Hier komen appartementen en horeca, eindelijk hoop voor Gouvernement
BERGEN OP ZOOM - Veertien woningen. En een grote horecazaak op de totale begane grond. Met buiten een flink terras op het Gouvernementsplein. Dat is het plan van de bekende Bergse ondernemer Marcel Simons voor het Gouvernement.
Dit Rijksmonument uit 1771 staat al bijna zeven jaar grotendeels leeg staat. En na het vertrek van sportschool Basic Fit helemaal. Tijd voor Simons om door te pakken. ,,Ik sta te popelen om te beginnen.”
De laatste hobbel? Toestemming van het college van burgemeester en wethouders van Bergen op Zoom. Maar daarover is Simons vol vertrouwen. Hij is van plan het complex te kopen. Met de huidige eigenaren is daar overeenstemming over. En vervolgens te ontwikkelen.
Dikke Boom
Ik sta te popelen om te beginnen
Dertien grote appartementen van tussen de tachtig a honderd vierkante meter kunnen er komen, op de eerste verdieping en de zolder. Allemaal vrije sectorhuur. Met aan de voorzijde uitzicht op Gouvernementsplein en de fameuze Dikke Boom. Aan de kant van de Korenbeursstraat is een grondgebonden woning voorzien.
,,We willen het Gouvernement in oude luister herstellen, er iets moois van maken”, vertelt Simons. Om dat goed te doen heeft hij Laurijs Weyts van Weyts Architecten in de arm genomen. Zoals het er nu voorstaat verdwijnen de overdekte galerij en de uitbouw die in de jaren negentig aan de achterzijde zijn aangebouwd volledig.
Puzzelen
,,We willen het historische gebouw goed tot zijn recht laten komen”, legt architect Weyts uit. ,,We hebben de tekeningen van voor de verbouwing, zodat we goed kunnen reconstrueren.” Binnen valt vooral de hoogte op. En de fraaie massieve balken. Er appartementen maken is nog best een puzzel, geeft Weyts aan.
Het Gouvernement is een fors complex van in totaal zo’n 4000 vierkante meter vloeroppervlak. Alleen al het restaurant is straks 350 vierkante meter. Exclusief de keuken en andere ruimtes. Met buiten nog eens bijna vierhonderd vierkante meter terras. Achter het complex komt groen en een parkeervoorziening voor de bewoners, te bereiken via de Korenbeursstraat.
Volstromen
De laatste hobbel? Toestemming van de gemeente
Als alles vanaf nu meezit wil Simons al dit najaar aan de slag kunnen. Het project zou in dat geval begin 2022 gerealiseerd kunnen zijn. En hij durft nu al te zeggen: ,,Als we ons plan met het Gouvernement kunnen uitvoeren, komt het in de omgeving weer tot leven. Dan zie je al snel dat ook de winkels volstromen.”
Door jaren van leegstand is het Gouvernement nu niet echt de parel die de gemeente eind vorige eeuw voor ogen had. Het Rijksmonument is toen verbouwd tot een soort van overdekte winkelgalerij, maar dat was allesbehalve een succes. Verschillende ondernemers dreven er daarna nog winkels, maar de een na de ander verdween. Alleen Basic Fit hield vol, maar verkaste eerder dit jaar naar De Zeeland.
Rode loper
,,We zijn er al vanaf eind 2015 mee bezig”, legt Simons uit over zijn project. ,,Van zo’n pand moet je iets moois kunnen maken.” Aanvankelijk wilde hij alleen de begane grond huren en er een horecazaak maken. Niet om zelf uit te baten, dat wilde hij overlaten aan een exploitant. ,,De gemeente rolde nog net niet de rode loper uit toen we aanklopten.”
Maar de aanwezigheid van Basic Fit op de eerste verdieping en horeca op de begane grond zou niet echt een goede combi zijn. Gesprekken over interne verplaatsing van de sportschool werden echter doorkruist doordat John Rombouts van M2Leisure bij de gemeente aanklopte. Die wilde een beroepenspeelplaats voor kinderen maken, een soort van mini-Efteling.
Stille dood
Dit plan stierf uiteindelijk een stille dood. ,,Toen de gemeente daarna begon over een totale ontwikkeling van het pand begon het te borrelen en kwam de zaak in een stroomversnelling.” Met zijn huidige plan als resultaat.
Marcel Simons is in Bergen op Zoom vooral bekend als de voormalige eigenaar van horecazaak De Bourgondiër. Hij is ook de man achter onder meer de herontwikkeling van Stationszicht en realiseerde appartementencomplex Op de Weele op het Nedalcoterrein.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De beste games voor...
De beste games voor op een feestje: zo krijg je iedereen rondom de televisie
Gamen is meer dan alleen maar schieten of voetballen, en is vaak veel makkelijker om aan te beginnen dan je misschien denkt. In deze rubriek geven we daarom laagdrempelige tips voor games in elke situatie. Vandaag: de beste games voor tijdens een feestje. -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
PREMIUM
VVD wilde commando's van Roosendaal naar Bergen op Zoom halen
BERGEN OP ZOOM - De lokale VVD heeft geprobeerd de kazerne, de schietbaan en het logistiek centrum van het Korps Commandotroepen naar Bergen op Zoom te halen. Daarvoor heeft de fractie een lijntje uitgegooid naar het ministerie van Defensie. -
PREMIUM
Foodstoet Breda verhuist op het laatste moment naar Bergen op Zoom: ‘We zijn zo blij dat het door kan gaan’
BERGEN OP ZOOM - Pech voor streetfoodliefhebbers in Breda. Geluk voor die in Bergen op Zoom. De twintig foodtrucks strijken dit weekend niet neer in het Ginneken, maar in stadspark Kijk in de Pot in Bergen op Zoom. ,,Zie het als een voorproefje op de ‘echte’ Foodstoet in september.” -
Brandweer rukt groots uit naar bosbrand in Bergen op Zoom om verspreiding te voorkomen
BERGEN OP ZOOM - Aan de Boslustweg in Bergen op Zoom woedde zondagmiddag een bosbrand. Een plek van tien bij tien meter stond in brand. Meerdere brandweerwagens rukten uit om verspreiding te voorkomen.
-
PREMIUM
Een lichtje en foto voor elke soldaat: vrijwilligers maken 2400 foto’s bij Britse en Canadese begraafplaats
BERGEN OP ZOOM - Sinds 2018 branden er jaarlijks 2412 lichtjes op de Canadese en Britse oorlogsgraven in Bergen op Zoom. Dit jaar krijgt elke soldaat die daar begraven ligt een foto van zijn eigen lichtje. -
PREMIUM
Rattenoverlast voorkomen? ‘Laat geen voer slingeren bij je kippen of hertjes in de tuin’
HOOGERHEIDE/PUTTE - Rondslingerend voer bij kippen, hertjes of andere huisdieren vormt een grote oorzaak van rattenoverlast. Inwoners kunnen die dus zelf helpen voorkomen en bestrijden, stelt de gemeente Woensdrecht. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim.