Van coronasteun een Lamborghini, Ferrari en Bentley gekocht: Amerikaan opgepakt
In de VS is een man opgepakt die onterecht meer dan 4 miljoen euro aan coronasteun voor zijn bedrijf heeft gekregen. Mustafa Qadiri (38) kocht met het geld een Ferrari, Lamborghini en Bentley. Hij spendeerde het ook aan luxevakanties die door de coronamaatregelen verboden waren.
Volgens The New York Times werd Mustafa Qadiri afgelopen vrijdag gearresteerd. De man uit Californië is aangeklaagd wegens fraude met leningen voor bedrijven met financiële problemen als gevolg van de coronapandemie. Onder bepaalde voorwaarden hoeven deze PPP-leningen (Paycheck Protection Program) niet terugbetaald te worden.
Mustafa Qadiri wordt nu verdacht van bankfraude, identiteitsdiefstal en witwassen. De man slaagde er sinds mei 2020 in om bij de Amerikaanse federale overheid voor meer dan 4 miljoen euro aan leningen te verkrijgen voor niet-bestaande bedrijven.
Hij maakte daarvoor gebruik van vervalste bankdocumenten en belastingaangiften en valse informatie over zogenaamde werknemers. Om de leningen te verkrijgen, maakte hij zich ook schuldig aan identiteitsfraude: hij gaf zich uit voor anderen.
De luxe sportwagens zijn door de politie in beslag genomen. Het ging om een Ferrari 458 Italia uit 2011, een Lamborghini Aventador S en een Bentley Continental GP Coupé. Een ander deel van de staatssteun ging op aan luxevakanties die juist door de pandemie verboden waren. Een bankrekening waarop nog zo'n 1,6 miljoen euro stond, is door de autoriteiten geblokkeerd.
302 jaar celstraf
De verdachte is voorlopig nog op vrije voeten omdat hij een borgsom betaalde. Op 29 juni moet hij voor de rechter verschijnen en hij riskeert maximaal 302 jaar celstraf. Volgens The New York Times zijn er in de VS talloze gevallen van fraude met coronasteun.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Fietstest
Dit zijn de beste elektrische vouwfietsen
Reis je veel met het openbaar vervoer, maar is het stuk van het station naar je bestemming te lang om te lopen (of wil je er gewoon sneller zijn)? Dan is een vouwfiets ideaal. Fietstest.nl testte de beste elektrische varianten. -
CAMPERS & CARAVANS
Test Volkswagen California Ocean: handzame en populaire camper
De Volkswagen California is al dik drie decennia lang de beeldbepalende factor onder de campervans. Is de nieuwste uitvoering, op basis van de Volkswagen T6.1, zijn goede naam nog steeds waard? -
CAMPERS & CARAVANS
Welk rijbewijs heb ik nodig voor een camper?
Campers zijn aardig groot en zwaar. Welk rijbewijs heb je daar dan voor nodig? Op de voorlichtingssite van de rijksoverheid luidt het antwoord nogal verwarrend: ‘B, C1, C, D1 of D.’ -
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
PREMIUM
Deze brug is maanden afgesloten: ‘Ik houd mijn hart vast voor wanneer hier een ambulance moet komen’
Rozenburg, een dorp onder de rook van Rotterdam, ligt ingeklemd tussen de haven, industriegebieden en veel water. Wil je er weg, dan heb je drie opties: de tunnel, het pontje of de Calandbrug. En die laatste is nu maandenlang afgesloten vanwege reparaties. ,,Je moet nu omrijden via een naargeestige route, gevaarlijk voor vrouwen en meisjes.’’
-
De elektrische camper is er bijna, maar nog niet helemaal
Van personenauto's, bestelwagens, ja zelfs van trucks bestaan er tegenwoordig volledig elektrische versies. Alleen rond de kampeerauto is het verdacht stil. ,,Er zijn wel al bedrijven in Nederland die een elektrische bestelbus kunnen ombouwen tot elektrische camper’’, zegt Hans Louwers van kampeerbranchevereniging KCI. ,,Maar voor een volledig nieuwe e-camper is het wachten op ontwikkelingen bij de grootste leveranciers, Fiat en Mercedes.’’ -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.