Ruitensproeiervloeistof bevat te veel van de giftige stof methanol
De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) waarschuwt maandag voor de ruitensproeiervloeistof van het merk Mullrose. Het goedje blijkt een te hoog gehalte van het giftige methanol te bevatten.
Het gaat om de zogenoemde ruitensproeiervloeistof Winter 5 liter ‐15° en ‐20°. De flessen met een blauwe vloeistof van Mullrose werden tot 3 januari van dit jaar verkocht. De NVWA roept op om het product niet te gebruiken.
Er is in de ruitensproeiervloeistof een te grote hoeveelheid van het zeer giftige methanol gevonden. Methanol wordt onder meer gebruikt als oplosmiddel en antivries. Wie methanol binnenkrijgt kan eerst misselijk en verward raken. Na ongeveer een dag kan iemand ook gedeeltelijk blind raken en in ernstige gevallen is een methanolvergiftiging dodelijk.
Vorige week waarschuwde de NVWA nog voor de ruitensproeiervloeistof van andere merken die afgelopen maanden werden verkocht bij tankstations. Dat ging om 5 liter-verpakkingen van All Ride winter screenwash, Avia winter screenwash, Fishland winter screenwash en Haan winter screenwash. Ook daarin zit teveel methanol. De flessen kunnen worden teruggebracht naar het tankstation, meldde leverancier Newco Europe.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema. -
Dit gebeurt er wanneer je ruitenvloeistof in de verkeerde vulopening gooit
Ruitenwisservloeistof, olie, koelvloeistof en soms zelfs AdBlue: auto's hebben onder de motorkap veel vulopeningen om allerhande vloeistoffen bij te vullen. Soms gaat het mis en dat kan meteen kostbare gevolgen hebben. -
Duitse wegenwacht constateert: ‘Aantal pechgevallen met elektrische auto’s meer dan verdubbeld’
Volgens de Duitse wegenwacht Adac is er geen verschil tussen verbrandingsmotoren en elektrische auto’s als het gaat om het onderdeel waar het vaakst problemen mee zijn. En nog iets opmerkelijks: het aantal pechgevallen met puur elektrische voertuigen en plug-inhybrides verdubbelde vorig jaar en ging van 25.000 naar 52.000. -
column
Waarom deze trend op LinkedIn zo irritant is - en wat je beter kan doen
Psycholoog Thijs Launspach is psycholoog en stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: humblebragging -
Autotest
Waarom Ferrari zijn belofte brak met deze ‘SUV’: Purosangue
Ferrari beloofde jarenlang niet met een SUV te komen, maar hier is nu toch de hoge vierzits Purosangue. Niet gevreesd: de auto rijdt daadwerkelijk als een Ferrari, wat op voorhand een onmogelijke missie leek.
-
AUTOTEST
Komt de Opel Mokka Electric wel ver genoeg?
De Mokka, een populaire, compacte SUV van Opel, is tegenwoordig ook met elektrische aandrijving te bestellen. Maar is die echt aantrekkelijker dan de benzineversies? Onze onafhankelijke autoredactie zocht het uit. -
-
-
Oproep
Ben jij de ultieme fietsfanaat? Geef je nu op voor het testpanel van de Fietstest 2023
Wij gaan binnenkort weer van start met de Fietstest en we hopen jou te mogen ontvangen als lid van ons testpanel! Via deze weg krijg je als eerste de mogelijkheid om je aan te melden voor de ADR Fietstest 2023. Ook dit jaar pakken we weer groot uit en testen in totaal meer dan 80 e-bike-modellen in diverse categorieën. -
PREMIUMEnergie
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten?