Deze nieuwe cabrio heeft een topsnelheid van 350 km/u én kan op z'n kop door een tunnel rijden
De nieuwe Aston Martin Valkyrie Spider tart de natuurwetten. De cabrio produceert maar liefst 1816 kilo downforce (neerwaartse kracht). Omdat de auto zelf slechts 1000 kilo weegt, betekent het dat ’ie in theorie op topsnelheid klevend aan het plafond door een tunnel zou kunnen rijden. Er worden zo'n 85 exemplaren gebouwd, die inmiddels allemaal al verkocht zijn.
Deze supersportwagen is een gezamenlijk project van Aston Martin en Red Bull en is in alle opzichten extreem. Niet alleen heeft de auto meer pk’s dan kilo’s, waardoor 1 pk dus minder dan 1 kilogram auto hoeft voort te bewegen, maar ook de downforce is absurd dankzij de geniale ingrepen van Formule 1-ontwerper Adrian Newey.
Door de extreme vormgeving stijgt de downforce op topsnelheid naar een astronomisch hoge 1816 kilogram. En dat bij een auto met een 1.155 pk sterke 6,5 twaalfcilinder motor, die amper 1000 kilogram weegt. Doordat de kracht die ’m naar het wegdek (of in theorie het tunneldak) zuigt meer is dan het gewicht van de auto zelf, blijft de auto aan zijn ondergrond kleven.
Tekst gaat verder onder de foto.
Er was al een 2,9 miljoen euro kostende coupé, maar voor liefhebbers van een beetje zonneschijn is er nu dus ook een cabriolet die de toevoeging Spider krijgt en die met een prijs van 4,1 miljoen euro een stuk duurder is. In de rijmodus-track ontwikkelt deze hybride hypercar reeds 1400 kilogram aan downforce bij 240 km/u. De topsnelheid is 330 km/u met open dak en 350 km/u wanneer het dak gesloten is.
Er zullen 85 exemplaren van de Valkyrie Spider worden gebouwd, die allemaal al verkocht zijn. De leveringen beginnen in het voorjaar van 2022.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit betekenen de mysterieuze oranje pijlen langs de Duitse Autobahn
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger. -
De snelste Aston Martin ooit is 2800 pk sterk en heeft een parachute om af te remmen
Aston Martin is nu een chic bedrijf, maar in het verleden permitteerde het zich regelmatig wilde uitstapjes. Het zei zelfs geen ‘nee’ toen een dragracer begin jaren negentig verkering kreeg met een medewerkster en hij naar verluidt voorstelde met een Aston Martin-fabrieksteam dragraces te gaan rijden. -
VS eisen terugroepen van 67 miljoen airbag-systemen
De Amerikaanse toezichthouder voor verkeersveiligheid wil dat 67 miljoen opblaassystemen voor airbags onmiddellijk worden teruggeroepen omdat ze volgens deze overheidsinstantie mogelijk kunnen ontploffen bij een crash. Dat schrijft de National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) in een brief aan het bedrijf dat de onderdelen maakt. De brief is vrijdag online geplaatst. -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.
-
Red Bull wil eigen sportwagenmerk beginnen
-
-
-
Zo lang mag je caravan of camper voor de deur geparkeerd staan
Het vakantieseizoen is in aantocht. Dat betekent dat de caravan of camper weer van stal wordt gehaald voor het nodige poets-, reparatie- en inpakwerk. Maar hoe lang mag het ding eigenlijk in de straat staan? -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.