Sterke mannen, fietstocht en kerstmarkt: de Ossendrechtse agenda staat vol activiteiten
OSSENDRECHT - Een fietstocht, een wedstrijd wie de sterkste man van De Brabantse Wal wordt, garageverkoop en een kerstmarkt. Er is de komende vier maanden weer veel te beleven in Ossendrecht.
Wil de JongBron:BN DeStem
Door corona moesten het laatste anderhalf jaar veel activiteiten worden afgeblazen, maar de organisatoren pakken vanaf september de draad weer op.
Buurtschap Dorp houdt op zondag 12 september een gezinsfietstocht met aansluitend een buffet. ,,Geen fietstocht met honderden deelnemers”, zegt Ludo van Oevelen van Buurtschap Dorp. ,,We houden het op 30 personen.’’ Van Oevelen hoopt dat de coronamaatregelen versoepeld worden, zodat er ruimte is voor meer deelnemers.
Garageverkoop en kerstmarkt
Ik ben blij dat de garageverkoop dit jaar weer door kan gaan. Was altijd zeer succesvol met veel deelnemers en veel belangstellenden
Ludo van Oevelen, Buurtschap Dorp
Zondag 3 oktober staat de garageverkoop gepland. ,,Was altijd zeer succesvol met veel deelnemers en veel belangstellenden. Ik ben blij dat de garageverkoop dit jaar weer door kan gaan.’’ Van Oevelen is ook al volop in de weer met de voorbereidingen voor de kerstmarkt, die gepland staat voor zondag 12 december. Die wordt gehouden in en om MFC de Drieschaar in Ossendrecht. Mochten door corona binnenactiviteiten nog niet doorgaan, dan heeft Van Oevelen een plan B gereed liggen. ,,Dan wordt het een grote buitenmarkt.’’
Wat vorig jaar ook ontbrak op de Ossendrechtse activiteitenkalender was de wedstrijd ‘De Sterkste man van De Brabantse Wal’, georganiseerd door Ossendrechtenaren Harold Arts en Maurice Uijtdewillegen. Zondagmiddag 26 september komen veertig robuuste spierbonken naar Ossendrecht om hun krachten te meten bij onderdelen zoals gewichtheffen en vrachtwagentrekken.
Het spektakel vindt plaats in de Zr. Marie Adolphinestraat ter hoogte van De Harmoniezaal. Arts zegt tijdens de wedstrijd te kunnen voldoen aan alle corona-eisen waarbij de 1,5 meter afstand houden de belangrijkste is.
Sterksten van Nederland
Aan deelnemers geen gebrek. ,,We hebben dubbel zoveel deelnemers als in 2019. Er zijn 20 deelnemers van boven de 105 kilo en 20 onder de 105 kilo”, zegt Arts, die verheugd is op het grote aantal deelnemers. ,,Een aantal deelnemers behoort tot de sterkste van Nederland.’’
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.