Miljardair Wolfgang Porsche (79) gaat scheiden omdat zijn vrouw dementie heeft
Wolfgang Porsche, voorzitter van de raad van toezicht van de gelijknamige autofabrikant (79), gaat scheiden. Zijn vrouw Claudia Hübner (74) lijdt al twee jaar aan dementie. Volgens de ex-topman van Porsche heeft de ziekte een ‘verwoestend effect op haar persoonlijkheid’.
Claudia werkte vroeger als adviseur bij de Duitse regering. Sinds de dementie bij haar werd vastgesteld, kan ze 24 uur per dag rekenen op de hulp van vier verzorgers. Sinds enkele maanden is ze echter niet meer in staat om zelfstandig te bewegen. Haar geheugen gaat ook pijlsnel achteruit, zo meldt de Britse krant The Times.
Wolfgang en Claudia leerden elkaar kennen in 2007. Vier jaar geleden stapten ze nog in het huwelijksbootje, maar dat geluk zou dus niet lang duren. Een woordvoerder van het bedrijf bevestigde deze week dat Porsche een scheiding aanspande tegen Claudia, die jarenlang als lerares voor de klas stond.
Ferdinand Porsche, de grootvader van Wolfgang, ontwierp de Volkswagen Kever, terwijl zijn oudere broer - ook Ferdinand genaamd, maar met als bijnaam Butzi - aan de basis stond van het ontwerp van de iconische Porsche 911 sportwagen. Hij richtte in de jaren zeventig Porsche Design op, een ontwerpstudio die allerlei producten maakt, variërend van zonnebrillen tot jachten. Wolfgang Porsche is grootaandeelhouder van Porsche. De familie Porsche zou een vermogen van 20 miljard euro hebben.
Porsche SE, de holdingmaatschappij van de Porsche-familie, bezit ook meer dan 50 procent van de stemrechten bij Volkswagen. Wolfgang Porsche is van plan om in mei een herverkiezing aan te vragen voor de raad van commissarissen van Volkswagen, ondanks dat hij volgens interne regels te oud is.
Opvallend liefdesleven
Wolfgang brengt intussen heel wat tijd door met zijn jongere vriendin Gabriela zu Leiningen (59). Hij kende het ex-model al veel langer, maar nu is er ook sprake van romantiek. Volgens sommige bronnen wonen de twee zelfs al samen. In januari zou het stel opgemerkt zijn terwijl de twee genoten van een vakantie op de Malediven.
Gabriela heeft zelf ook al een opvallend liefdesleven achter de rug. In 1991 trouwde ze met prins Karl-Emich zu Leiningen, een zelfverklaarde erfgenaam van het huis Romanov. Ze kregen een dochter, maar in 1998 kwam er een einde aan het sprookje. In datzelfde jaar trouwde ze met Karim Aga Khan IV. Naast haar tweede naam Inaara Aga Khan hield ze aan dat huwelijk naar verluidt 50 miljoen pond en een zoon over. De scheiding, die maar liefst tien jaar duurde, zou uiteindelijk in 2014 uitgesproken worden.
Corinna Schumacher
Voor veel Duitsers is Wolfgang de gebeten hond omdat hij zijn echtgenote op die hoge leeftijd nog in de steek laat. Zijn situatie wordt vergeleken met die van Corinna Schumacher. Zij blijft wel aan de zijde van haar man Michael staan, nadat de Formule 1-kampioen zwaar hersenletsel had opgelopen bij een skiongeval. Anderen wijzen er echter op dat het dankzij Porsche is dat Claudia nog zo’n goede verzorging krijgt.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
-
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
Nieuw topmodel Kia is bedoeld voor het samengestelde gezin
De EV9, het nieuwe topmodel van Kia, is de eerste auto die is ontworpen voor een samengesteld gezin. Daarom heeft hij zeven of zes zitplaatsen, waarbij de passagiers op de twee achterste rijen tegenover elkaar kunnen zitten. Bovendien is dit volgens Kia ook gezelliger als je een halfuurtje bij de laadpaal staat te wachten. -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
PREMIUMMIJN BLIK EN IK
De grote, sterke ex-marinier Albert (74) kocht zijn gele Panda als tijdelijke oplossing, nu zijn we 14 jaar verder
Een grote vent die eerder beroepsmilitair, marinier en beveiliger was. Hij scheurde rond in de grotere auto’s, maar nu stapt Albert Westerlaken (74) uit een Fiat Panda als hij een boodschap moet halen. Zodra hij ergens met zijn lichtgele Panda verschijnt, roept dat grappige beeld de nodige reacties op. ,,Vind ik alleen maar leuk.’’Dordrecht
-
PREMIUMFietstest 2023
Deze elektrische fietsen komen als beste uit de test
-
-
-
Fondsen eisen 1,8 miljard van topman Porsche
Bestuurders Wolfgang Porsche en Ferdinand Piech van Porsche Automobil Holding zijn voor 1,8 miljard euro aangeklaagd door 7 hedgefondsen. Zij vinden dat ze recht hebben op dat bedrag ter compensatie van de afgeketste overname van Volkswagen in 2008. -
Wim trekt veel bekijks op de camping, want hij kampeert als in de jaren twintig
Retrokamperen is dé trend van de laatste jaren, maar de nostalgische buitenrecreatie van Wim Brock tilt die beleving naar een totaal ander niveau. De Zutphenaar (74) vindt niets mooier dan erop uit te trekken met zijn A-Ford en Eccles-caravan voor een ‘vintage vacation’ in onvervalste jaren 20-stijl.