Volledig scherm
© Thinkstock

Dit is het programma van Koningsdag op de Bevelanden en Tholen

PROGRAMMA KONINGSDAGDe Oranjecomités hebben op de Bevelanden en Tholen weer gezorgd voor een Koningsdag vol festiviteiten en activiteiten. Hieronder vindt u alle activiteiten per dorp of stad.

Colijnsplaat

06:00 Gratis wekservice door de blikkenbussen rijders
10.30 Vertrek optocht bij Cleijenborch
11.15 Einde optocht en aubade m.m.v. Brassband Wilhelmina
11.30 Bellenblazen
13:00 Fietspuzzeltocht voor kinderen en volwassenen, start bij dorpshuis
14:00 – 14:30 Inleveren baksels voor de taartbakwedstrijd.
14:15 -17:00 Kinderspelletjes
17:00 Prijsuitreiking optocht, taartbakwedstrijd en leukst versierde huis
17:30 Dorpsbarbecue in dorpshuis
19:30 Feestavond m.m.v. DJ Patrick

Gawege

vanaf 9.00 Brocante- en Rommelmarkt bij Loods Gawege 12, opbrengst voor Stichting Ambulance Wens

Geersdijk

08:45 Dagopening bij het Drenthehuis door burgemeester Demmers, met muzikale begeleiding van harmonie Apollo
09:15 Muzikale rondgang
10:30 Kinderspelen voor de schooljeugd
12:00 Bellen blazen door de jeugd
14:00 Quizprogramma en bingo
21:00-01.00 Oranjebal , met optreden band The Moon en verloting

Goes

Vrijdag 26 april:
19.00-02.00 uur
: Kingsnight op de Grote Markt en 20.00-02.00 Avond van ’t kloppend hart in Café Baarends
Zaterdag:
09.00 Grootste vrijmarkt van Zeeland rond de gehele Oostvest
12.00-15.00 Koffieconcert bij Café Baarends
10.00-17.00 Reuzen springkussen bij het damplein
10.00-17.00 uur Zeilen in de Veste bij de Oostsingel
11.00-16.00 uur Lopen over water bij de Stenen Brug
10.00-16.00 uur Schilderwedstrijd bij de Voorstad
Diverse locaties straatartiesten en dansdemo’s, schminken en optredens bij Janvier
Rondgang Dweilband De Sjokkers

’s-Gravenpolder

vrijdag 26 april:
21.00-01.00
Het Foute Oranjefeest in het Dorpshuis
Zaterdag:
Gehele dag vrijmarkt, schminken en springkussen
10.00 Versierde fietstocht en pannenkoeken eten voor de jeugd
11.00 Broodmaaltijd voor 60+, aansluitend bingo
12.00 Prijsschieten
13.00 Zeskamp voor jeugd (6-12 jaar)
15.00 Zeskamp voor 13 jaar en ouder
17.00 ’s-Gravenpolder Got Talent
18.00 Prijsuitreikingen

Hansweert

09.30 Versierde fietsen verzamelen bij muziekzaaltje
10.00 Vlag hijsen
10.15 Optreden Scheldegalm in Ter Weel Maria Oord
12.30 Puzzeltocht, start bij dorpshuis
15.00 Zeskamp op voetbalveld
16.00 Bingo in dorpshuis
18.00 Prijsuitreikingen

Heinkenszand

09.00 Optocht o.b.v. Euterpe, start V.D. Biltplein
09.45 Spelletjes in de Stenge
10.00 Entertainment in Dijkstede, opening burgemeester en optreden Herenkoor
10.00-16.00 Tekenaar Jan-Willem maakt persoonlijke Leuntje en Merien
12.00 Vrijmarkt op Stengeplein
12.00-13.00 Inleveren cupcakes voor Heel Heinkenszand Bakt
12.45 Prijsuitreiking optocht
13.15 Oranje Roekoe Race
13.30 Prijsuitreiking Cupcake wedstrijd
14.00 Oranjespelen
16.00 Prijsuitreiking Oranje Roekoe Race
16.30-19.30 Live muziek met Gino and the Bulldoze Band
19.30 uur: Muziek met Sfaer Events

Hoedekenskerke

10.30 Vlag hijsen onder muzikale begeleiding, zingen van het Wilhelmus en het dorpslied
11.00 Start seniorenrit, autorit met onderweg een hapje en een drankje en start “Ommetje van Hoedjes”, wandeltocht over 5 km
11.00 – 12.00 Kindershow “Tikkie en Taco” in de grote zaal
14.00 Volleybaltoernooi, Megasweeper, Vrijmarkt, Mega Sjoelbak competitie en springkussen
15.30-18.00 Schminken
16.30 Barbecue
18.00 uur: Kinderdisco en aansluitend volwassenendisco

’s-Heer Arendskerke

08.15 uur Start lawaaioptocht
09.00 uur Dorpsontbijt in het Arendhuis
Aansluitend ballonnenclown voor de kinderen, er kan geschminkt worden, springkussen, grabbelton en kleedjesmarkt
11.00 Muziek van Brassband Excelsior en aansluitend verloting en fietstocht

’s-Heer Hendrikskinderen

09.30 Opening Koningsdag
09.45 Versierde herrieoptocht
10.30-12.00 Diverse activiteiten in het Heer Hendrikhuis met als thema “Verhuizen”
10.15u-12.00 Seniorenbingo
14.00-16.00 Zeskamp voor alle leeftijden
17.00-20.00 Barbecue
Ca. 18.00 Grote verloting
18.30 ‘s-Heer Hendrikskinderen Got Talent

Kamperland

10.00 Vlag hijsen en volkslied
10.00 Optreden clown Frederieke
10.30 Familiespelen
Doorlopend: Vrijmarkt, workshops, legervoertuigen en pizzatruck
12.00 Optreden Sambaband Obras Promo
13.00 Optreden straatclowns Tikie en Pat
13.00 Kamperlands kampioenschap Sjoelen
14.00 Meerkamp Bootcampstyle
14.00 Optreden Sandra den Hartog
16.00 Koningsverloting
16.00 Kinderdisco in De Soos
18.30 Kinderbingo
20.30 Bingo voor volwassenen

Kapelle/Biezelinge

7:50 Reveille vanaf de toren
8:00 Klokluiden
8:45 Aubade bij het gemeentehuis
12:00 Kinderspelen op het Kerkplein
12:00 Vrijmarkt op het kerkplein
15:00 Optredens Café de Herberg

Kattendijke

10.00 Aanvang met koffie/limonade en een oranje soesje in ‘t Katshuis
Aansluitend:
10.15-13.00 Muziek van O&U / de Echo, ontvangst van Burgemeester en wethouders, verkiezing Koning of Koningin, Stoelendans, Kinderspelen en springkussen en kinderen kunnen zelf hamburger bakken
20.00-01.00 Oranjebal ‘Sax op je feest’

Kloetinge

09:00 – 10:30 Koningsdag ontbijt op het Marktveld
09:45 – 10:30 Poppenkast
10:00 – 12:00 Uitslag ‘Eel Kloetinge bakt’
10:30 – 11:30 Fiets versieren
11:00 – 13:00 Kloetinge Ei Talent
11:00 – 13:30 Ons bin Creatief
11:30 – 12:30 Ringrijden
12:30 – 13:30 Obstakel Run Mini’s
13:00 – 14:30 Landrover Obstakel Run
13:00 – 15:00 Bingo
13:30 – 14:30 Roofvogel demonstratie
14:30 – 15:30 Optreden Excelsior
16:15 – 20:00 Muziekfeest

Kortgene

10.00 Opening Koningsdag op het Kerkplein, aansluitend Kinderoptocht
11.00 Foodplein geopend en Kinderspelen
13.30 Prijsuitreikingen optocht en Kinderspelen
14.00 Koningsfestival Kortgene met o.a. Live muziek van coverbands Ruizzz & Leftovers, Hindernisbaan, Mega Sjoelbak en springkussen en vrijmarkt
19.30 Sluiting festiviteiten op het Kerkplein

Krabbendijke

Vrijdag 26 april
21.00
Lampionoptocht
Zaterdag:
09.30 Aubade
10.30 Optocht
13.00 Vrijmarkt / kleedjesmarkt
13.30 Seniorenrit
13.30 Junior Zeskamp
15.00 Zeskamp
18.00 Puzzelrit
20.30 Bingo/prijsuitreiking puzzelrit

Kruiningen

07.45 Reveille, muziek verzorgt door EMM
08.00 Klokgelui, vlaggen uit
09.00 Aubade met aansluitend optocht, thema “Army Combat”, vertrek vanaf de muziektent
10.30 Kindermatinee
11.00 Goochelaar Leo van Troost
11.30–13.00 Junioren zeskamp, voor de jeugd van groep 3 t/m 6.
13.15 Prijsuitreiking juniorenzeskamp en kleurwedstrijd
13.00-16.00 Kindervrijmarkt (rond de Protestantse Kerk)
14.00–17.00 Zeskamp, voor jeugd vanaf groep 7 en volwassenen, aansluitend prijsuitreiking
19.00 Oranjeconcert door het Ichthuskoor in de Johanneskerk.
21.00-02.00 Dj Patrick Roelands in de Korenbeurs

Kwadendamme

08.55 Klokgelui met versierde rondgang
10.00 Activiteit voor de peuters en 4-kampspelen voor groep 1 t/m 8
10.00 Oriëntatierit vanaf groep 5
13.00 4-kampspelen vanaf groep 5
15.00 Oldtimershow en ringrijden voor oude tractoren
15.30 Dikke Bandenrace
Aansluitend Oranjebal

Lewedorp

08:45 Inschrijven Fiets/Lawaaioptocht
09:00 Start richting het dorpshuis
09:30 - 11:30 Kinderspelen en Vrijmarkt
13:00 Minidisco en Prijsuitreiking Fiets/Lawaaioptocht
14:30 Start Zeskamp op het Kerkplein
16:30 Eindspel en Prijsuitreiking Zeskamp

Nieuwdorp

Vrijdag 26 april:
20.00-01.00
Koningsbal
Zaterdag:
09.45-10.45 Optocht met als thema Expeditie Robinson, start Oranjeplein
10.45 Prijsuitreiking optocht
11.00-12.00 Bingo voor ouderen
11.00-12.30 Speurtocht
13.30 Recordpoging bellenblazen
13.30-16.00 Start Expeditie Robinson met o.a. Gladiatorenspel, Bungeerun en Stormbaan
14.00-16.00 Schminken
16.45 Prijsuitreiking en verloting
16.45-18.00 Kinderdisco

Oostdijk

09.45 Aubade door college B&W o.b.v. schoolorkest
10.10 Koffie-uurtje in Dorpshuis
10.30 Rodeo rijden en vrijmarkt aan de 2e Vlietweg
13.30-15.30 Kinderspelen voor kinderen t/m groep 6 (tent Rabeelshoek)
14.00 Zeskamp op het veld aan de Rabeelshoek
16.30 Prijsuitreiking Kinderspelen in de tent
18.45 Ringsteken in de 2e Vlietweg
20.45 Prijsuitreiking Zeskamp en ringsteken

Oudelande

09.30 Schminken en themaknutselen in het Dorpshuis
11.00 Rondgang door het dorp
12.00 Boerenfriet eten en prijsuitreiking mooiste fiets
13.00 Citygame Oudelande
15.00 Pinjata!
15.30 Stokvisknuppelen
17.00 Koningsbal met The Jukebox

Oud-Vossemeer

09.15 Aubade, dansen met Juf Roos en versierde fietsen
10.15, 10.45 en 11.00 Dikke Banden Race
11.15 Prijsuitreikingen en springkussen, spelletjes en stoepkrijten
14.00 Touwtrekken

Poortvliet

09:15 Versierde fietsen op het kerkplein voor de kinderen t/m 7 jaar
10:15 Aubade bij ‘t Ouwe Raed’uus
10:45-12:15 Kinderdisco, dansspel en springkussen voor kinderen van 1 t/m 7 jaar ‘t Ouwe Raed’uus
14:00-16:00 Bungee voetbal spel vanaf 8 jaar in de gymzaal
19:15 Prijsuitreiking bungee voetbal
19:30 Start gratis kinderronde rad van avontuur
20:00 Rad van avontuur voor de volwassenen, Swingo (bingo in een swing versie) en muziek van DJ Killian

Rilland

Woensdag:
vanaf 18.30 Speurtocht door het dorp voor jeugd t/m 15 jaar
Vrijdag:
14.00
Oranjebingo 55+ in recreatieruimte Oostkilhoek en De Nieuwe Vliedberg
Zaterdag:
10.30 Volksliederen en Versierde fietsoptocht, start bij De Nieuwe Vliedberg
11.15-12.00 Oranjebrunch voor alle kinderen
13.00-16.00 Vrijmarkt en spelletjes op de Hoofdweg, o.a. Bungeerun, boksring, ezel melken, twistermat en ballonnenclown
19.00 Prijsuitreiking mooist versierde fiets en Soundmix-playbackshow

Schore

10.30-12.00 Kindervrijmarkt en kinderprogramma (schminken, knutselen en spelletjes) op het sportveld
14.00-17.00 Survivalstormbaan
17.00 Gratis hamburgers en frikandellen eten voor alle leden
18.00 Puzzeltocht
20.00 Verloting en aansluitend Oranjefeest

Scherpenisse

09.00-10.00 Kinderen spelen op attracties 6-kamp met gratis Thools IJsje
10.30-11.00 Aubade bij de Sassegrave met medewerking Euterpe en zangeres Wilma Janmaat
11.15-12.30 Speurtocht voor jong en oud door Scherpenisse
12.30 Gratis lunch voor deelnemers speurtocht en prijsuitreiking
13.45 Start 6-kamp op de Ijsbaan achter de benzinepomp
19.00 Inloop KoningsBingo in de Sassegrave
22.00 Afsluiting van jubileum editie Koningsdag OVS ‘op naar de 10 jaar!’

Sint Annaland

Vrijdag 26 april: ‘Kingsnight’ in De Wellevaete met Hazes-hits door Martijn Fischer
Zaterdag:
08.30 Aubade bij De Meestoof
10.00 Rommelmarkt in de loods aan Langeweg 13A en start Kinderspelen
10.00 Openstelling Streekmuseum met expositie ’75 jaar bevrijding’
12.30 Verkoop bij opbod van bijzondere spullen
14.00 Koningshuisquiz in Annahof
15.30 Het Schorrekoor zorgt voor Setallands Oranje Meezingfestijn in De Wellevaete
19.00 Muzikale optocht met versierde fietsen m.m.v. Koninklijke Fanfare Accelerando. Dag wordt afgesloten met prijsuitreiking en Wilhelmus

Sint Maartensdijk

09.30 Aubade m.m.v. Euterpe, start op de Markt
10.00-12.30 Kinderspelen op de sportvelden
11.00-16.00 Openstelling Maartenskerk met rondleiding
14.00-16.00 Vrijmarkt en Willems Zotte 52 opdrachten tegen de klok (markt)
14.30 Puzzeltocht voor jong en oud
16.00 Oranjeconcert Euterpe (Maartenshof)
17.30 Gezamenlijke barbecue op de Markt

Sint Philipsland

Vrijdag 26 april:
22.00
Koningsnacht met DJ Brak-Party’s Zeeland in Grand Café Shmaak
Zaterdag:
08.00 Vlagwedstrijd
08.30-09.00 Muziekvereniging Concordia trommelt iedereen op
09.00-09.45 Vlag hijsen en aubade bij Dorpshuis De Wimpel
09.45 Kroontjes Speurtocht
14.00-16.30 Vrijmarkt en kinderbraderie op het Schoolplein van de Koningin Juliana School en pleintje brandweerkazerne
16.00 Prijsuitreiking vlagwedstrijd en speurtocht
18.15 Inschrijven autopuzzelrit in de brandweerkazerne, start vanaf 18.45 uur
21.15 Prijsuitreiking autopuzzelrit

Stavenisse

10.00 Fotopuzzeltocht vanaf het Van der Lek de Clercqplein
14.15 Volleybaltoernooi op het voetbalveld

Tholen

Vanwege de weersverwachting is het middagprogramma verplaatst naar het Meulvliet aan de Zoekweg in Tholen. 

08.00 Reveille vanaf korenmolen “de Hoop” aan de Oudelandsepoort
08.45 Koninklijke Muziekvereniging Concordia loopt via Molenvlietsestraat richting de Markt
09.00 Aubade op de Markt m.m.v. Concordia en alle schoolkinderen
09.20 Versierde fietsen wedstrijd
09.45 Prijsuitreiking versierde fietsenwedstrijd op parkeerterrein Dalemhof
10.30 - 13.00 Scoutingmarkt op de Oesterputten bij het scoutinggebouw
10.30 - 17.00 Ringrijden op de Markt
11.00 - 17.00 Start Kunstroute
13.00 - 16.00 Puzzeltocht voor het hele gezin
13.00 - 17.00 uur Oranjefeest “nieuwe stijl” met o.a. Vrijmarkt, ponyrijden, kinderspeelparadijs, mega hindernisbaan en drive-in show High Energy
18.00 - 20.00 uur Viswedstrijd in “de Veste” door de Pieterman, aansluitend prijsuitreiking

Waarde

08.30 Ophalen bellenblaas bij dorpshuis
09.00 Opstellen muziek voor de aubade
09.15 Muziek vertrekt richting monument, na het zingen volgt bellenblazen
10.00-11.30 Kinderspelletjes in Raadhuisstraat
10.00-17.00 Fair en vrijmarkt
12.40 Opstellen voor optocht
13.00 Vertrek optocht
14.40 Prijsuitreiking optocht en versierde straat en huis, verder in de middag o.a. Schiettent, Rad van avontuur en enveloppenkraam
15.00 Buurman en buurman marathon
17.30 ‘Kampen’ in de schiettent
18.00 Einde middag
20.00 Kinderbingo in dorpshuis
21.00 Afsluiting

Wemeldinge

09.30 Aubade bij De Wemel
10.00 Optreden Wim Steenbakker
13.00 Kleedjesmarkt, verloting en springkussen
13.30 Bingo voor de volwassenen (tent Dorpsplein)
15.00 Versierde Voertuigen Optocht o.l.v. OKK
17.00 Prijsuitreiking optocht en aansluitend Kinderdisco

Wissenkerke

Vrijdag 26 april:
vanaf 21.00
Koningsnacht Karaoke in De Kroon
Zaterdag:
11.00 Opening Koningsdag door de Burgemeester
11.15 Vertrek optocht o.b.v. Apollo
14.00 Prijsuitreiking optocht
14.15 Kinderspelen in de Voorstraat met Oudhollandse kinderspelen en competitie kussengevecht
16.00 Volksspelen, zeskamp in koppels
Afsluiting is de jaarlijkse Frikandellen-eet-wedstrijd

Wolphaartsdijk

08.30 Ontbijt
13.00 Lunch
14.00 Stormbaan
15.30 Zeepkistenrace
20.00 Oranjebal

Yerseke

10.30-11.00 Verzamelen bij Moerzicht en ophalen stickers versierde fiets
11.00 Welkomstwoord, Wilhelmus en hijsen van de vlag
11.15 Optocht van versierde fietsen
12.00 Start activiteitenmiddag op het voetbalveld, tevens vrijmarkt
15.30 Afsluiting in MFC Te Haere met de Koningsdans en prijsuitreiking

PZC gebruikt je persoonsgegevens om deze reactie te kunnen plaatsen. Meer informatie vind je in ons privacy statement