Grote brand bij autobedrijf in Kruisland onder controle, auto’s in garage vatten vlam
KRUISLAND - De brandweer rukte woensdagavond met meerdere voertuigen uit voor een brand bij een autobedrijf in Kruisland. Het vuur begon in de garage van het bedrijf aan de Roosendaalseweg door meerdere brandende auto's. De brand werd opgeschaald naar een grote brand, meldt de Veiligheidsregio.
Het vuur begon rond 20.15 uur in de garage van het autobedrijf, waar volgens een woordvoerder van de Veiligheidsregio meerdere auto's in staan. Rondom de loods van het bedrijf staan meerdere andere panden, waaronder enkele woningen. Het vuur is niet naar deze omliggende gebouwen overgeslagen. Volgens de Veiligheidsregio-woordvoerder is het dak van de loods wel ingestort.
De brand werd opgeschaald naar een grote brand om er zeker van te zijn dat genoeg blusauto's naar het afgelegen gebied vertrokken, verklaarde een woordvoerder van de Veiligheidsregio. Wanneer een brand wordt opgeschaald, rukken meerdere brandweerwagens uit.
Veel rookontwikkeling
Doordat meerdere bluswagens en een kraanwagen snel werden ingezet, begon de brandweer volgens de woordvoerder van de Veiligheidsregio rond 21.00 uur het vuur onder controle te krijgen. Omdat er veel rookontwikkeling bij de brand was ontstaan, adviseerde de Veiligheidsregio omwonenden bij rookoverlast ramen en deuren te sluiten, en ventilatiesystemen uit te schakelen.
Rond 22.50 uur werd het sein brand meester gegeven, wat betekent dat de brand onder controle is en niet meer verder kan uitbreiden. De Veiligheidsregio meldt dat de brandweer nog enkele uren bezig is met nablussen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Hoop dat buitenzwembad Laco deze zomer toch open kan, leeft nog steeds: ‘Seizoen is nog lang’
HOOGERHEIDE - Ondanks de storing die de machinekamer onder water zette, blijft er hoop dat het Laco buitenzwembad in Hoogerheide deze zomer toch nog open kan. -
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
FNV-leden Fokker Elmo stemmen in met sociaal plan: ‘Ruime meerderheid omarmt het’
HOOGERHEIDE - Een overgrote meerderheid van de FNV-leden onder het personeel bij Fokker Elmo heeft vóór het sociaal plan gestemd dat de vakbonden hadden uitonderhandeld. -
PREMIUM
Nog één keer wil Adrie Stander (73) zijn verhaal vertellen: ‘Het schrijven deed soms pijn’
Het is een boekje dat geschreven moest worden. Voor zijn eigen gemoedsrust. Voor de vier kinderen en de kleinkinderen. Voor iedereen die hem gekend heeft. Adrie Stander (73) heeft een progressieve vorm van MS, naast andere gezondheidsproblemen.
-
PREMIUM
Zoek je een vakantieadres voor hond of kat? Dan moet je snel zijn: ‘Mensen boeken al een jaar op voorhand’
Wie nog een logeerplekje zoekt voor zijn viervoeter tijdens de vakantie, moet snel zijn. Het kan zomaar zijn dat je huisdier mee op vakantie moet, want de dierenpensions raken propvol. ,,Ik moet soms wel tien keer per dag nee verkopen.” -
PREMIUM
Pauly van Giels vertelt haar verhaal tijdens Open Joodse Huizen: ‘Nog steeds voel ik die angst’
Pauly van Giels-van de Boom is geboren in 1940. De oorlogsjaren kan ze zich echter nog goed herinneren. ,,Die angst, dat weet ik nog zó goed. Dat voel ik nog steeds, ik ben altijd op mijn hoede. Zeker nu het oorlog is in Oekraïne voel ik continu zo'n bal in mijn maag.” Zondag vertelde zij in vestzaktheater het Zwijnshoofd tijdens Open Joodse Huizen haar verhaal, samen met haar zoon. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.”