties vinden onteigening echter een zwaar middel. ,,Wij hechten zwaar aan het eigendomsrecht’’, zei Stan Jasperse (VVD). ,,Maar uiteindelijk vinden we het ontbreken van uitgeefbare grond voor bedrijven nóg erger dan onteigenen.’’ Hij doelt daarmee op het feit dat er in Goes momenteel geen kavels zijn voor bedrijven. Uiteindelijk stemde alleen D66 tegen het opstarten van de procedure voor onteigening.
Met de genoemde agrarische ondernemer is de gemeente overigens ook in gesprek over een totale bedrijfsverplaatsing. Hij is namelijk ook eigenaar van de grond nabij het Tiendenplein waar de tweede brandweerkazerne moet komen. En hij bezit grond die in de toekomst wellicht nodig is voor het verbreden van de Deltaweg. Hij staat open voor een complete verplaatsing van zijn bedrijf.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMREPORTAGE
‘Zeeland heeft helemaal geen filters nodig’: weerfotografen zetten provincie pas écht op de kaart
Ze zijn misschien wel beroemder dan welke Zeeuw dan ook. Toch weten er maar weinig wie schuilgaan achter de namen die dagelijks op hun beeldscherm te zien zijn. Wie zijn toch de weerfotografen die steeds maar de journaals halen met hun Zeeuwse wolkenplaatjes? -
PREMIUM
College van Goes blijft achter plan voor woonvoorziening van 's-Heeren Loo staan
-
Man (93) verdronken in vijver Lewedorp
LEWEDORP - Aan de Postweg in Lewedorp is vanochtend een dode man aangetroffen. Hij lag in een vijver. De 93-jarige man bleek te zijn verdronken. -
PREMIUMuit eten | video
‘Hiervoor kan ik mijn man, die niet van soep houdt, wakker maken’
Na bijna dertig jaar kookervaring bij Culinair Gilde Zeeland, staat Elma van Winsen behoorlijk haar mannetje in de keuken. Haar kookschrift staat vol mooie recepten met soms ingewikkelde technieken. Toch kiest ze nu voor eenvoud. ,,Deze garnalenbisque kan iedereen maken en is bijzonder smaakvol. Zo lekker dat ik mijn man, die niet van soep houdt, ervoor wakker kan maken.’’ -
PREMIUM
Duitse aanwinst voor de Stoomtrein Goes-Borsele is aangekomen in Zeeland, nu nog een nieuw kleurtje
HOEDEKENSKERKE - De verbouwing en uitbreiding van De Buffer, het onderkomen van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) in Hoedekenskerke, komt op stoom. Deze week kwam vanuit Duitsland het treinrijtuig aan dat binnenkort als restauratiewagon naast het gebouw komt te staan.
-
Vergeten kandidaat voor kavel in Steehof loot nummer 34
YERSEKE - De mensen die eerder dankzij loting in aanmerking kwamen voor één van de twintig kavels in bouwplan Steehof in Yerseke, kunnen opgelucht ademhalen. De ‘vergeten’ kandidaat, die alsnog mocht meeloten, kreeg vandaag nummer 34 toegewezen. -
PREMIUMvideo
Buurtbus rijdt weer: ‘Benieuwd of alle vaste passagiers terugkomen’
KORTGENE - De kleinste schakel in de busdienst is weer aangehaakt. Na bijna een jaar van stilstand rijden de buurtbussen van Connexxion weer door Zeeland. Ook lijn 593 Kortgene-Kats is maandag weer in bedrijf, met vrijwilligster Marian de Fouw-Wisse achter het stuur. -
Terrassen in Goes mogen straks weer groter zijn
GOES - Horecagelegenheden in Goes kunnen, waar mogelijk, ook de komende tijd een groter terras hebben dan normaal. Dat hebben burgemeester en wethouders besloten.