Deze bieb wordt huiskamer voor alle inwoners met hulpvraag in gemeentehuis Woensdrecht
HOOGERHEIDE - Alle Woensdrechtse welzijnsorganisaties hebben dinsdag definitief hun intrek genomen in het gemeentehuis te Hoogerheide, waar inwoners nu voor alle hulp onder één dak kunnen aankloppen. Met de grote hal als receptie en de verbouwde bibliotheek als ‘huiskamer’.
Delen per e-mail
,,Zo komt het pand van de welzijnsclubs aan de Kromstraat vrij om verhuurd te worden, of voor woningbouw. Dat levert op termijn een flinke besparing op”, zegt wethouder Jeffrey van Agtmaal. ,,De ruimte van de bieb in het gemeentehuis is gehalveerd om spreekkamers te realiseren. En de hal wordt vriendelijker aangekleed zodat inwoners zich welkom voelen.” De hele operatie kost drie ton.
De nieuwe ‘huisgenoten’ zijn de Brede Welzijnsinstelling Woensdrecht (BWI), MEE West-Brabant en WijZijn Woensdrecht. Zo’n dertig mensen komen over vanuit de Kromstraat. ,,Sommige medewerkers moesten op beide locaties zijn, dat gaf een hoop heen-en-weer-geloop. Nu zit alles onder één dak, ook WMO-consulenten, jeugdprofessionals, het spreekuur van woningcorporatie Stadlander en het To-Taalhuis”, vult wethouder Lars van der Beek aan.
Het heen-en-weer-geloop tussen Kromstraat 4 en gemeentehuis is voorbij, alles zit nu onder één dak
Vierkante meters ingeleverd
,,Wow, indrukwekkend”, noemt Annebelle Kools van de bibliotheek haar heringerichte onderkomen. ,,We hebben niet eens het gevoel dat we vierkante meters hebben ingeleverd.” De bieb moet meer dan ooit als huiskamer voor alle inwoners gaan gelden. Andere diensten passen er prima bij. ,,We werkten al samen met het To-Taalhuis en onze kinderboekenhoek loopt door tot aan het jeugdhonk van de BWI.”
Ook BWI-directeur Mark Inja ziet de meerwaarde van samenwerking met de bieb. ,,Zoals met onze hulp Grip op Geld door onze vrijwilligers. Als het complex wordt, springen onze professionals bij. En ambtenaren die beleid maken zien van dichtbij hoe de praktijk werkt.” Behalve ondersteuning bij financiële problemen zet de BWI zich in voor ‘jeugd vanaf 6 jaar tot ouderen van 100', aldus Inja. ,,Van buurtsportcoaches en huisbezoeken bij senioren tot en met zaken rond dementie en mantelzorg.”
Van heel klein naar heel groot
Voor Lisa Veltman, een van de drie maatschappelijk werkers bij WijZijn Woensdrecht, die samen zo’n 120 cliënten helpen, was het gemeentehuis al bekend terrein, maar nu eigen terrein. ,,We kwamen hier al over de vloer voor overleg, maar nu wordt samenwerken met bieb en ambtenaren nog makkelijker. En qua ruimte gaan we van heel klein naar heel groot.”
WijZijn behandelt vragen over huisvesting tot en zware problematiek als huiselijke geweld. ,,Maar we buigen ons ook over laaggeletterdheid en digitalisering. Dat sluit hier goed aan", verwijst bestuurder Ad van Rijen naar de bibliotheek en het To-Taalhuis.
Niet meer van kastje naar de muur
Volgens regiomanager Caroline van Oevelen van MEE West-Brabant, dat zorgvragen voor mensen met een beperking oplost, hoeft niemand nog het gevoel te hebben van kastje naar de muur te worden gestuurd. ,,Dat komt alle inwoners ten goede.” Lokaal MEE-consulente Wendy Jansen verwacht meer mensen te kunnen helpen. ,,De lijntjes met WMO-collega’s worden ook korter.”
Conny Korstanje van de gemeente is blij met de nieuwe huisgenoten. ,,Neem een huisuitzetting. Vaak is dat meer dan een financieel probleem en zit daar iets van werkloosheid of echtscheiding achter. Nu kunnen we zo’n crisis veel beter samen oppakken met andere diensten, of goed doorverwijzen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bedrijvigheid in Auvergnepolder ‘zonder dat het hart van het gebied wordt aangetast’
HALSTEREN - Door de groenstrook naast Sabic te verplaatsen kan een nieuw bedrijventerrein worden ontwikkeld van tussen de 20 en 30 hectare. Ook een spie braakliggende grond ten noordwesten van het bedrijf zou bij de ontwikkeling kunnen worden betrokken. -
PREMIUM
Toch een klein beetje kermis: ondernemers in Bergen op Zoom met kramen de straat op
BERGEN OP ZOOM - In coronatijd is er niet veel te doen in Bergen op Zoom. Maar de Calandweg bruist op woensdag en in het weekend van de gezelligheid. Kermisondernemers bieden hun lekkernijen aan in wat momenteel de lekkerste straat van Bergen is. -
PREMIUM
Bewoners van woningen Petrus en Pauluskerk plots voor dichte deur: onenigheid of betaalachterstand?
DINTELOORD - Bergh Bouw heeft tijdelijk de deuren gesloten van de Petrus en Paulusappartementen in de kerk van Dinteloord. Op de deur hangt een briefje: Bergh Bouw oefent hier haar retentierecht uit. -
Drie hardrijders raken rijbewijs kwijt in Heijningen, Dinteloord en Ossendrecht
HEIJNINGEN-DINTELOORD-OSSENDRECHT - Drie automobilisten hebben zondag hun rijbewijs in moeten leveren nadat zij te hard reden in Heijningen, Dinteloord en Ossendrecht. De drie mannen reden tussen de 55 en 80 kilometer te hard. -
video
Steenbergse jongeren maken coronalied: ‘Het voelt alsof ik tussen vier onzichtbare muren leef’
STEENBERGEN - ,,Ik ben in de bloei van mijn leven, maar ik mag niks”, vertelt Sarah Keijzer (16) uit Steenbergen. Om dit gevoel onder woorden te brengen, maakte ze samen met vijf andere jongeren uit de gemeente de rap Beat Corona.
-
PREMIUM
Verslagenheid groot bij Markiezenhof, personeel doet er het zwijgen toe: ‘Het is een drama’
BERGEN OP ZOOM - De verslagenheid onder het personeel van het Cultuurbedrijf is groot nu duidelijk is dat er veel ontslagen vallen. Zo blijven er van de 24 voltijdbanen bij het Markiezenhof maximaal tien over. ,,Het is een drama", erkent wethouder Patrick van der Velden. ,,Maar we nemen de mensen bij de hand en proberen iedereen aan een andere baan te helpen, binnen of buiten de muren van het gemeentehuis.” -
PREMIUM
Jeugd FC Bergen voetbalt niet na besmetting kinderen
BERGEN OP ZOOM - De jeugdafdeling van voetbalclub FC Bergen is sinds dit weekeinde in een volledige lockdown. De vereniging heeft die maatregel genomen nadat twee jonge leden besmet bleken te zijn me het coronavirus. -
PREMIUM
Woensdrechts stel wil camping beginnen, maar niet met groot zonnepark van Shell als buur
WOENSDRECHT - Omwonenden van toekomstige zonnepark Markiezaat van Shell, dat in de punt tussen de A4, A58 en de Van der Duijnspolderweg in Woensdrecht moet komen, zijn naar de rechter gestapt. Het stel voelt zich overvallen door de komst van zonnepanelen en ziet hierdoor zijn eigen plan om een camping te beginnen in rook opgaan.